A.Veryga: darbas ciklais medikams tik rekomenduojamas, bet reikia suprasti riziką

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-05-14
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog jo pasirašytas sprendimas dėl medikų darbo ciklais yra tik rekomendacija, tačiau ragina įstaigas įvertinti rizikas, kurios kiltų darbuotojui užsikrėtus.
A.Veryga: darbas ciklais medikams tik rekomenduojamas, bet reikia suprasti riziką
A.Veryga

„Aš noriu tik priminti, kad tai nėra prievolė. Ir Darbo kodeksas neleidžia primygtinai tokią priemonę pritaikyti – nei vienoje vietoje dirbti, nei būtinai tokiu būdu susiorganizuoti darbą. Tai yra viena iš opcijų, viena iš rekomendacijų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Veryga.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad jeigu keliose įstaigose dirbantis medikas užsikrės, visose jo darbo vietose bus siekiama išaiškinti artimus kontaktus ir šie būtų privalomai izoliuojami, todėl įstaigos vadovai turėtų įvertinti šias rizikas.
„Tokiu atveju iš darbo iškris ne viena įstaiga, o visos penkios, kuriose dirbo tas žmogus. Labai tikėtina, kad sutriks ne vienos įstaigos, bet kelių įstaigų darbas“, – pabrėžė ministras.
Pirmadienį pasirašytame A.Verygos sprendime nurodoma, jog asmens sveikatos priežiūros specialistų darbas, jeigu jie dirba daugiau nei vienoje įstaigoje, turėtų būti organizuojamas ciklais kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje.
 
Sprendime nurodoma, jog „ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“.
Jame teigiama, jog taip siekiama išvengti kryžminės taršos.
A.Veryga ir anksčiau yra siūlęs, kad medikai dirbtų tik vienoje gydymo įstaigoje, siekiant taip sumažinti koronaviruso plitimo riziką. Nesulaukęs medikų organizacijų pritarimo, jis tuomet įpareigojo medikus deklaruoti, kur dirba.
Siūlymas riboti darbo vietų skaičių medikų bendruomenės anksčiau kritikuotas teigiant, jog mažesnės ligoninės dėl tokių apribojimų gali likti be dirbti galinčio personalo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica