Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje (atnaujinta)

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2020-03-17
Iš Pietų Afrikos Respublikos grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras gydomas Panevėžio ligoninės reanimacijoje, antradienį pranešė gydymo įstaigos vadovas.
Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje (atnaujinta)

Pacientas turi gretutinių ligų, manoma, kad jis užsikrėtė viename iš oro uostų. Jam yra daugiau kaip 60 metų, ventiliuojami vyro plaučiai.
„Jis perkeltas į reanimacinį skyrių (...) Pagyvenęs, turi gretutinių ligų. Visą klasikinį buketą (puokštę – BNS) žmogus turi, tas ir apsprendė jo sunkią būklę“, – spaudos konferencijoje sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.
„Jis prislopintas, pusiau sąmoningas, kad mažiau eikvotų jėgos, kad būtų lengviau kvėpuoti“, – teigė jis.

Vyras gydomas atskirame skyriuje, yra izoliuotas, su juo dirba didelė medikų komanda.

„Greičiausiai jis užsikrėtė kelionės metu kažkuriame iš oro uostų (...) Jis skrido sąlyginai saugiais oro uostais – jis skrido per Stambulą“, – teigė A.Skorupskas.
Pasak jo, iš PAR grįžęs vyras į gydymo įstaigą kreipėsi kovo 12 dieną, apie pusę dešimtos vakaro.
„Visos kelionės metu negalavo ir grįžęs jis pervažiavo į mūsų ligoninę, kur buvo paguldytas dėl gastroenterokolito“,  – sakė A.Skorupskas.
 
Būklė – sunki
Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus spaudos konferencijoje teigė, kad vyro būklė yra sunki, jam ventiliuojami plaučiai.
„Šiandien būklė yra sunki, nes jis yra reanimacinėje palatoje. Pacientui reikia papildomos deguonies ventiliacijos – jis yra ventiliuojamas“, – sakė M. Vaitkus.
„Negali būti žmogus sąmoningas, kai ventiliuojamas, nes tai dirgina kvėpavimo takus“, – pridūrė medikas.
Jis patarė kitoms įstaigoms įtarti kiekvieną atvejį, išklausinėti pilną ligoninės istoriją.

„Jis buvo gydomas dėl kitos gretutinės patologijos, dėl kurios jis ir atvyko, ir tik pasireiškus simptomams, viskas sukrito kaip COVID-19 tiriamam asmeniui padaryti tyrimą“, – teigė direktoriaus pavaduotojas.

Tuo metu ligoninės vadovas A. Skorupskas patikino, kad iš pradžių nebuvo galima nujausti, kad vyras užsikrėtęs.
„Net aiškiaregiai negalėjo įtarti, kad jis turi virusą. Jis atvyko kaip ligonis su savo problemom“, – pasakojo Panevėžio ligoninės vadovas.
 
Tarp kontaktinių asmenų – ir medikai
Šiuo metu aiškinamasi kontaktiniai asmenys, su kuriais kontaktavo užsikrėtęs vyras.
Pasak ligoninės vadovo, šiuo metu ištirti išvežta apie 50 mėginių, ne visi jie yra pirmo kontakto asmenys, tarp jų yra ir medikų.

„Visi kontaktavę asmenys yra suregistruoti. Pirmoji partija (tyrimų – BNS) asmenų, darbuotojų, išsiųsta į Vilnių testavimui. Antra partija pajudės už poros valandų (...) Visi jie yra karantinuoti ir jų testai bus atliekami“, – sakė ligoninės vadovas. 
A.Skorupskas taip pat sakė, kad dezinfekuotos tos patalpos, kuriose užsikrėtęs vyras buvo dar prieš nustatant COVID-19 diagnozę.
„Su kitais ligoniais jis beveik nebendravo. Kokius skyrius praėjo, tikrai jums neįvardinsiu, tie skyriai yra pilnai dezinfekuoti“, – sakė jis.
 Infekcija vyrui buvo nustatyta antradienio naktį. 

Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.
Ministerija primena, kad nuo šio pirmadienio žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.
Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.
Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.
Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
 
BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica