Besimptome COVID-19 forma sergantys gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti

Ignas Jačauskas, BNS
2022-01-21
Gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti kontaktinį darbą net ir sirgdami besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais, nusprendė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Besimptome COVID-19 forma sergantys gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti

Ministro pasirašytu įsakymu nustatoma, kad tai galios gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantiems darbuotojams, kurie privalo dirbti nepertraukiamai fiziniu būdu, „jei dėl didelio gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų, sergančių COVID-19 liga skaičiaus neįmanoma užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo“.
 
Izoliacija nebus privaloma konkrečioms nustatytoms įmonėms ar organizacijoms energetikos, finansų, kelių ir susisiekimo, socialinės apsaugos, vidaus reikalų sistemos ir viešojo saugumo, krašto bei sveikatos apsaugos srityse, taip pat kai kurių kitų kritines funkcijas atliekančių įmonių ar įstaigų darbuotojams ar Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų atstovams.

Taip pat gyvybiškai svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai darbe privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 ar KN95 lygio respiratorius, jei jie neturi kontakto su trečiaisiais asmenimis, o bendrauja tik su kolegomis, respiratoriai yra tik rekomenduojami.
 
Minėtos išimtys bus taikomos daugiau nei 60-čiai įvairių subjektų. Energetikos srityje tai galios centralizuotų šilumos tiekimo įmonių, „Litgrid“, „Ambergrid“, „Ignitis grupė“, šalies elektrinių ir kitiems darbuotojams. Kelių ir susisiekimo infrastruktūros užtikrinimo srityje nesilaikyti izoliacijos galės kai kurie Klaipėdos uosto, šalies oro uostų, Lietuvos pašto, „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojai, taip pat „Kelių priežiūros“, „Smiltynės perkėlos“ ir dalies kitų įmonių atstovai.
 
Tokia pat tvarka finansų srityje galios Lietuvos banko darbuotojams, atsakingiems už stabilų kritinių veiklų vykdymą, socialinės apsaugo srityje – Pabėgėlių priėmimo centro, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybų bei kitiems darbuotojams.
Vidaus reikalų sistemoje išimtys būtų taikomos ugniagesiams-gelbėtojams, policininkams, įskaitant antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“, pasieniečiams, muitininkams, Užsieniečių registracijos centro, Viešojo saugumo, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybų, Kalėjimų, Valstybės saugumo departamentų atstovams, savivaldybių viešojo saugumo tarnybų pareigūnams ir kai kuriems kitiems.  

 
Krašto apsaugos sistemoje izoliacijos taisyklės negaliotų darbuotojams, dirbantiems su slapta informacija gynybos planavimo, personalo administravimo, finansų valdymo srityse ir kitiems, prižiūrintiems informacines technologijas, užtikrinantiems kibernetinį saugumą, karinių objektų apsaugą. Taip pat tai galiotų medicinos ir valgyklų, oro erdvės stebėjimo, jūrų gelbėjimo funkcijas atliekančiam personalui, greitojo reagavimo pajėgų vadovams, NATO greitojo reagavimo pajėgų personalui, su šauktiniais dirbantiems asmenims ir kt.
 
Sveikatos apsaugos srityje išimtys bus taikomos didžiajai daliai medikų – greitosios pagalbos, skubios pagalbos, COVID-19 skyrių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai ir kt. Prie jų priskirti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, laboratorijų ir kai kurie kiti darbuotojai.
Esant sudėtingai situacijai, izoliacija galės nebūti taikoma ir lengvai sergantiems vandens, nuotekų tiekimo įmonių, komunalinių paslaugų, gatvių priežiūros įmonių darbuotojams, viešojo transporto darbuotojams, taip pat ir vaikų darželių auklėtojams ir pradinių klasių mokytojams, Hidrometeorologijos, Maisto ir veterinarijos bei kai kurių kitų tarnybų atstovams.
 
Savo ruožtu darbdaviai įpareigojami sudaryti minėtas svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų pareiginius ar vardinius sąrašus ir pradėti taikyti minėtas nuostatas, kai dėl koronaviruso plitimo susidaro darbuotojų trūkumas.
Pakeitimai įsigalios nuo pirmadienio.
Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2117,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 26,5 procento.
 
BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris