Iškilmingoje ceremonijoje pagerbti konkurso „Metų vadovas 2016“ nugalėtojai (papildyta nuotraukomis)

www.lsveikata.lt
2017-03-06
Penktadienį išdalyti sveikatos apsaugos sistemos „Oskarai“. Iškilmingame vakare pagerbti savaitraščio „Lietuvos sveikata“ jau keturioliktą kartą organizuojamo konkurso „Metų vadovas“ laureatai.
Iškilmingoje ceremonijoje pagerbti konkurso „Metų vadovas 2016“ nugalėtojai (papildyta nuotraukomis)
Iškilmingo vakaro akimirka. Konkurso „Metų vadovas 2016“ laureatai ir savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė-Simaškienė.

„Metų vadovė 2016“ 
Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana BikulčienėMoteris - ugnis, taip trumpai turbūt būtų galima apibudinti Joana Bikulčienę. Kaip sako kolegos, jos visur daug ir kartais net susidaro įspūdis, kad jos paroje yra kokios 34-ios valandos. Vos per kelerius metus, kai Nacionaliniam kraujo centrui vadovauja Joana, neatlygintinos kraujo donorystės mastai išaugo tris kartus, o gydymo įstaigoms tiekiami tik leukofiltruoti kraujo komponentai. Tai vienas šiuo metu pažangiausių kraujo komponentų metodų, kurį kol kas naudoja vos dvidešimt pasaulio šalių.
„Norime būti ne tik Europos sąjungos standartus atitinkančiu kraujo centru, bet kad gydymo įstaigos gautų tai kas geriausia Europoje už mažiausią įmanomą kainą“, - sako Joana Bikulčienė, kalbėdama apie šių metų užsibrėžtus tikslus. Tarp kurių ir siekis - šimtu procentų neatlygintina kraujo donorystė, mokslinė veikla bei investicijos į neatlygintinų kraujo donorų sveikatą.


„Už gyvenimo nuopelnus“ 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Tarybos pirmininkas profesorius, habilituotas daktaras Vilius Grabauskas
„Nuoširdžiai tikiu, kad pasaulį į priekį stumia jaunimas. O jei prie to su savo patirtimi prisideda ir vyresnioji karta – rezultatas bus puikus“, - įsitikinęs profesorius, habilituotas daktaras Vilius Grabauskas.
Profesorius yra dirbęs Ženevoje: vadovavo Pasaulio sveikatos organizacijos Lėtinių infekcinių ligų departamentui. Vėliau - Lietuvos nacionalinei sveikatos tarybai bei turėjo išskirtinių pareigų kitose reikšmingose organizacijose. Tačiau didžiausia jo profesinės veiklos dalis susijusi su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Ilgus metus profesorius buvo jo rektorius, dabar - šio universiteto Tarybos pirmininkas.


  
„Metų profesijos autoritetas 2016“ 
Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro vadovė, Aukštųjų energijų skyriaus vedėja daktarė Aista Plieskienė
 


„Tapti gydytoja apsisprendžiau penktoje klasėje. Augau Smalininkuose, geografiškai atokiame kaime prie Nemuno. Mokytojai šį mano norą vertino kaip gana ambicingą. Jų manymu, įstoti į Kauno medicinos universitetą – per didelis iššūkis, nors mokyklą baigiau medaliu. Į universitetą įstojau iš pirmo karto“, - sako Aista Plieskienė
Paklausta apie profesiją gydytoja sako: „Chirurgas dirba skalpeliu, o mes, radiologai, – spinduliu. Kaip vadovė, esu reikli, bet su šypsena. Mano komanda žino, kad bet kuriuo momentu galiu atsirasti tiek Fizikų kabinete, tiek kitoje patalpoje“, - sako Aista Plieskienė.

 
„Metų sėkmė 2016“ 
Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Edita PaberalienėElektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centras skaičiuoja aštuonioliktus gyvavimo metus. Ne taip seniai prie įstaigos vairo stojus buvusiai direktoriaus pavaduotojai, šešiolika metų įstaigoje dirbančiai ir savaitės pradžioje jubiliejų minėjusiai, keturių sūnų mamai Editai Paberalienei, gydymo įstaigoje prasidėjo malonios permainos. Baigti remontuoti šeimos gydytojų kabinetai, sparčiau atliekami kraujo tyrimai, įrengtas dar vienas procedūrinis kabinetas. „Viskas čia skirta žmogui“, – šypsosi įstaigą kaip penkis savo pirštus pažįstanti vadovė. Viskas po vienu stogu telpa: ir šeimos gydytojai, ir procedūriniai kabinetai, ir laboratorija, ir slaugos administratorė, ir skiepų kabinetas. „Viską stengėmės sutvarkyti taip, kad ir pacientams, ir čia dirbantiems specialistams būtų patogu“, - sako Edita.


„Metų administratorius 2016“ 
Visagino ligoninės direktorius Kastytis MatulevičiusVisagino ligoninės vadovas Kastytis Matulevičius sako, jog gydymo įstaiga turi tikslą – siekia išlikti regiono lyderiais. Daugiau nei du dešimtmečius Visagino medikai bendradarbiauja su Vokietijos Šv. Elenos Ligonine. Kaip sako K.Matulevičius, kolegos iš Vokietijos padeda ne tik pagerinti materialinę gydymo įstaigos bazę, bet ir pastaruosius dešimt metų atvyksta ir operuoti. Per pastaruosius dešimt metų chirurgai iš Vokietijos atliko daugiau nei tris šimtus operacijų. „Ši parama ir ryšiai neapsakomai vertingi ne tik sunkiais Lietuvos valstybingumo atkūrimo metais, bet išlika aktuali ir šiandien“, - sako K.Matulevičius.


„Metų proveržis 2016“ 
Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Tadeuš RodzNors Tadeušas karšto būdo, bet, kaip sako kolegos, kovoja už tai, kad greitosios medicinos pagalba šalies gyventojams būtų teikiama pagal aukščiausius standartus. Pernai Tadeušas Rodz apdovanotas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėka už ilgametį, sąžiningą darbą. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis buvo pirmoji, kuri prieš penkerius metus pradėjo teikti dispečeriavimo paslaugas ne tik Vilniaus mieste, bet ir visoje apskrityje.
T.Rodz ir pats vyksta į kvietimus budėdamas GMP brigadoje. „Turiu patirties, išmanau darbo specifiką ir tai padeda priimant GMP sistemos tobulinimo sprendimus“, – sako Tadeušas Rodzas. O vienas svarbiausių laimėjimų ir įrodymų, kad jo vadovaujama įstaiga dirba gerai – kasmet augantis sėkmingų gaivinimo atvejų skaičius.

 
„Metų strategė 2016“ 

Radviliškio ligoninės direktorė Danutė PovelauskienėRadviliškio ligoninės vadovės Danutės Povelauskienės įsitikinimu, bene pats svarbiausias dalykas medicinoje – paciento pasitikėjimas mediku. „Gali būti kompetentingas gydytojas, bet jei pacientas tavimi nepasitikės, gerų gydymo rezultatų nepadės pasiekti nei moderni įranga, nei dažais kvepiančios palatos“, - sako medikė.
Keturiolika metų ligoninei vadovaujanti D.Povelauskienė sako, kad per pastarojo meto sveikatos apsaugos sistemos reformas jiems pavyko išlaikyti visus gydymo profilius. Maža to, įdiegti ir keli nauji. „Mūsų kolektyvas - geras, darnus ir darbštus. Kaip pajuokaujame, planines operacijas mūsų specialistai gali daryti iki antros trečios valandos nakties“, - sako Danutė Povelauskienė.

Šventės svečiai
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica