A.Veryga apie komunikaciją: tai jau fizinių pajėgumų problema

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-20
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada tartis, kaip keisti komunikaciją, kad žinios apie koronaviruso plitimą pasiektų ir operatyviai, ir teisingos.
A.Veryga apie komunikaciją: tai jau fizinių pajėgumų problema
A.Veryga

„Galvojam, šiandien bandysim pasitelkt daugiau komunikacijos žmonių, kad pasitartumėm bendrai, kokios strategijos laikytis, kaip nenuvilti noro žinoti ir tuo pačiu nekompromituoti pačios informacijos, nes čia nebe komunikatorių problema“, – penktadienį ryte BNS sakė A.Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, jog koronavirusu užsikrėtusi Ukmergės ligoninės medikė dirbo Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje, tačiau vėliau išplatino patikslintą pranešimą, kuriame šios įstaigos jau nebuvo minimos.
Galimas klaidas ministras aiškina įtampa ir epidemiologų, kurie aiškinasi susirgusiojo kontaktus, didžiuliais krūviais bei nuovargiu.
 
„Žmonių skaičius, kurie aiškinasi tuos kontaktus, kurie tą informaciją renka, jis yra ribotas. Kai ta informacija kyla naktį, jų nedaug naktį dirba, jei mes juos visus versim dirbti kiaurą parą, mes po savaitės nebeturėsime nei vieno. Mes ir dabar žmones spaudžiam tokiu lygiu, kad jis darosi darbuotojams nebepakeliamas, turim galvoti, ką daryti“, – kalbėjo ministras.
„Nebe komunikatorių tai klausimas, fizinių tam tikrų pajėgumų problema. Gal rasim protingą sprendimą, kaip ir poreikį informacijos laiku patenkint, bet tuo pačiu nesudegint žmonių, kurie ne komunikacijos dalykais turėtų užsiimt, o daryti realų tiksklų darbą“, – sakė A.Veryga.
Ministras ketvirtadienį pasirašė įsakymą, numatantį, kad komentuoti žiniasklaidai situaciją dėl naujojo koronaviruso ligoninės galės tik suderinusios su Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupe.
 
Ministras yra Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas. Centro Visuomenės informavimo grupei vadovauja premjero patarėjas Giedrius Surplys.
A.Verygos įsakymas adresuotas visoms asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai ir Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica