Ilgąjį savaitgalį didžiuosiuose miestuose planuojama tirti atsitiktinius žmones

Ignas Jačauskas, BNS
2020-04-30
Ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiųjų miestų planuojama atlikti išplėstinį atsitiktinių žmonių testavimą dėl koronaviruso, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 
Ilgąjį savaitgalį didžiuosiuose miestuose planuojama tirti atsitiktinius žmones

„Ilgąjį savaitgalį išnaudosime atlikti nemažą kiekį testų, kuris paprastai per savaitgalį nukrenta. O tas tyrimų skaičius leistų įsivertinti tam tikrą epidemiologinę situaciją ten, kur žmonės lankosi intensyviausiai“, – spaudos konferencijoje sakė A.Veryga.
„Savivaldybės išsirinks tam tikrą vietą. Labiausiai tikėtina, kad tai bus didelis prekybos centras, kur yra didelis traukos objektas“, – pridūrė jis.

Pasak jo, šiose vietose žmonėms bus išduodami kodai, kurie leis per Karštąją liniją 1808 užsirašyti testui į mobilųjį patikros punktą.
Dviejų didžiųjų miestų – Vilniaus ir Kauno – pasirinktose vietose, anot ministro, turėtų būti įrengti ir atskiri mobilieji patikros punktai, kuriuose iš karto bus paimamas ėminys.
„Bus testuojami tiek žmonės, kurie ateina į tam tikras apsipirkimo vietas, tiek tų vietų darbuotojai, vaistininkai galės būti testuojami“, – kalbėjo A.Veryga.
„Kalbame tiesiog apie įprastą populiaciją, kuri savaitgalio metu ateina į prekybos centrą, tuo pačiu dalį tyrimų atliekant ir darbuotojams“, – teigė ministras.
 
Anot jo, per savaitgalį didžiuosiuose miestuose bus išdalinti „keli tūkstančiai“ kodų tyrimams.

Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas ketvirtadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje sakė, kad kol nėra išrasti vaistai ar vakcina nuo koronaviruso, labai svarbu šalyje vykdyti reguliarią epidemiologinę kontrolę.
„Epidemiologinė kontrolė yra aktyvus visuomenės testavimas ir proaktyvus situacijos sekimas, koks yra užsikrėtimo dažnis tarp ne vien tik simptomus turinčių, bet ir besimptomių asmenų“, – teigė jis.
Pasak gydytojo, šiuo metu Lietuvoje testuojama pakankamai daug simptomų neturinčių valstybės tarnautojų, pareigūnų ir medikų, bet nežinoma situacija bendroje populiacijoje.
 
A.Veryga sako, kad reguliariai tirti atsitiktinius žmonės planuojama ir ateityje, tačiau viskas priklausys nuo to, ar patys gyventojai norės tą daryti.
„Aišku, žmonės turi eiti tirtis, varu nenuvarysim. Matysim, kaip seksis šį savaitgalį, kaip žmonės registruosis, kaip aktyviai dalyvaus. Pats prioritetas buvo didžiausios rizikos grupės, bet visuomenę testuoti taip pat reikia. Pradėsim nuo šio savaitgalio, matysim, ar reikės koreguoti kažką, ar ne“, – kalbėjo ministras.
Lietuvoje koronavirusas šiuo metu patvirtintas 1385 asmenims. Trečiadienį ištirti 7354 mėginiai, iš viso šalyje atlikti 125 555 tyrimai dėl COVID-19.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica