A.Veryga: Vyriausybė priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo, bet rizikų daug

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-09-21
Vyriausybė priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo, tačiau rizikų jas planuojant yra daug, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Prezidentūrai ir toliau atmetant galimybę šaukti Valstybės gynimo tarybą (VGT) dėl šio klausimo.
A.Veryga: Vyriausybė priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo, bet rizikų daug
A.Veryga

„Nesuprantu, kodėl valstybės vadovai galėtų nenorėti išgirsti apie situaciją iš pirmų lūpų. Yra atsisakoma susirinkti į posėdį, bet tai yra jau ne mano sprendimai, Vyriausybė tikrai tuos sprendimus priims dėl vakcinų įsigijimo, juo labiau, kad tai yra susiję su tam tikrais finansiniais įsipareigojimais, tai bet kokiu atveju net ir Valstybės gynimo tarybos sprendimai būtų buvę rekomendaciniai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A.Veryga.
Europos Komisija išankstinio vakcinos pirkimo sutartį yra pasirašiusi su Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos įmone „AstraZeneca“, kuri gamybą planuoja pradėti viena pirmųjų.

Kaip teigė A.Veryga, pasirašius šią sutartį, šalys galėjo spręsti, ar jos nori likti ar išstoti iš pirkimo. Lietuva yra priėmusi sprendimą iš „AstraZeneca“ pirkimo nepasitraukti.
 
Vykdantį šį pirkimą vakcinų dozių proporcija šaliai nustatoma pagal gyventojų skaičių ir ji įsipareigoja šį kiekį įsigyti.
Pasak A. Verygos, Europos Komisijai derantis su kitų potencialių vakcinų gamintojais, svarbu nuspręsti, kokios strategijos toliau laikysis Lietuva.
„Šalis turėtų apsispręsti, ar mes diversifikuojame vakcinų įsigijimą, ar nusistatome kažkokias proporcijas vienų ar kitų vakcinų, ar vis tiktai nusprendžiame dalyvauti visų vakcinų, šiuo metu jos yra septynios, pirkime ir tam nusimatome finansus“, – kalbėjo ministras.
 
„Rizikų yra labai daug: gali būti kad, teoriškai, visos tos vakcinos bus patvirtintos kaip efektyvios ir tada mums jas visas reikėtų ir įsigyti nepasitraukus iš pirkimų. Atsisakius kurios nors vakcinos pirkimo, gali atsitikti taip, kad būtent ta vakcina, kurios atsisakėme, bus pripažinta efektyvi, ir tada mes tiesiog neturėtume efektyvios vakcinos“, – sakė jis.
Lygiai taip pat, pasak A.Verygos, įmanoma, jog įsipareigojusi pirkti visas vakcinas, šalis jų įsigis daugiau negu turi gyventojų ir vėliau turės spręsti, kur jas dėti.
Dėl to ministras pabrėžė, jog tai susiję su dideliais finansiniais įsipareigojimais bei strateginiais sprendimais, kurie peržengia sveikatos apsaugos ministerijos kompetenciją.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Vilniuje į apskritojo stalo diskusiją rinkosi vieni garsiausių kardiologijos, pulmonologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų s...
  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...

  Budinti vaistinė


  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  Saugaus atstumo laikymasis viešose vietose – viena svarbių apsaugos nuo koronaviruso priemonių. „Eurovaistinės&...
  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...

  Sveika šeima


  Vaikų kalbos priešas - stresas

  Spalį minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena, ta proga, logopedė Dianos Jazukevičienė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, kaip kalba ikimokyklinio amžiaus vaikai. Tam tikri kalbos ypatumai anksti išduoda, kad vaikas pradės mikčioti.

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moldova seksualiniu švietimu nustebino Europą

  Moldovos Respublikoje atliktas precedento neturintis darbas, siekiant užtikrinti, kad paaugliai būtų tinkamai šviečiami seksualiniais klausimais, galėtų naudotis seksualinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Algirdas Klimaitis Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Henrikas Vaitiekūnas Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica