Iš Vyriausybės rezervo papildomoms apsaugos priemonėms bus skirta 150 tūkst. eurų

Augustas Stankevičius, BNS
2020-02-26
Ministrų kabinetui trečiadienį dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus ekstremalią padėtį, iš Vyriausybės rezervo numatoma skirti 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti.
Iš Vyriausybės rezervo papildomoms apsaugos priemonėms bus skirta 150 tūkst. eurų
A.Šešelgis

„Tai yra tik pradžia, bus pinigų skiriama tiek, kiek reikės. Rytoj bus sušauktas Valstybės ekstremalių operacijų centras, be jokios abejonės, matyt, bus rekomenduota, kokių priemonių reikia įsigyti už tuos pinigus“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.
„Mano manymu, būtų tikslingiausia pradėti apsaugos priemonių papildymą, kad esant labai kritinei situacijai, tų priemonių pakaktų“, – pridūrė jis.
Papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti Vyriausybė pinigus skirs Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

100 tūkst. eurų ministrų kabinetas numatė ir Užsienio reikalų ministerijai. Jai pinigai bus skiriami tam, kad ministerija suteiktų humanitarinę pagalbą Kinijai, pervesdama lėšas tarptautinei Raudonojo kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.
 
Ketvirtadienį numatoma surengti Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdį, kuriame bus oficialiai įsteigtas ir Visuomenės informavimo centras. Jam vadovaus premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.
Centras turėtų priimti sprendimus dėl privalomų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, įpareigoti pavėžėjus automobiliuose turėti dezinfekcinių skysčių.
„Tokių priemonių bus daug, pavyzdžiui, dėl kelionių, valstybės tarnautojų komandiruočių bus aiškiai pasakyta“, – sakė A.Šešelgis.
Kaip anksčiau skelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, visiems iš Kinijos ar šiaurės Italijos grįžusiems lietuviams dviem savaitėms gali būti suteikiamas laikino nedarbingumo pažymėjimas.

Paklaustas apie gydymo įstaigose kylančius nesklandumus dėl besikreipiančiųjų kiekio, sveikatos apsaugos viceministras sakė, kad to nebus išvengta.

„Teisės aktai būtent tokiu atveju leidžia žmogui turėti nedarbingumo lapelį. Sutinkame, kad tai yra sunku, tačiau tai yra pradžia, mes nesitikėjome tokio antplūdžio“, – sakė A.Šešelgis.
„Tai yra fantastinis kiekis žmonių, ypatingai jei skaičiuosime, kad į Lietuvą iš Italijos tiesioginių skrydžių yra 15 ir skrenda pilni lėktuvai. (...) Tam tikrų nesklandumų pirminėje stadijoje yra, labai nebarkite, jų nebus išvengta“, – pridūrė jis.
Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst., mirė beveik 2,7 tūkst. žmonių.
Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Virusui išplitus Šiaurės Italijoje, registruota daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, mirė dešimt žmonių, šalis pranešė apie judėjimo suvaržymus 11-oje miestų.
Lietuvoje nuo sausio pabaigos, anot SAM, dėl koronaviruso patikrinti 44 žmonės. Visų jų tyrimų rezultatai – neigiami.
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris