Dalykai, kuriuos verta žinoti apie vaikų dantis

www.lsveikata.lt
2021-05-27
Dantys labai svarbūs kiekvienam, ir ypač vaikams. Be to, kad reikalingi maisto kramtymui, jie būtini kalbos ir veido struktūros formavimuisi. Pirmieji dantys „saugo“ vietą nuolatiniams. Tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai tarti žodžius, būtini tinkamai išsivystę pieniniai dantys. Gerai juos prižiūrint, galima išvengti ėduonies ir dėl to atsirandančių infekcijų, diskomforto ar žalos nuolatiniams dantims. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime pagrindinius dalykus, kuriuos apie vaikų dantis vertėtų žinoti tėvams.

Dalykai, kuriuos verta žinoti apie vaikų dantis

1. Pirmieji dantys kūdikiams paprastai atsiranda 6–12 mėn.
Pirmieji dantukai paprastai pasirodo 6–12 kūdikio gyvenimo mėnesį. Pirmiausiai dažniausiai išdygsta du apatiniai priekiniai, o vėliau – keturi viršutiniai. Tada pradeda dygti likę dantys: paprastai vienu metu išdygsta po du, t. y. kairėje ir dešinėje žandikaulio pusėje, kol galiausiai išdygsta visi. Tai turėtų įvykti iki maždaug trijų metų amžiaus. Tačiau verta pastebėti, kad dažnai mergaitėms dantys išdygsta pirmiau nei berniukams.
 

2. Pieninių dantų iš viso būna 20
Vaiko burnoje iš viso būna 20 pieninių dantų. Jie apima 4 pirmuosius ir 4 antruosius krūminius dantis, 4 iltis, 4 šoninius ir 4 centrinius kandžius. Kaip ir buvo minėta anksčiau, visi jie išdygsta ir iškrenta po truputį.
 
3. Pieniniai dantys itin svarbūs gerai burnos ertmės sveikatai
Pieniniai dantys yra labai svarbi geros burnos ertmės sveikatos dalis. Todėl būtina įsitikinti, kad vaikas jais kruopščiai rūpinasi. Nors pieniniai dantys yra laikini, jei atlieka daug funkcijų: „saugo“ vietą nuolatiniams dantims, suteikia veidui normalią išvaizdą, padeda taisyklingai tarti žodžius, sukramtyti maistą. Neišdygę arba sugedę pirmieji dantys gali lemti nepilnavertę vaiko mitybą, taip pat turėti neigiamos įtakos nuolatinių dantų sveikatai.
 
Jeigu reikalinga odontologijos klinika Vilniuje, kurioje būtų visapusiškai pasirūpinta jūsų mažylio dantimis, apsilankykite svetainėje ozoklinika.com. Čia galite rasti daug naudingos informacijos, taip pat ir registracijai pas specialistą reikalingus kontaktus.

 
4. Žandikaulis ir veido kaulai pradeda augti sulaukus 4 m.
Netrukus po to, kai vaikui sukanka 4 metai, pradeda augti žandikaulis ir veido kaulai. Šis procesas lemia tai, kad atsiranda tarpai tarp pieninių dantų ir sukuriama daugiau vietos dygti nuolatiniams.
 
5. Nuolatiniai dantys pradeda dygti maždaug nuo 6 m.
Nuolatiniai dantys pradeda dygti maždaug nuo 6 metų. Nuo 6 iki 12 metų amžiaus vaikų burnoje būna tiek pieninių, tiek nuolatinių dantų. Dauguma pastarųjų išdygsta iki 13 metų. Protiniai dantys paprastai išdygsta tarp 17 ir 21 metų. Bendras nuolatinių dantų skaičius siekia 32.
 
Neverta abejoti tuo, kad pieniniai dantys yra visapusiškai svarbūs vaiko burnos ertmės ir bendrai sveikatai. Todėl tinkama jų priežiūra tiesiog būtina. Taigi verta pasirūpinti, kad vaikams tai būtų suprantama jau nuo mažens.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Daug vargo dėl invazinių rūšių

    Atšilus orams tarnybos suskubo priminti apie aplinkosaugai pavojingas invazines augalų ir gyvūnų rūšis – jas neapdairūs gyventojai dažnai platina patys. „Europoje yra šalių, kur daugiau nei 5 procentai visos floros sudaro svetimžemės rūšys. Lietuvos invazinių rūšių sąraše tokių ga...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Pradėta gydyti reta vėžio forma

    „Pirmą kartą įrodėme, kad tokio tipo vaistas gali pagerinti mezotelioma sergančių pacientų išgyvenamumą be ligos progresavimo, palyginti su įprastu gydymu. Tai suteikia didžiulę viltį pacientams ir jų šeimoms“, – komentavo Sautamptono klinikinių tyrimų skyriaus direktorius prof. Garethas Griffithsas. J...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės

    Naujas numeris