Į koronaviruso patikros punktus registracija dar nevykdoma, vietų skaičius bus ribotas

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-19
Karštąją koronaviruso liniją 1808 administruojantys Kauno greitosios medikai pabrėžia iki ministerijos sprendimo dar nevykdantys registracijos į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, įspėja, kad vietų skaičius juose bus ribotas.
Į koronaviruso patikros punktus registracija dar nevykdoma, vietų skaičius bus ribotas

„Mes dar neregistruojame. Apie punkto atidarymą turi oficialiai pranešti Sveikatos apsaugos ministerija ir kai tai bus padaryta ir mums bus duota žalia šviesa, mes iš karto pradėsime registraciją“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.
Jis taip pat pabrėžia, jog visų norinčių patikrai medikai tikrai neužregistruos: tiek dėl to, kad registruojami tik žmonės su tam tikrais simptomais, tiek dėl to, kad vietų skaičius punktuose yra ribotas.
 

„Tiek, kiek mums bus duota vietų, tiek mes ir užregistruosime“, – pabrėžė jis.
Pasak greitosios vadovo, žmonių susidomėjimas yra milžiniškas: nuo penktadienio, kai karštoji linija pradėjo dirbti, jau gauta beveik 43 tūkst. skambučių.
„Skaičius yra pakankamai didelis. Kiekvieną dieną sulaukiame labai daug žmonių skambučių, kurie klausia, kur galima išsitirti, stengiamės jiems išaiškinti, kad tikrai visiems nereikia tirtis ir ne visi bus tiriami, o tik tam tikra kategorija žmonių, kurie yra grįžę iš užsienio arba turėję tiesioginį kontaktą su patvirtintu atveju ir prie viso šito turi bent vieną iš trijų simptomų: temperatūrą, didesnę nei 37,3 laipsnio, kvėpavimo diskomfortas arba kosulys“, – sakė N.Mikelionis.
 
„Tokie žmonės bus registruojami į tuos mobilius punktus išsityrimui. Bet jų skaičius nebus begalinis. Prašome žmonių supratimo ir suvokimo, kad tikrai negalime visų registruoti ir kad ne numeris 1808 nustato, kokį skaičių registruoti“, – kalbėjo jis.
Pasak jo, žmonės skambina tiek dėl testų, tiek norėdami pasitarti dėl kitų klausimų. Tikimasi, kad iki ketvirtadienio pabaigos pradės veikti nukreipimas į skirtingas institucijas, kai paskambinę žmonės galės pasirinkti, koks klausimas juos domina.
Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.
 

Visų šių miestų savivaldybės jau numačiusios vietas, tačiau laukia leidimo pradėti veiklą iš ministerijos.
Vilniuje trečiadienį atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje Savanorių pr. 124, tačiau jis trečiadienį veikė testavimo režimu.
Punktuose surinkti ėminiai bus tiriami laboratorijose.
Šiuo metu mėginių tyrimus dėl koronaviruso atlieka Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Sveikatos apsaugos ministerija tyrimus taip pat leido daryti Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijose, tačiau kol kas jie turi būti siunčiami pertikrinti į NVSPL.
 
Planuojama, kad ligoninių laboratorijos pradžioje atliks kasdien minimalius tyrimų kiekius, po keliolika ir keliasdešimt, o vėliau tyrimų apimtys plėsis. 
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros (NVSPL) laboratorija bus pagrindinė šalies laboratorija, t. y. referentinė laboratorija, kuri teikia galutinius, oficialius ir patvirtintus tyrimų rezultatus, atliktus pagal tarptautinius reikalavimus. 
NVSPL bus koordinuojanti, kuri koordinuos naujųjų laboratorijų veiklą, tad visi ligoninių laboratorijų veiksmai turės būti derinami su centrine laboratorija. 
„Vadinasi, tyrimų rezultatai, atlikti didžiosiose šalies ligoninių laboratorijose, yra tik tarpiniai, o ne galutiniai, rezultatai. Tais atvejais, kai ligoninių laboratorijose atlikti tyrimai bus teigiami, jie privalės būti siunčiami pakartotiniam tyrimui į NVSPL, kur ir bus galutinai oficialiai patvirtinti. Tuo atveju, jei ligoninėse atliktų tyrimų rezultatai bus neigiami, jų kartoti nereikės siųsti į centrinę šalies laboratoriją“, – skelbia SAM. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica