I. Šimonytė: iki vasaros vidurio 70 proc. gyventojų paskiepyti įmanoma, reikia tik vakcinų

Ignas Jačauskas, BNS
2021-01-27
Iki vasaros vidurio nuo COVID-19 paskiepyti du trečdalius gyventojų vakcinuojant po keliasdešimt tūkstančių per dieną yra įmanoma, tačiau tam būtina laiku sulaukti vakcinų, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
I. Šimonytė: iki vasaros vidurio 70 proc. gyventojų paskiepyti įmanoma, reikia tik vakcinų
I. Šimonytė

„Jeigu turėsime vakcinos dviem trečdaliam Lietuvos gyventojų, tai realu, žinoma. Bet ar turėsime vakcinos dviem trečdaliam Lietuvos gyventojų, žinoma, gavę ją ne birželio 30 dieną, o per visą nuosekliai laikotarpį, to patvirtinti kol kas turimomis žiniomis negaliu“, – sakė I. Šimonytė.

Nepaisant stringančio vakcinų tiekimo, prezidentas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad paskiepyti 70 proc., t.y. apie 2 mln. šalies gyventojų iki vasaros vidurio yra įmanoma. Tačiau tam, anot jo, antrąjį metų ketvirtį Lietuva turi būti pasiruošusi vakcinuoti vidutiniškai 34–35 tūkst. žmonių per dieną. 
 
I. Šimonytė tikina, kad jei vėluojant koronaviruso vakcinoms, bet norint įgyvendinti šį planą tektų paskiepyti „po 100 ar 200 tūkstančių žmonių per parą, akivaizdu, kad tiek resursų mes nei turėtumėme, nei galėtumėme mobilizuoti“.
„Bet jei pakankamas kiekis vakcinos būtų gaunamas jau dabar, tai tikrai, pagal tą planą, kurį rengia Sveikatos apsaugos ministerija, kurį ji turi ir apie kurį diskutuoja su savivaldybėmis, nebūtų didelės problemos paskiepyti tokio skaičiaus žmonių per dieną. Reikia turėti vakcinos, kurios mes kol kas neturime“, – sakė Vyriausybės vadovė.
 
Kompanija „AstraZeneca“ praėjusią savaitę paskelbė, kad ES šalims pirmąjį šių metų ketvirtį pateiks mažiau vakcinų nei planuota. Lietuvą bendrovė penktadienį informavo pirmąjį ketvirtį pateiksianti tik penktadalį žadėtų vakcinų, tačiau, pasak Lietuvos atstovų, vėliau pakoregavo planus ir padidino vakcinų kiekius vasariui. Ši vakcina dar nėra patvirtinta ES, sprendimų tikimasi šią savaitę.
Kiek anksčiau vakcinas Europai jau tiekianti bendrovė „Pfizer“ paskelbė, kad ateinančiomis savaitėmis vakcinos tiekimo tempas sulėtės dėl darbų, kuriuos reikia atlikti jos pagrindinėje įmonėje Belgijoje.
Apie kokius vakcinų kiekius kalbama, šalies institucijos nenurodo. Gruodžio pabaigos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuva tiek iš „AstraZeneca“, tiek iš „Pfizer“ buvo užsakiusi po 1,86 mln. vakcinų dozių, įskaitant papildomus įsigijimus iš „Pfizer“.
Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BioNTech“/„Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinomis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnai yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine...
  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Turėjusi būti eilinė darbo diena Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojui kardiologu...

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica