Kitą savaitę Vyriausybė spręs dėl griežtesnių koronaviruso kontrolės priemonių

Augustas Stankevičius, BNS
2020-08-10
Vyriausybės atstovai teigia, kad Ministrų kabinetas kitą savaitę planuoja svarstyti griežtesnes koronaviruso kontrolės priemones, kurios būtų įvedamos blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje.
Kitą savaitę Vyriausybė spręs dėl griežtesnių koronaviruso kontrolės priemonių
G.Surplys

Kaip pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžio sakė premjero patarėjas Giedrius Surplys, griežtesni ribojimai būtų įvedami atsižvelgiant ne tik į pastarųjų dviejų savaičių susirgimų skaičių, bet ir į kitus kriterijus.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ne tik nuogas bendrų užsikrėtimų skaičius svarstomas, bet taip pat yra svarstoma, kad labai svarbu užtikrinti, jog žinomi ligos protrūkiai būtų žinomi ir juos būtų galima suvaldyti lengvai. Tas procentas irgi yra labai svarbus, jis gali būti tarp tų svarbių kriterijų“, – teigė jis.
Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad sprendžiant dėl griežtesnių ribojimų bus atsižvelgiama į 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų. Anot jo, siūloma ribojimus susieti su dviem šio rodiklio reikšmėmis – 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
 
Kaip žurnalistams kalbėjo G.Surplys, šiuo metu Lietuvoje minimų sergamumo rodiklių nesiekia nė viena savivaldybė.
„Esame toli nuo tų rodiklių“, – teigė jis.
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad, naujausiais duomenimis, Ignalinos rajone sergamumo rodiklis išlieka didžiausias ir siekia 124,7, Prienų rajone – 38,8, Panevėžio mieste – 33,8, Šalčininkų rajone – 26,2, Molėtų rajone – 23,3, Kupiškio rajone – 18,3, Visagino mieste – 16,4, Kauno mieste – 16,2, Kauno rajone – 12,4, Panevėžio rajone – 8,5, Vilniaus rajone – 8.
Naujausiais, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 8,7.
G.Surplys pabrėžė, kad šiuo suplanuotas dalyvių skaičiaus didinimas renginiuose išliks, o nuo rugsėjo, kaip planuota anksčiau, išvis bus panaikintas.
Šiuo metu vidaus renginiuose leidžiama būti ne daugiau nei 600 žiūrovų, lauko renginiuose – iki 1 tūkst. žiūrovų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica