CPO LT įgyvendinamas ES projektas – naujos galimybės medicinos įstaigoms centralizuotai vykdyti viešuosius pirkimus

www.lsveikata.lt
2020-08-13
Viešoji įstaiga CPO LT medicinos prekių centralizuotiems viešiesiems pirkimams skiria prioritetinį dėmesį. Nuo 2017 m. įgyvendinant ES struktūrinių fondų dalinai finansuojamą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per VšĮ CPO LT elektroninį katalogą, valdymo sistemos plėtra“ buvo sukurti nauji asmens higienos gaminių ir vienkartinių medicinos priemonių prekių moduliai.
CPO LT įgyvendinamas ES projektas – naujos galimybės medicinos įstaigoms centralizuotai vykdyti viešuosius pirkimus

CPO LT siekia, kad CPO LT administruojamas elektroninis katalogas kuo geriau tenkintų perkančiųjų organizacijų poreikius vaistams, vienkartinėms medicinos priemonėms, higienos gaminiams. Šių prekių centralizuotas viešasis pirkimas reikalauja ne tik viešųjų pirkimų vykdymo kompetencijų, bet ir specifinių medicinos žinių, todėl kuriant naujus modulius glaudžiai bendradarbiaujama su partneriais – Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybine ligonių kasa, gydymo ir slaugos įstaigomis.
 
Higienos gaminiams ir vienkartinėms medicinos priemonėms taikoma  dinaminė pirkimų sistema (DPS)
 

Kaip pažymi CPO LT direktorius Darius Vedrickas, Higienos gaminių ir vienkartinių medicinos priemonių centralizuoti viešieji pirkimai įvykdyti atliktus išsamius rinkos tyrimus, konsultuojantis su kompetentingais specialistais, pateikusiais technines specifikacijas.

Šis modulis sukurtas DPS pagrindu, todėl yra patrauklus tiekėjams. Jie gali bet kuriuo metu, per visą modulio galiojimo laiką iki 2024 m. kovo mėnesio, ateiti su savo prekėmis ir dalyvauti skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose. Perkančiosioms organizacijoms šis pirkimo būdas taip pat yra patogesnis, nes nuolat pasipildo prekių asortimentas. Šiuo metu higienos gaminių ir vienkartinių medicinos priemonių modulyje galima įsigyti chalatų, švirkštų, tvarsliavos, kateterių, sterilių ir nesterilių medicinos pirštinių. Bet tai dar ne galutinis prekių sąrašas, artimiausiu metu jis pasipildys 54 rūšių vienkartiniais apsauginiais kombinezonais, 6 rūšių apsauginiais skydeliais ir kitomis prekėmis.
 
Pirkdamos per CPO LT perkančiosios organizacijos taupo laiką ir pinigus

Perkančiosios organizacijos, naudodamosios centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninėje erdvėje įrankiu- CPO LT elektroniniu katalogu, pastebi jo privalumus. Tai – paprastumas, greitas procesų vykdymas, didesnė konkurencija, ekonomiškumas ir skaidrumas. Todėl ir pirkimų apimtys nuolat auga. 2020 m. I pusmetį įvyko 403 pirkimai už daugiau nei 1 mln. 656 tūkst. eurų. Perkančiosios organizacijos centralizuotai įsigijo medicinines kaukes ir respiratorius, aprangą, pirštines, švirkštus ir dezinfektantus ir skystą muilą. Džiugu, kad, pasinaudojusios CPO LT elektroniniu įrankiu, jos vidutiniškai sutaupė apie 22 procentus pirkimams skirtų lėšų. Tai įvyko dėl tiekėjų konkurencijos, kai dėl kiekvieno užsakymo varžėsi nuo kelių iki keliolikos verslo įmonių, priklausomai nuo modulio ir realaus tiekėjų skaičiaus rinkoje, ir tai objektyviai sąlygojo konkurencingų kainų siūlymą.

CPO LT vykdomo  ES projekto metu sukurti nauji medicinos prekių duoda ne tik finansinę, bet ir kitą pridėtinę vertę gydymo, slaugos ir kitų medicinos bei socialinės rūpybos įstaigų veiklai.  Perkančiosioms organizacijoms nebereikia skirti laiko ir administracinių resursų viešojo pirkimo pasirengimui (pradedant komisijos sudarymu ir baigiant sutarties nuostatų parengimu), pirkimo dokumentų ruošimui (techninės specifikacijos, kvalifikacinių ir atrankos kriterijų nustatymo ir kt.). Joms tereikia iš asmens higienos gaminių ir vienkartinių medicinos priemonių prekių modulių pagal pateiktas technines specifikacijas pasirinkti konkrečias prekes ir nurodyti reikalingus jų kiekius.


Gydymo įstaigų perkančiosios organizacijos, kurios ne vienerius metus naudojasi CPO LT elektroniniu įrankiu viešiesiems pirkimams vykdyti, vertina šiuos privalomumus ir džiaugiasi greitais, kokybiškais, skaidriais viešaisiais pirkimais ir jų rezultatais.


 
 
 
 
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica