Į Armėniją išlydėta medikų pagalbos misija, padėsianti kovoti su COVID-19

Milena Andrukaitytė, Jūratė Damulytė, BNS
2020-06-19
Penktadienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Zokniuose į dviejų savaičių misiją Armėnijoje išvyko 11 Lietuvos ekspertų ir medikų komanda, padėsianti kovoti su šioje šalyje toliau tebeplintančia koronaviruso infekcija.
Į Armėniją išlydėta medikų pagalbos misija, padėsianti kovoti su COVID-19

Padėti kovoti su COVID-19 iššūkiais susiduriančiai Pietų Kaukazo valstybei vyksta operacijų štabui vadovausiantis SAM patarėjas Marius Čiurlionis, Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre dirbantys kariškiai, keli gydytojai ir slaugytojai.
„Lietuva šiuo metu turėdama jau gerą situaciją, galėdama šiek tiek lengviau atsikvėpti suformavo medikų, štabo darbuotojų komandą, kurie šiandien išskrenda į Armėniją tam, kad praktiškai padėtų ten sergantiems pacientams, tiek pasidalintų patirtimi, kurią mes patys įgijome valdydami COVID-19 krizę“, – išlydėdamas misiją Zokniuose penktadienio rytą kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 
Į misiją Armėnijoje vyksta trijų Lietuvos ligoninių medikai – Santaros, Kauno klinikų ir Panevėžio respublikinės ligoninės gydytojai ir slaugytojai. Taip pat – karo medikas, karo logistas.
„Pradedant medikais – noriu jiems labai padėkoti, nes tai yra savanoriai, niekas jų nevertė skristi į šią misiją, tai yra žmonės, kurie apsisprendė patys. Tikrai tai yra rizikingas dalykas, puikiai suprantam, kad skristi į židinį, kur liga vis dar tebeplintanti, yra ir rizika, ir profesinė rizika. (...) O štabo darbuotojai, tai yra tie, kurie prabuvo štabe, dirbo nuo ryto iki vakaro neskaičiuodami laiko nuo pat krizės valdymo pradžios, turi visą informaciją, ką mes darėme, kaip Lietuva elgėsi, apie kiekvieną detalę,“ – kalbėjo ministras.
Anot jo, Lietuva taip pat siunčia 30 tūkst. testų, medikai gabenasi ir jiems reikalingos įrangos, apsaugos priemonių.
„Toks mažas būrys, labai tikiu, galės parodyti kolegoms Armėnijoje elementarias svarbiausias taisykles, kaip reikia naudotis asmens apsaugos priemonėmis, kaip organizuoti epidemiologinę pagalbą, kaip suskirstyti pamainas ir visas tas pamokas gerąsias, ką mes esame išmokę Lietuvoje“, – penktadienį sakė Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius.
 
Armėnijos ambasadorius Tigranas Mkrtčianas savo ruožtu dėkojo už suteikiamą pagalbą, pabrėždamas, kad Lietuva pirmoji šalis, atsiliepusi į prašymą atsiųsti gydytojų, padėti kovoti su koronavirusu, nes situacija Armėnijoje vis dar sudėtinga. 
Armėnijoje, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, nustatyti 18033 koronavirusinės infekcijos atvejai, 302 žmonės mirė.
„Tai pirmasis tokio tipo humanitarinės pagalbos projektas Lietuvos istorijoje, jis atitinka Armėnijos šalies poreikius ir buvo realizuotas labai greitai. Nuo idėjos atsiradimo iki konkretaus realizavimo praėjo šiek tiek daugiau nei dvi savaitės. Reakcija buvo labai greita ir skubi“, – pažymėjo Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė Rasa Kairienė.   

Anot jos, prie šios pagalbos misijos finansavimo prisideda ir Švedijos vyriausybė.
Medikus į Armėniją nuskraidinsiatis ir šeštadienį grįžtantis Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“ pargabens 12 asmenų, norinčių grįžti į Lietuvą.
Kaip BNS sakė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovė Rasa Jakilaitienė, į Lietuvą bus repatrijuojamos trys Armėnijoje nuolat gyvenančios šeimos ir vienas laikinai per pandemiją likęs verslininkas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica