Į koronaviruso patikros punktus registracija dar nevykdoma, vietų skaičius bus ribotas

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-19
Karštąją koronaviruso liniją 1808 administruojantys Kauno greitosios medikai pabrėžia iki ministerijos sprendimo dar nevykdantys registracijos į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, įspėja, kad vietų skaičius juose bus ribotas.
Į koronaviruso patikros punktus registracija dar nevykdoma, vietų skaičius bus ribotas

„Mes dar neregistruojame. Apie punkto atidarymą turi oficialiai pranešti Sveikatos apsaugos ministerija ir kai tai bus padaryta ir mums bus duota žalia šviesa, mes iš karto pradėsime registraciją“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.
Jis taip pat pabrėžia, jog visų norinčių patikrai medikai tikrai neužregistruos: tiek dėl to, kad registruojami tik žmonės su tam tikrais simptomais, tiek dėl to, kad vietų skaičius punktuose yra ribotas.
 

„Tiek, kiek mums bus duota vietų, tiek mes ir užregistruosime“, – pabrėžė jis.
Pasak greitosios vadovo, žmonių susidomėjimas yra milžiniškas: nuo penktadienio, kai karštoji linija pradėjo dirbti, jau gauta beveik 43 tūkst. skambučių.
„Skaičius yra pakankamai didelis. Kiekvieną dieną sulaukiame labai daug žmonių skambučių, kurie klausia, kur galima išsitirti, stengiamės jiems išaiškinti, kad tikrai visiems nereikia tirtis ir ne visi bus tiriami, o tik tam tikra kategorija žmonių, kurie yra grįžę iš užsienio arba turėję tiesioginį kontaktą su patvirtintu atveju ir prie viso šito turi bent vieną iš trijų simptomų: temperatūrą, didesnę nei 37,3 laipsnio, kvėpavimo diskomfortas arba kosulys“, – sakė N.Mikelionis.
 
„Tokie žmonės bus registruojami į tuos mobilius punktus išsityrimui. Bet jų skaičius nebus begalinis. Prašome žmonių supratimo ir suvokimo, kad tikrai negalime visų registruoti ir kad ne numeris 1808 nustato, kokį skaičių registruoti“, – kalbėjo jis.
Pasak jo, žmonės skambina tiek dėl testų, tiek norėdami pasitarti dėl kitų klausimų. Tikimasi, kad iki ketvirtadienio pabaigos pradės veikti nukreipimas į skirtingas institucijas, kai paskambinę žmonės galės pasirinkti, koks klausimas juos domina.
Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.
 

Visų šių miestų savivaldybės jau numačiusios vietas, tačiau laukia leidimo pradėti veiklą iš ministerijos.
Vilniuje trečiadienį atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje Savanorių pr. 124, tačiau jis trečiadienį veikė testavimo režimu.
Punktuose surinkti ėminiai bus tiriami laboratorijose.
Šiuo metu mėginių tyrimus dėl koronaviruso atlieka Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Sveikatos apsaugos ministerija tyrimus taip pat leido daryti Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijose, tačiau kol kas jie turi būti siunčiami pertikrinti į NVSPL.
 
Planuojama, kad ligoninių laboratorijos pradžioje atliks kasdien minimalius tyrimų kiekius, po keliolika ir keliasdešimt, o vėliau tyrimų apimtys plėsis. 
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros (NVSPL) laboratorija bus pagrindinė šalies laboratorija, t. y. referentinė laboratorija, kuri teikia galutinius, oficialius ir patvirtintus tyrimų rezultatus, atliktus pagal tarptautinius reikalavimus. 
NVSPL bus koordinuojanti, kuri koordinuos naujųjų laboratorijų veiklą, tad visi ligoninių laboratorijų veiksmai turės būti derinami su centrine laboratorija. 
„Vadinasi, tyrimų rezultatai, atlikti didžiosiose šalies ligoninių laboratorijose, yra tik tarpiniai, o ne galutiniai, rezultatai. Tais atvejais, kai ligoninių laboratorijose atlikti tyrimai bus teigiami, jie privalės būti siunčiami pakartotiniam tyrimui į NVSPL, kur ir bus galutinai oficialiai patvirtinti. Tuo atveju, jei ligoninėse atliktų tyrimų rezultatai bus neigiami, jų kartoti nereikės siųsti į centrinę šalies laboratoriją“, – skelbia SAM. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris