Iš užkrėstų šalių grįžę, bet sveiki asmenys nebegaus nedarbingumo pažymėjimų

Jūratė Skėrytė, BNS
2020-03-11
Iš koronavirusu paveiktų šalių grįžusiems, bet sveikiems ir kontaktų su užsikrėtusiais žmonėmis neturėjusiems asmenims nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Šis pakeitimas įsigaliojo kovo 10-ąją.
Iš užkrėstų šalių grįžę, bet sveiki asmenys nebegaus nedarbingumo pažymėjimų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga BNS sakė, kad pakeitimas priimtas, atsižvelgiant į tai, jog išsiplėtė koronaviruso paveiktų šalių skaičius.

„Tai padaryta, kadangi tikrai labai ženkliai išsiplėtė šalių sąrašas, kur nerekomenduojama vykti ir kurios yra reikšmingai paveiktos viruso, kur plitimas yra didelis, tai ir Prancūzija, ir Vokietija, ir Ispanija įtrauktos. Labai didelės šalys. Supraskime, koks skaičius žmonių iš ten grįžta“, – teigė ministras.
„Jeigu visiems be jokių simptomų, be jokio įtarimo dėl tiesioginio kontakto su užsikrėtusiu asmeniu pradėsime dalyti nedarbingumo pažymėjimus, tai ir nespėsime tai padaryti, ir pati priemonė pagaliau nelabai turi prasmę“, – sakė jis.
Rizikingų teritorijų sąrašą antradienį papildė Italija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija. Lieka ir anksčiau į jį įtrauktos Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.
 
Iš šių valstybių grįžusiesiems rekomenduojama 14 dienų vengti socialinių kontaktų: nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip dviejų metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.
Taip pat keliautojų prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę.
Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.
Koronavirusu pasaulyje užsikrėtė per 116 tūkst. žmonių, per 4 tūkst. mirė. Daugiausiai žmonių užsikrėtė Kinijoje, per 80 tūkst. gyventojų, antroje vietoje pagal užsikrėtusių skaičių yra Italija su daugiau kaip 9 tūkst. koronaviruso atvejų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica