I. Šimonytė planą dėl tolesnės kovos su koronavirusu žada jau perėmus valdžią

Ignas Jačauskas, BNS
2020-10-26
Centro dešiniųjų formuojamos koalicijos kandidatė į Vyriausybės vadoves Ingrida Šimonytė tvirtina kol kas negalinti tiksliai pasakyti, kokių veiksmų valdant koronaviruso plitimą imsis būsimi valdantieji, nes epidemiologinė situacija kinta itin sparčiai. 
I. Šimonytė planą dėl tolesnės kovos su koronavirusu žada jau perėmus valdžią
I.Šimonytė

Konkretų planą dėl tolesnės kovos su koronavirusu ji žada jau pradėjus darbą, tačiau sako, jog pirmiausia reikėtų stiprinti specialistų, tiesiogiai dirbančių su pandemijos valdymu, komandą. 

„Kad galėčiau pasakyti konkrečiai, man reikia žinoti konkrečiai, kokia situacija bus tuo metu, kada tai jau bus mano atsakomybė. Nes šiuo metu, nepamirškime dar, kad dabartinė Vyriausybė turi atsakomybę pabaigti savo kadenciją. Ir kokioje situacijoje ta kadencija pasibaigs, šiandien, matyt, mums yra labai sunku pasakyti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo ji.
 
„Manau, kad pradėti reikėtų (ir Vyriausybė tikrai galėjo tą padaryti), žinoma, nuo administracinių resursų, kurie tiesiog gebėtų valdyti patį procesą šiuo metu. Nes mes žinome, kad žmonės gauna žinutes apie tai, kad turėjo kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu dešimtoje dienoje, jam pranešama, kad reikia izoliuotis iki rytojaus. Akivaizdu, kad tokie dalykai geriausiai ir parodo, kad trūksta ir administracinių gebėjimų, ir tiesiog fizinio pajėgumo. Manau, kad buvo galima tuo pasirūpinti, bet dabar, matyt, jau praeitį pakeisti yra sunku, reikia žiūrėti į ateitį“, – svarstė I. Šimonytė.
Politikė sako matanti dvi esmines problemas, jog dabartinė Vyriausybė neišnaudojo vasaros administraciniam ir strateginiam pasirengimui antrajai bangai bei tai, jog komunikavimu apie situaciją ir priimtas priemones užsiima daugiau politikai, o ne ekspertai.
 
„Panašu, kad mes neišnaudojome to vasaros laikotarpio, kad pasiruoštumėme ir administracinius gebėjimus ir kažkokius algoritmus. Ir susidūrę su antrąja banga ar pirmosios bangos tęsiniu (...), elgiamės iš dalies panašiai, kaip kad buvo elgiamasi kovo mėnesį: jaučiamas šioks toks pasimetimas, sprendimai priimami taip, kad nelabai aišku, kokia yra seka ir koks apskritai tikslas“, – sakė ji.
Anot jos, tiek politikai, tiek mokslininkai taip pat pasigenda bendros diskusijos, forumų, po kurių „tos srities specialistai, o ne politikai“ galėtų informuoti visuomenę, kaip reikėtų elgtis.
 
„Akivaizdu, kai turime bendrą žemą pasitikėjimo valdžia lygį, tai akivaizdu, kad į politikų persergėjimus ar į kažkokius pasiūlymus visuomenė kartais reaguoja kaip į tam tikrą politinę žinią, nebūtinai įsiklauso ir elgiasi pagal rekomendacijas. Manau, kad mums tikrai pritrūko tų ekspertų ir specialistų, mokslininkų ir medikų buvimo viešojoje erdvėje, eterį, deja, dažniau pildė politikai savo pasirodymais“, – tvirtino politikė.
Nuo praėjusios savaitės vidurio šalyje registruojami koronaviruso sergamumo rekordai, sekmadienį iš pradžių pranešta apie daugiau 400 atvejų per parą, vėliau patikslinta, kad užsikrėtusiųjų yra daugiau nei 600. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad klaida įvyko, nes sparčiai augant susirgimų skaičiui ima trūkti žmogiškų išteklių apdoroti duomenis. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica