Į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų už padarytą žalą

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2019-04-08
Pernai į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų žalos – 200 tūkst. daugiau nei 2017 metais ir 300 tūkst. daugiau nei 2016 metais, rodo Valstybinės ligonių kasos duomenys.
Į Privalomojo sveikatos draudimo fondą grąžinta 2,2 mln. eurų už padarytą žalą
Pasak Valstybinės ligonių kasos direktoriaus Gintaro Kacevičiaus, fondui padaroma žala kasmet būna panaši ir svyruoja nedaug, tačiau už tokią sumą būtų galima išlaikyti nedidelę ligoninę.

„Tai svarbus rezultatas ne tik mums, bet ir visuomenei, kadangi šias lėšas turime naudoti tam, kam jos ir yra skirtos – apdraustųjų žmonių gydymui, būtiniems vaistams. Ir toliau visapusiškai stengsimės, kad žalos susigrąžinimo procesas vyktų operatyviau, sklandžiau“, – BNS sakė VLK direktorius Gintaras Kacevičius.
Iš viso fondas pernai patyrė 2,7 mln. eurų žalos, 2017 metais – 2,9 mln., 2016 metais – 2,4 mln. eurų.

Pasak G.Kacevičiaus, fondui padaroma žala kasmet būna panaši ir svyruoja nedaug, tačiau už tokią sumą būtų galima išlaikyti nedidelę ligoninę.

„Ar tai daug, ar tai mažai – galiu pateikti pavyzdį. Tai yra suma, už kurią metus galėtume išlaikyti vieną nedidelę ligoninę. Pavyzdžiui, Lazdijų ar Elektrėnų ligoninę. Tiek kainuoja vieni metai. Tai turbūt nėra mažai“, – teigė VLK vadovas.
Teigiama, kad dažniausiai žala fondui padaroma, kai žmogus sužaloja kitą žmogų, už kurio gydymą ligonių kasos sumoka fondo lėšomis, taip pat ir už eismo įvykiuose padarytą žalą. 
 
„Paskui jau regreso tvarka kaltininkas turi grąžinti tas gydymo išlaidas į fondą. Tai šitie atvejai yra dažniausi, jų yra daugiau nei pusė. Prie jų galima pridėti ir kitą atvejį, kai žala padaroma per eismo įvykius ir nukentėjusysis gydomas – mes sumokame, o paskui tą žalą atsiimame iš kaltininkų“, – sakė G.Kacevičius.
Jis teigia, kad abi šios grupės sudaro tris ketvirtadalius visų žalos atvejų, tačiau būna ir atvejų, kai žmonės užsienyje pasinaudoja negaliojančia Europos sveikatos draudimo kortele ir jiems suteikiama pagalba. Tokiu atveju gydymas apmokamas fondo lėšomis, vėliau pinigai išieškomi iš negaliojančia kortele pasinaudojusio žmogaus.
„Yra toks Kauno pavyzdys, kai žmogus Šveicarijoje 2016 metais kreipėsi ir gavo pagalbos už 15 tūkst. eurų, bet pasinaudojo kortele neteisėtai, nes ji nebegaliojo. Šis atvejis – išskirtinis. Turbūt brangiausias mūsų kelerių metų istorijoje“, – teigė VLK vadovas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris