Dalykai, kuriuos verta žinoti apie vaikų dantis

www.lsveikata.lt
2021-05-27
Dantys labai svarbūs kiekvienam, ir ypač vaikams. Be to, kad reikalingi maisto kramtymui, jie būtini kalbos ir veido struktūros formavimuisi. Pirmieji dantys „saugo“ vietą nuolatiniams. Tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai tarti žodžius, būtini tinkamai išsivystę pieniniai dantys. Gerai juos prižiūrint, galima išvengti ėduonies ir dėl to atsirandančių infekcijų, diskomforto ar žalos nuolatiniams dantims. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime pagrindinius dalykus, kuriuos apie vaikų dantis vertėtų žinoti tėvams.

Dalykai, kuriuos verta žinoti apie vaikų dantis

1. Pirmieji dantys kūdikiams paprastai atsiranda 6–12 mėn.
Pirmieji dantukai paprastai pasirodo 6–12 kūdikio gyvenimo mėnesį. Pirmiausiai dažniausiai išdygsta du apatiniai priekiniai, o vėliau – keturi viršutiniai. Tada pradeda dygti likę dantys: paprastai vienu metu išdygsta po du, t. y. kairėje ir dešinėje žandikaulio pusėje, kol galiausiai išdygsta visi. Tai turėtų įvykti iki maždaug trijų metų amžiaus. Tačiau verta pastebėti, kad dažnai mergaitėms dantys išdygsta pirmiau nei berniukams.
 

2. Pieninių dantų iš viso būna 20
Vaiko burnoje iš viso būna 20 pieninių dantų. Jie apima 4 pirmuosius ir 4 antruosius krūminius dantis, 4 iltis, 4 šoninius ir 4 centrinius kandžius. Kaip ir buvo minėta anksčiau, visi jie išdygsta ir iškrenta po truputį.
 
3. Pieniniai dantys itin svarbūs gerai burnos ertmės sveikatai
Pieniniai dantys yra labai svarbi geros burnos ertmės sveikatos dalis. Todėl būtina įsitikinti, kad vaikas jais kruopščiai rūpinasi. Nors pieniniai dantys yra laikini, jei atlieka daug funkcijų: „saugo“ vietą nuolatiniams dantims, suteikia veidui normalią išvaizdą, padeda taisyklingai tarti žodžius, sukramtyti maistą. Neišdygę arba sugedę pirmieji dantys gali lemti nepilnavertę vaiko mitybą, taip pat turėti neigiamos įtakos nuolatinių dantų sveikatai.
 
Jeigu reikalinga odontologijos klinika Vilniuje, kurioje būtų visapusiškai pasirūpinta jūsų mažylio dantimis, apsilankykite svetainėje ozoklinika.com. Čia galite rasti daug naudingos informacijos, taip pat ir registracijai pas specialistą reikalingus kontaktus.

 
4. Žandikaulis ir veido kaulai pradeda augti sulaukus 4 m.
Netrukus po to, kai vaikui sukanka 4 metai, pradeda augti žandikaulis ir veido kaulai. Šis procesas lemia tai, kad atsiranda tarpai tarp pieninių dantų ir sukuriama daugiau vietos dygti nuolatiniams.
 
5. Nuolatiniai dantys pradeda dygti maždaug nuo 6 m.
Nuolatiniai dantys pradeda dygti maždaug nuo 6 metų. Nuo 6 iki 12 metų amžiaus vaikų burnoje būna tiek pieninių, tiek nuolatinių dantų. Dauguma pastarųjų išdygsta iki 13 metų. Protiniai dantys paprastai išdygsta tarp 17 ir 21 metų. Bendras nuolatinių dantų skaičius siekia 32.
 
Neverta abejoti tuo, kad pieniniai dantys yra visapusiškai svarbūs vaiko burnos ertmės ir bendrai sveikatai. Todėl tinkama jų priežiūra tiesiog būtina. Taigi verta pasirūpinti, kad vaikams tai būtų suprantama jau nuo mažens.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris