Kai kurios ligoninės lengva koronaviruso forma sergančius pacientus išleidžia gydytis namo

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2020-03-19
Kai kurios šalies ligoninės lengva koronaviruso COVID-19 forma sergančius pacientus išleidžia gydytis namo arba svarsto tą padaryti.
Kaip BNS informavo Kauno klinikinės ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas, iš gydymo įstaigos į saviizoliaciją išleisti keturi pacientai, kuriems diagnozuotas naujasis koronavirusas.
„Išleidome keturis pacientus, kol kas dar stebime du ligonius, jų būklė stabili“, – sakė ligoninės atstovas spaudai.
Kai kurios ligoninės lengva koronaviruso forma sergančius pacientus išleidžia gydytis namo

Vieną pacientą gydytis namo išleido ir Respublikinė Šiaulių ligoninė.
Pasak gydymo įstaigos atstovės spaudai Zitos Katkienės, trečiadienį koronavirusas diagnozuotas iš Anglijos grįžusiam jaunam šiauliečiui, tačiau jis iškart išleistas gydytis namo, kadangi serga lengva forma.
„Ligoninėje šiuo metu nėra nė vieno gydomo paciento, kuriam diagnozuotas koronavirusas“, – BNS teigė Z. Katkienė.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydyta pirmoji koronavirusu užsikrėtusi Lietuvos gyventoja. Šiuo metu ji yra pasveikusi ir išleista į namus. Kol kas tai vienintelė šalyje pacientė, pasveikusi nuo koronaviruso. 
Vilniuje esančios Santaros klinikos, kur pacientų su diagnozuotu koronavirusu yra daugiausia – 20, svarsto lengva forma sergančius asmenis išleisti.
 
„Kol kas visiškai pasveikusių neturime, bet yra žmonių, kuriuos galėtume paleisti gydytis namo. Jie nėra sunkūs pacientai“, – BNS sakė Santaros klinikų atstovė spaudai Jolanta Normantienė.
Kiek kitokia situacija Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, jos atstovas spaudai informavo BNS, kad šiuo metu gydymo įstaigoje yra du pacientai su koronavirusu.
„Ligoniai yra gydomi, stebima jų sveikatos būklė, bus atliekami pakartotiniai testai ir esant neigiamiems rezultatams, kurie leis juos išleisti namo, tas ir bus padaryta. Daugiau komentuoti negaliu“, – BNS tvirtino ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis.
Šioje gydymo įstaigoje dar gydomas vyresnio amžiaus žmogus, kuriam pasireiškė sunkūs naujojo koronaviruso simptomai – jam teko ventiliuoti plaučius.

 
Panevėžio pavyzdžiu seka ir Klaipėdos universitetinė ligoninė.
„Kitą savaitę kartosime tyrimus pirmiesiems pacientams ir, jeigu bus neigiami, tai išleisime“, – BNS sakė ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.
Jis taip pat teigė, kad gydymo įstaigoje šiuo metu guli dešimt pacientų su COVID-19.
„Lengva forma yra abstraktybė. Visi mūsų pacientai patenkinamos būklės, mes juos stebime, į namus paleistų pacientų šiai minutei neturime“, – teigė uostamiesčio ligoninės vadovas.
Pagal ligoninių nurodytus skaičius išeina, kad šiuo metu koronavirusas diagnozuotas 40 žmonių, tačiau kol kas Sveikatos apsaugos ministerija yra patvirtinusi 36 atvejus.
Taip yra todėl, kad ligoninės ir pačios gali atlikti tyrimus dėl koronaviruso, tačiau jeigu tyrimas teigiamas, rezultatą dar turi patvirtinti Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė leidusi lengva forma naujuoju koronavirusu sergančius pacientus išleisti namo, tačiau šie žmonės privalo griežtai laikytis saviizoliacijos.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica