Iškilmingoje ceremonijoje pagerbti konkurso „Metų vadovas 2016“ nugalėtojai (papildyta nuotraukomis)

www.lsveikata.lt
2017-03-06
Penktadienį išdalyti sveikatos apsaugos sistemos „Oskarai“. Iškilmingame vakare pagerbti savaitraščio „Lietuvos sveikata“ jau keturioliktą kartą organizuojamo konkurso „Metų vadovas“ laureatai.
Iškilmingoje ceremonijoje pagerbti konkurso „Metų vadovas 2016“ nugalėtojai (papildyta nuotraukomis)
Iškilmingo vakaro akimirka. Konkurso „Metų vadovas 2016“ laureatai ir savaitraščio „Lietuvos sveikata“ vyriausioji redaktorė Jolanta Babiliūtė-Simaškienė.

„Metų vadovė 2016“ 
Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana BikulčienėMoteris - ugnis, taip trumpai turbūt būtų galima apibudinti Joana Bikulčienę. Kaip sako kolegos, jos visur daug ir kartais net susidaro įspūdis, kad jos paroje yra kokios 34-ios valandos. Vos per kelerius metus, kai Nacionaliniam kraujo centrui vadovauja Joana, neatlygintinos kraujo donorystės mastai išaugo tris kartus, o gydymo įstaigoms tiekiami tik leukofiltruoti kraujo komponentai. Tai vienas šiuo metu pažangiausių kraujo komponentų metodų, kurį kol kas naudoja vos dvidešimt pasaulio šalių.
„Norime būti ne tik Europos sąjungos standartus atitinkančiu kraujo centru, bet kad gydymo įstaigos gautų tai kas geriausia Europoje už mažiausią įmanomą kainą“, - sako Joana Bikulčienė, kalbėdama apie šių metų užsibrėžtus tikslus. Tarp kurių ir siekis - šimtu procentų neatlygintina kraujo donorystė, mokslinė veikla bei investicijos į neatlygintinų kraujo donorų sveikatą.


„Už gyvenimo nuopelnus“ 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Tarybos pirmininkas profesorius, habilituotas daktaras Vilius Grabauskas
„Nuoširdžiai tikiu, kad pasaulį į priekį stumia jaunimas. O jei prie to su savo patirtimi prisideda ir vyresnioji karta – rezultatas bus puikus“, - įsitikinęs profesorius, habilituotas daktaras Vilius Grabauskas.
Profesorius yra dirbęs Ženevoje: vadovavo Pasaulio sveikatos organizacijos Lėtinių infekcinių ligų departamentui. Vėliau - Lietuvos nacionalinei sveikatos tarybai bei turėjo išskirtinių pareigų kitose reikšmingose organizacijose. Tačiau didžiausia jo profesinės veiklos dalis susijusi su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Ilgus metus profesorius buvo jo rektorius, dabar - šio universiteto Tarybos pirmininkas.


  
„Metų profesijos autoritetas 2016“ 
Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro vadovė, Aukštųjų energijų skyriaus vedėja daktarė Aista Plieskienė
 


„Tapti gydytoja apsisprendžiau penktoje klasėje. Augau Smalininkuose, geografiškai atokiame kaime prie Nemuno. Mokytojai šį mano norą vertino kaip gana ambicingą. Jų manymu, įstoti į Kauno medicinos universitetą – per didelis iššūkis, nors mokyklą baigiau medaliu. Į universitetą įstojau iš pirmo karto“, - sako Aista Plieskienė
Paklausta apie profesiją gydytoja sako: „Chirurgas dirba skalpeliu, o mes, radiologai, – spinduliu. Kaip vadovė, esu reikli, bet su šypsena. Mano komanda žino, kad bet kuriuo momentu galiu atsirasti tiek Fizikų kabinete, tiek kitoje patalpoje“, - sako Aista Plieskienė.

 
„Metų sėkmė 2016“ 
Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Edita PaberalienėElektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centras skaičiuoja aštuonioliktus gyvavimo metus. Ne taip seniai prie įstaigos vairo stojus buvusiai direktoriaus pavaduotojai, šešiolika metų įstaigoje dirbančiai ir savaitės pradžioje jubiliejų minėjusiai, keturių sūnų mamai Editai Paberalienei, gydymo įstaigoje prasidėjo malonios permainos. Baigti remontuoti šeimos gydytojų kabinetai, sparčiau atliekami kraujo tyrimai, įrengtas dar vienas procedūrinis kabinetas. „Viskas čia skirta žmogui“, – šypsosi įstaigą kaip penkis savo pirštus pažįstanti vadovė. Viskas po vienu stogu telpa: ir šeimos gydytojai, ir procedūriniai kabinetai, ir laboratorija, ir slaugos administratorė, ir skiepų kabinetas. „Viską stengėmės sutvarkyti taip, kad ir pacientams, ir čia dirbantiems specialistams būtų patogu“, - sako Edita.


„Metų administratorius 2016“ 
Visagino ligoninės direktorius Kastytis MatulevičiusVisagino ligoninės vadovas Kastytis Matulevičius sako, jog gydymo įstaiga turi tikslą – siekia išlikti regiono lyderiais. Daugiau nei du dešimtmečius Visagino medikai bendradarbiauja su Vokietijos Šv. Elenos Ligonine. Kaip sako K.Matulevičius, kolegos iš Vokietijos padeda ne tik pagerinti materialinę gydymo įstaigos bazę, bet ir pastaruosius dešimt metų atvyksta ir operuoti. Per pastaruosius dešimt metų chirurgai iš Vokietijos atliko daugiau nei tris šimtus operacijų. „Ši parama ir ryšiai neapsakomai vertingi ne tik sunkiais Lietuvos valstybingumo atkūrimo metais, bet išlika aktuali ir šiandien“, - sako K.Matulevičius.


„Metų proveržis 2016“ 
Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Tadeuš RodzNors Tadeušas karšto būdo, bet, kaip sako kolegos, kovoja už tai, kad greitosios medicinos pagalba šalies gyventojams būtų teikiama pagal aukščiausius standartus. Pernai Tadeušas Rodz apdovanotas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėka už ilgametį, sąžiningą darbą. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis buvo pirmoji, kuri prieš penkerius metus pradėjo teikti dispečeriavimo paslaugas ne tik Vilniaus mieste, bet ir visoje apskrityje.
T.Rodz ir pats vyksta į kvietimus budėdamas GMP brigadoje. „Turiu patirties, išmanau darbo specifiką ir tai padeda priimant GMP sistemos tobulinimo sprendimus“, – sako Tadeušas Rodzas. O vienas svarbiausių laimėjimų ir įrodymų, kad jo vadovaujama įstaiga dirba gerai – kasmet augantis sėkmingų gaivinimo atvejų skaičius.

 
„Metų strategė 2016“ 

Radviliškio ligoninės direktorė Danutė PovelauskienėRadviliškio ligoninės vadovės Danutės Povelauskienės įsitikinimu, bene pats svarbiausias dalykas medicinoje – paciento pasitikėjimas mediku. „Gali būti kompetentingas gydytojas, bet jei pacientas tavimi nepasitikės, gerų gydymo rezultatų nepadės pasiekti nei moderni įranga, nei dažais kvepiančios palatos“, - sako medikė.
Keturiolika metų ligoninei vadovaujanti D.Povelauskienė sako, kad per pastarojo meto sveikatos apsaugos sistemos reformas jiems pavyko išlaikyti visus gydymo profilius. Maža to, įdiegti ir keli nauji. „Mūsų kolektyvas - geras, darnus ir darbštus. Kaip pajuokaujame, planines operacijas mūsų specialistai gali daryti iki antros trečios valandos nakties“, - sako Danutė Povelauskienė.

Šventės svečiai
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica