Klaipėdos universitetinė ligoninė tikisi netrukus atnaujinti uždarytų skyrių darbą

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-04-20
Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) tikisi šią savaitę su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais suderinti galimybes atnaujinti uždarytų skyrių darbą.
Klaipėdos universitetinė ligoninė tikisi netrukus atnaujinti uždarytų skyrių darbą

„Mes kviesime juos rytoj arba trečiadienį atvykti, pasižiūrėti, ar mes ten viską padarėme gerai. Šiandien sąšauka yra su Higienos instituto specialistais dėl srautų pasiskirstymo ir prašysime, kad pasižiūrėtų, ar mes jau galime ruoštis pradėti dirbti“, – Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pirmadienį sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas pabrėžia, jog vienas svarbiausių kriterijų – laikas nuo paskutinio skyriuje nustatyto koronavirusinės infekcijos atvejo.
„Yra du svarbūs dalykai. Vienas dalykas, kuris gal yra ir pataisytas, tai yra pašalinti tuos trūkumus, kurie buvo nurodyti, o antras yra tai, kad skyrių veikla gali būti atnaujinta ne anksčiau kaip po 14 dienų nuo paskutinio išaiškinto COVID-19 ligos atvejo personalui ar pacientui“, – pabrėžė jis.
 
Klaipėdos apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo KUL. Tyrimas pradėtas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą medžiagą.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra sakęs, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė. 
Ligoninės steigėja Klaipėdos savivaldybė yra sudariusi darbo grupę problemoms ligoninėje spręsti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica