Karantinuoti Panevėžio medikai testuojami antrąkart, simptomai nė vienam nepasireiškė

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-26
51 Panevėžio ligoninės medikas, karantinuotas po to, kai pacientui buvo nustatytas koronavirusas, pradedami testuoti antrą kartą, nė vienam iš jų ligos simptomai nepasireiškė.
Karantinuoti Panevėžio medikai testuojami antrąkart, simptomai nė vienam nepasireiškė
A.Skorupskas

„Šiuo metu mes turime 51-ą karantinuotą darbuotoją, jie yra praėję pirmąjį testavimą ir visų atsakymai buvo neigiami, nuo šiandien ryto jie testuojami antrą kartą, visų 51-o darbuotojo testavimas bus pabaigtas rytoj vakare“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
„Neturime duomenų, kad kas nors turėtų gripo simptomus arba, kitaip sakant, koronavirusui būdingus simptomus“, – pridūrė jis.

 
Panevėžio ligoninė kol kas mėginius dėl viruso veža atlikti į Vilnių, tačiau tikisi juos pradėti vykdyti ir savo ligoninėje. Įstaiga yra užsakiusi tam reikalingą aparatą, tačiau dėl logistinių problemų jį ligoninė gaus ne anksčiau nei po keturių savaičių.
Ligoninės vadovo teigimu, atsirado verslininkų, sutikusių tokį aparatą paskolinti, todėl tikėtina, kad testus ligoninė galės atlikti jau kitą savaitę.
Nuo kitos savaitės Panevėžio ligoninė ruošiasi pradėti testuoti visus darbuotojus, kurie dirba su koronavirusu infekuotais asmenimis, o ateityje – ir visus ligoninės darbuotojus.
Šioje ligoninėje trečiadienį mirė sunkios būklės vyras, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija.
 
Šiuo metu ligoninėje gydomi penki koronavirusu užsikrėtę pacientai, dar aštuoni gydosi ambulatoriškai saviizoliacijoje. Laukiama dar dešimties pacientų tyrimų atsakymų.
„Visų būklė yra lengva, jokių didelių sunkumų ar problemų dėl gydymo mes tikrai neturime ir laukiame, kada galėtume ligonius išleisti gydytis į namus“, – sakė A.Skorupskas.
Jo teigimu, prieš kelias dienas nustačius dešimt koronaviruso atvejų Biržuose, šiuo metu gauti su jais kontaktavusių asmenų rezultatai yra neigiami.
„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą, kad Biržų rajono židinys yra suvaldytas“, – sakė ligoninės vadovas.
Lietuvoje, naujausiais oficialiais duomenimis, yra patvirtinta 290 koronaviruso atvejų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica