A.Sysas siūlo papildomas socialines garantijas dirbantiems su pavojingomis ligomis

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-03
Socialdemokratas Algirdas Sysas siūlo papildomas socialines garantijas nustatyti ne tik su ypač pavojingomis, bet ir su pavojingomis ligomis dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams. Į pavojingų ligų sąrašą įtrauktas ir naujasis koronavirusas, COVID-19.
A.Sysas siūlo papildomas socialines garantijas dirbantiems su pavojingomis ligomis
A.Sysas

Įstatymai dabar numato, kad ypač pavojingomis ligomis sergantiems pacientams paslaugas teikiantys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai darbingumo netekimo atvejams draudžiami valstybės biudžeto lėšomis.
Draudimo suma lygi šių darbuotojų paskutinių trijų mėnesių darbo užmokesčio vidurkiui, padaugintam iš 12, bet negali būti didesnė kaip 48 Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, šiuo metu – apie 29 tūkst. eurų.

Draudimas mokamas tik tais atvejais, kai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų sveikatos ar jos dalies praradimas yra tiesiogiai susijęs su apsikrėtimu ypač pavojinga užkrečiamąja liga nuo paciento arba aplinkos ypač pavojingos užkrečiamosios ligos židinyje.
 
A.Sysas siūlo nustatyti, kad tokios socialinės garantijos galiotų ir sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su pavojingomis ligomis, į šį sąrašą įtrauktas ir naujas koronavirusas.
„Man keista, kad sveikatos apsaugos ministras naujai atsiradusį koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą. Nes valstybės draudimą ar kompensacijas susirgus, mirus nuo užkrėtimo gauna tik medikai, susiduriantys  su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais. Bet koronaviruso sukeliama COVID-19 prie ypač pavojingų – nepriskirta“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas A.Sysas.
Ypač pavojingų ligų sąraše šiuo metu yra šešios ligos, tokios kaip maras, cholera, ebolos virusas, raupai. Tuo tarpu pavojingų ligų sąraše yra daugiau kaip 70 ligų, tarp jų sezoninis gripas, tymai, virusinės žarnyno infekcijos ir t. t. 
 
A.Sysas sutinka, kad jo pataisos papildomas socialines garantijas sveikatos priežiūros specialistams numatytų labai daugelio ligų užsikrėtimo atveju, tačiau teigia, kad „tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų ekonomiką“.
„Galbūt baubas, kad tiek daug ligų patenka į tą sąrašą, bet sveikata labai svarbu, tas žmogus, kuris mus gydo, turi turėti garantiją, kad eidamas į židinį arba susidurdamas su nežinoma liga jis turėtų tam tikras garantijas“, – BNS sakė A.Sysas.
„Jūs turbūt matėt situaciją, kai į Vilniaus oro uostą atsiunčiami medikai sutikti žmonių iš rajonų, kuriuose yra židinys, jie aukojasi ir nežino, kas jų laukia, manau tai nėra tos sąnaudos valstybei, kurios sugriautų mūsų ekonomiką“, – kalbėjo Seimo narys.
Visame pasaulyje jau užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica