Grįžusieji iš koronaviruso zonų nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nuotoliniu būdu

Ignas Jačauskas, BNS
2020-03-03
Grįžusieji iš koronaviruso paveiktų teritorijų ar turėjusieji sąlytį su galbūt užsikrėtusiu asmeniu nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nevykdami į poliklinikas, nuotoliniu būdu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Grįžusieji iš koronaviruso zonų nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nuotoliniu būdu

Tam taip pat nebereikės kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), iki šiol tokiais atvejais organizuodavusio nedarbingumo išdavimą. 

Pakaks prieš skambinant į gydymo įstaigą užpildyti NVSC tinklalapyje esančią anketą. Nedarbingumas suteikiamas dviem savaitėms, skaičiuojant nuo grįžimo į Lietuvą ar kontakto su tikėtino ar patvirtinto viruso nešiotoju. 
Ši supaprastinta tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įsakyme.
Ministerija pabrėžia, kad ši tvarka galios laikinai, t.y. kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė.
 
Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nedarbingumo išdavimo tvarka supaprastinta siekiant užkirsti kelią galimam užkrato plitimui, tačiau kartu ragino darbdavius užtikrinti galimybes iš viruso paveiktų zonų grįžusiems darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu.
„Noriu dar kartą paraginti darbdavius būti geranoriškiems, solidarizuotis su pastangomis kovoti prieš infekcijos plitimo grėsmes ir, esant galimybėms, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Galimybė jiems likti namuose, taip išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės“, – sako A.Veryga.

Dviejų savaičių nedarbingumą gali gauti ir tėvai, įtėviai, seneliai, globėjai, kurių iki 14 metų amžiaus vaikai susidūrė su viruso rizikomis. Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriama visa Kinija, Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 
Visame pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris