A.Veryga ragina įstaigas laboratorijose patikrinti turimas apsaugos priemones

Ignas Jačauskas, BNS
2020-06-29
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina gydymo įstaigas laboratorijose patikrinti per karantiną gautas asmens apsaugos priemones, pasigirdus kritikos, jog dalis jų gali būti nesertifikuotos ir nesaugios.
A.Veryga ragina įstaigas laboratorijose patikrinti turimas apsaugos priemones

„Raginčiau įstaigas, ypač tas, kurios įsigijo didesnius kiekius, kreiptis į laboratorijas. Yra net dvi universitetų laboratorijos – aišku, jos negali sertifikuoti produktų, mes neturime tokios Lietuvoje ir siekiame kad atsirastų (...). Tai tikrai, tie, kurie turi įsigiję, galėtų prašyti tų laboratorijų pagalbos patyrinėti šias prekes ir išsiaiškinti, be reikalo negąsdinant ir nespekuliuojant“, –  pirmadienį LRT radijui sakė ministras.

Jis taip pat sako nepalaikantis opozicinių konservatorių sprendimo kreiptis į prokurorus prašant ištirti, ar į Lietuvą pateko nesaugių priemonių. Ministro nuomone, tą, jei yra reikalas, turėtų daryti ne politikai, o pačios įstaigos. 
 
„Tikrai, dabar kaltinti tuos, kurie įsigijo priemones ir gavo ne tai, ką pirko ar ne tokias priemones, būtų labai sudėtinga. Manau, patys įsigijusieji turėtų kreiptis dėl žalos atlyginimo. Politikai, kurie tokiu būdu dabar bando demonstruoti savo dėmesį šitai problemai, manau, labai netinkamą objektą pasirinko“, – tvirtino A.Veryga.
A.Veryga tvirtino, kad įsigyjant priemones dėl jų „savotiškai konkuravo, kovojo visas pasaulis“, o dėl to, ar priemonės bus tinkamos kokybės, negalėjo būti tikra ir pati ministerija. Jis priminė, kad dalį netinkamų respiratorių Kinijos gamintojai pakeitė nemokamai, nereikalaudami grąžinti atsiųstųjų, kurie naudoti kaip žemesnio lygio apsaugos priemonės – veido kaukės.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica