Į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų už padarytą žalą

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2019-04-08
Pernai į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų žalos – 200 tūkst. daugiau nei 2017 metais ir 300 tūkst. daugiau nei 2016 metais, rodo Valstybinės ligonių kasos duomenys.
Į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų už padarytą žalą
Pasak Valstybinės ligonių kasos direktoriaus Gintaro Kacevičiaus, fondui padaroma žala kasmet būna panaši ir svyruoja nedaug, tačiau už tokią sumą būtų galima išlaikyti nedidelę ligoninę.

„Tai svarbus rezultatas ne tik mums, bet ir visuomenei, kadangi šias lėšas turime naudoti tam, kam jos ir yra skirtos – apdraustųjų žmonių gydymui, būtiniems vaistams. Ir toliau visapusiškai stengsimės, kad žalos susigrąžinimo procesas vyktų operatyviau, sklandžiau“, – BNS sakė VLK direktorius Gintaras Kacevičius.
Iš viso fondas pernai patyrė 2,7 mln. eurų žalos, 2017 metais – 2,9 mln., 2016 metais – 2,4 mln. eurų.

Pasak G.Kacevičiaus, fondui padaroma žala kasmet būna panaši ir svyruoja nedaug, tačiau už tokią sumą būtų galima išlaikyti nedidelę ligoninę.

„Ar tai daug, ar tai mažai – galiu pateikti pavyzdį. Tai yra suma, už kurią metus galėtume išlaikyti vieną nedidelę ligoninę. Pavyzdžiui, Lazdijų ar Elektrėnų ligoninę. Tiek kainuoja vieni metai. Tai turbūt nėra mažai“, – teigė VLK vadovas.
Teigiama, kad dažniausiai žala fondui padaroma, kai žmogus sužaloja kitą žmogų, už kurio gydymą ligonių kasos sumoka fondo lėšomis, taip pat ir už eismo įvykiuose padarytą žalą. 
 
„Paskui jau regreso tvarka kaltininkas turi grąžinti tas gydymo išlaidas į fondą. Tai šitie atvejai yra dažniausi, jų yra daugiau nei pusė. Prie jų galima pridėti ir kitą atvejį, kai žala padaroma per eismo įvykius ir nukentėjusysis gydomas – mes sumokame, o paskui tą žalą atsiimame iš kaltininkų“, – sakė G.Kacevičius.
Jis teigia, kad abi šios grupės sudaro tris ketvirtadalius visų žalos atvejų, tačiau būna ir atvejų, kai žmonės užsienyje pasinaudoja negaliojančia Europos sveikatos draudimo kortele ir jiems suteikiama pagalba. Tokiu atveju gydymas apmokamas fondo lėšomis, vėliau pinigai išieškomi iš negaliojančia kortele pasinaudojusio žmogaus.
„Yra toks Kauno pavyzdys, kai žmogus Šveicarijoje 2016 metais kreipėsi ir gavo pagalbos už 15 tūkst. eurų, bet pasinaudojo kortele neteisėtai, nes ji nebegaliojo. Šis atvejis – išskirtinis. Turbūt brangiausias mūsų kelerių metų istorijoje“, – teigė VLK vadovas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris