A.Veryga tikisi, kad planines paslaugas vėl ims teikti visos gydymo įstaigos

Ignas Jačauskas, BNS
2020-06-08
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad pagrasinus sumažinti finansavimą nuo pirmadienio planinių paslaugų neatnaujinusioms gydymo įstaigoms, tokių šalyje nebeliks. 
A.Veryga tikisi, kad planines paslaugas vėl ims teikti visos gydymo įstaigos
A.Veryga

„Norėčiau tikėtis, kad tokių įstaigų, kurioms nebebus galima mokėti vienos dvyliktosios, neliks iš viso. Nes tikslas tikrai yra ne kaip nors nubausti įstaigas ar atimti pinigus, bet mobilizuoti ir aiškiai paraginti pradėti teikti paslaugas pacientams, nes tikrai girdime daug nerimą keliančių žinučių, pačių pacientų nusiskundimo, kad gauti paslaugas jiems tapo tikrai sudėtinga, nors įstaigos tikrai turėjo pakankamai laiko pasiruošti tų planinių paslaugų atnaujinimui“, – LRT radijui pirmadienį sakė A.Veryga.

Praėjusią savaitę ministerija skelbė, kad planines paslaugas atnaujino maždaug 70 proc. ligoninių. A.Veryga sako, kad naujausius duomenis ministerija turės vėliau pirmadienį.
 
Anot jo, kai kurios įstaigos grįžta prie įprastinės veiklos vangiai aiškindamos, jog trūksta gydytojų, kad yra sudėtingos aplinkybės atnaujinti darbą, tačiau jis šiuos argumentus atmeta rodydamas į darbą jau atnaujinusias įstaigas.
„Matyt, kad tai vertintina labiau kaip vadybiniai, administraciniai trūkumai ir nėra geresnio motyvatoriaus, kaip finansinis“, – aiškino ministras.
Įsigaliojus gydymo įstaigų finansavimo pakeitimams, planines paslaugas iki šio pirmadienio atnaujinusios įstaigos ir toliau apmokėjimą gaus pagal vienos dvyliktosios taisyklę, net jei paslaugų suteiks mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa. Viršijus suplanuotą paslaugų kiekį bus mokama papildomai. 
Tuo tarpu įstaigoms, kurios nepradės paslaugų teikti iki birželio 8 dienos, bus apmokėta tik tiek, kiek realiai tą mėnesį bus suteikta paslaugų. Pavyzdžiui, jei įstaiga veiklą atnaujins po birželio 8 dienos ir suteiks paslaugų 10-čiai pacientų, jai ir bus apmokėta tik už šias suteiktas paslaugas. 
Anot ministerijos, pagal naująją tvarką taip bus atsiskaitoma už birželio mėnesį suteiktas paslaugas pacientams.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica