A.Veryga: nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-19
Nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui, staigiam koronaviruso išplitimui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
A.Veryga: nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui
A.Veryga

Pasak ministro, jokia sveikatos apsaugos sistema nepasirengusi tokiam sergančiųjų skaičiui, todėl būtinas karantinas, kad liga plistų lėčiau.
„Nė viena sistema nėra pasiruošusi Italijos scenarijui, tokios šalies iš viso nėra pasaulyje, neegzistuoja toks sveikatos modelis niekur“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Veryga.

„Norint būti pasiruošus Italijos scenarijui, reikia turėti kelias tuščias ligonines, kurios nieko dabar neveiktų, bet būtų su pilnu personalu, įranga pacientams ventiliuoti, ir ji nieko nedirbtų, tos kelios ligoninės nieko nedarytų“, – kalbėjo ministras.
 
Pasak A.Verygos, staiga išplintanti infekcinė liga pareikalauja didelių rezervų, todėl šalys negalėjo šiam scenarijui būti pasiruošusios iš anksto.
„Net tarptautinės organizacijos ragina, ir mes nuolat stebėdavome, kad būtų užimta lova, kad nestovėtų tuščia, kad nebūtų švaistomi ištekliai“, – sakė ministras.
„Infekcinė liga, kuri staiga išsprogsta, pareikalauja rezervo, todėl Italija, kitos šalys, kur staiga išsprogsta labai daug atvejų, jos negalėjo būti pasiruošusios. Tam reikalingas karantinas, kad žmonės neužsikrėstų, o jei užsikrėstų, tas atvejų skaičius augtų lėtai, kad sistema suspėtų jiems suteikti pagalbą“, – kalbėjo A.Veryga.
 
„Viskas būtų gerai, jei tai būtų kaip gripo atveju, išsidėstę per daug mėnesių, ir jei persirgtų visuomenė per metus, dalis tų žmonių susirgę patektų į ligonines, jų būtų nedaug, juos būtų galima labai gerai prižiūrėti, rizika būtų nedidelė. Bet didžioji problema, kai prasideda liga, tas plitimas, sprogimas būna labai greitas, labai greit suserga didelė grupė žmonių ir nebepatempia sveikatos sektorius“, – pažymėjo ministerijos vadovas.
Lietuvoje šiuo metu nustatyti 34 koronaviruso atvejai, vienas jų – sunkus. Visi Lietuvoje patvirtinti atvejai įvežtiniai, išskyrus vieną, kuris patvirtintas trečiadienį. 
Pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi moteris jau yra pasveikusi ir išleista namo.
Šalyje įvestas karantinas, Išskyrus retas išimtis, Lietuvos piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, o užsieniečiams – atvykti į Lietuvą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica