Estija paskelbė nepaprastąją padėtį iki gegužės 1-osios, Latvija – iki balandžio 14-osios

Miglė Giri, BNS
2020-03-13
Dėl naujojo koronaviruso pandemijos ir tikėtino tolesnio jo plitimo Estijos vyriausybė vėlai ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį iki gegužės 1-osios, o Latvijoje nuspręsta nepaprastąją padėtį paskelbti iki balandžio 14-osios.
Estija paskelbė nepaprastąją padėtį iki gegužės 1-osios, Latvija – iki balandžio 14-osios

Nepaprastosios padėties terminai prireikus gali būti pratęsti.
Estijoje sprendimas, be kitų dalykų, paveiks mokyklas, kultūrinį gyvenimą ir laivybą. Uždrausti visi vieši renginiai.
„Absoliutus vyriausybės prioritetas yra apsaugoti Estijos žmonių sveikatą susidariusioje situacijoje, – sakė premjeras Juri Ratas (Jūris Ratas). – Nepaprastoji padėtis būtina siekiant kuo efektyviau kovoti su koronaviruso plitimu Estijoje. Valstybė privalo teikti piliečiams aiškias ir, jei būtina, privalomas instrukcijas, kurios padėtų apriboti viruso plitimą.“
Premjeras nurodė, kad vien valstybės veiksmų nebepakanka krizei įveikti ir dabar „kiekvienas žmogus privalo prisidėti prie visuomenės sveikatos apsaugojimo“.

Paskelbus nepaprastąją padėtį Estijoje uždrausti visi vieši susibūrimai, nuo pirmadienio įprasta ugdymo veikla švietimo institucijose turi būti sustabdyta, visos šios įstaigos turi pereiti prie nuotolinio mokymo ir mokymo namuose.
 
Universitetuose ir mokslinėse institucijose moksliniai tyrimai tęsis. 
Dėl vaikų darželių darbo ir vaikų priežiūros spręs municipalitetai ar kiti darželių prižiūrėtojai. Bibliotekos dirbs iš dalies, bet muziejai ir kino teatrai uždaromi iki gegužės 1-osios, uždraudžiami spektakliai, koncertai, konferencijos, sporto varžybos.
Taikomų priemonių tikslingumas bus vertinamas kas dvi savaites.
Sienos perėjose bus tikrinama žmonių sveikata, į Estiją atvykstantys žmonės turės užpildyti klausimynus dėl to, kuriose vietose yra lankęsi. Tokios pačios priemonės bus taikomos oro uostuose ir uostuose.
Uždrausta pardavinėti kruizines keliones maršrutu Talinas–Stokholmas–Talinas.
Taip pat bus draudžiamas lankymas priežiūros institucijose, ligoninėse ir kalėjimuose.

 
Latvijoje darželius lankančių vaikų tėvai penktadienį turi pristatyti raštiškus patvirtinimus, kad vaikas ir šeima nesilankė šalyse ir regionuose, kur plinta COVID-19, neturėjo kontaktų su šia liga sergančiais ar kontaktų su ligoniais turėjusiais asmenimis, ir kad tėvai neturi jokių kitų galimybių užtikrinti vaiko priežiūrą.
Taip pat nutraukiamas įprastinis ugdymo procesas visose kitose ugdymo įstaigose: nuo penktadienio mokymas vyks nuotoliniu būdu, išskyrus centralizuotus egzaminus.
Latvija taip pat uždraudė visus viešus renginius, susibūrimus, eisenas, piketus, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 200 žmonių.
 
Kelionių organizatoriams pavesta esant galimybei perkelti suplanuotas turistines išvykas į COVID-19 paveiktas šalis bei regionus ir neplanuoti naujų kelionių.
Įstaigoms ir kompanijoms pavesta atšaukti visas nebūtinas komandiruotes į paveiktus regionus. Vyriausybė paragino visus latvius susilaikyti nuo kelionių į užsienį.
Žmonėms, grįžusiems iš COVID-19 paveiktų šalių ir regionų, taip pat su jais kontaktų turėjusiems asmenims nurodyta laikytis ypatingų atsargumo priemonių ir pasirūpinti, kad jie nesukeltų pavojaus aplinkiniams.
Maisto ir kitas pirmo būtinumo prekes rekomenduojama užsisakinėti internetu.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica