Klaipėda antru bandymu sutiko perduoti GMP stotį valstybei

Jurgita Andriejauskaitė, BNS
2022-11-25
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį antru bandymu sutiko perduoti valstybei miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotį. Sprendimą palaikė 15 tarybos narių, vienas balsavo prieš, šeši politikai susilaikė. 
Klaipėda antru bandymu sutiko perduoti GMP stotį valstybei
V. Grubliauskas

Praėjusiame posėdyje spalį tarybos nariai klausimą atidėjo, nes baiminosi, jog perdavus valstybei GMP įrangą jos turtas bus išdalintas kitiems regionams.
Klaipėdos GMP stočiai priklauso 18 transporto vienetų, dispečerinė ir visa reikiama įranga.

Uostamiesčio politikų nuomonę pakeitė Sveikatos apsaugos ministerijos raštas, kuriuo atsakyta į nuogąstavimus.
 
Anot savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, ministerijos rašte gauti patvirtinimai dėl darbuotojų darbo santykių tęstinumo naujoje įstaigoje su visais darbuotojais, taip pat dėl turto naudojimo galimybių ateityje ir dėl galimybės vykdyti turto mainus.
Klaipėdos savivaldybės tarybos sprendime numatytas papildomas punktas, kuriame įrašyta, jog ministerijai centralizuojant GMP paslaugas teikiančių įstaigų sistemą siūloma į reorganizavimo sąlygas įtraukti sąlygą, kad Klaipėdos GMP turtas nuo kitų metų liepos penkerius metus būtų naudojamas uostamiesčio GMP stoties teritorijos gyventojų aptarnavimui.
„Atsižvelgs, neatsižvelgs, galių neturime, kad griežtai būtų laikomasi šito punkto“, – sakė E. Simokaitis.
 
Klaipėdos meras teigė gavęs raštą atvykti į Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį, kuris vyks gruodžio 1-ąją, pasiaiškinti, kodėl mieste nebuvo priimti GMP reformai svarbūs tarybos sprendimai. 
„De javu, reforma paskutinėje stadijoje, buvo kontūrai, bet teko skubomis priimti sprendimus, kuriuos priėmėme“, – teigė Vytautas Grubliauskas. 
Dalis GMP stoties naudojamo turto priklauso savivaldybei – jis šiuo sprendimu perduodamas nebus, sprendimas liečia tik viešajai įstaigai priklausantį turtą.
 
SAM šią savaitę paragino Vilniaus ir Klaipėdos miestų bei Jonavos ir Alytaus rajonų savivaldybių tarybas priimti sprendimus dėl stočių perleidimo.
Anot ministerijos, GMP reforma siekiama iki kitų metų liepos mėnesio sukurti darniai visoje šalyje veikiančią greitosios medicinos pagalbos tarnybą su penkiais padaliniais. Šiam tikslui pasiekti greitosios medicinos stotys bus tolygiai išdėstytos visoje šalyje ir teiks paslaugas koordinuotai, nepaisant rajonų ribų.
Pagrindinis reformos tikslas – atitikti laiko standartą, tai yra, pas pacientą atvykti per laiką iki 15 minučių mieste ir iki 25 minučių – atokiausiai gyvenamose vietovėse.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  Budinti vaistinė


  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris