Ar suteiks antrąją vakcinos dozę?

Tautvilė Linkutė
2021-01-13
Antradienį Seimo nariai, nagrinėdami iškilusius skundus dėl prioritetinio skiepijimo gydymo įstaigose pažeidimų pasidalijo į dvi stovyklas. Valdantieji nori apėjusius taisykles bausti, opozicija dvejoja, ar toks sprendimas racionalus.
Ar suteiks antrąją vakcinos dozę?
Valdantieji liberalai palaiko koalicijos partnerių konservatorių raginimus neskirti antrosios koronaviruso vakcinos dozės asmenims, kurie skiepijosi neturėdami tam teisės pagal sudarytą eilę.

Vieningo sutarimo nėra 
Valdantieji liberalai palaiko koalicijos partnerių konservatorių raginimus neskirti antrosios koronaviruso vakcinos dozės asmenims, kurie skiepijosi neturėdami tam teisės pagal sudarytą eilę. Valdančiųjų Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas BNS teigė, jog nepritartų sprendimui skirti antrąją vakcinos dozę užlindusiems be eilės. „Jei mes tuos žmonės, kurie be eilės užlindo, paskatinsime dar ir antra vakcina, iš esmės duosime signalą: lįskite be eilės ir pagal tokią tradiciją gausite antrą vakciną. Skatinsime nepadorų elgesį. Jei jie negaus antros vakcinos, Lietuva bus praradusi kokias 5-7 vakcinas, kurias turėjo gauti medikai. Tik tiek nuostolių“, – tvirtino E.Gentvilas.
 

Laisvės partijos frakcijos vadovė Ieva Pakarklytė taip pat svarsto, kad įvertinus nedidelį skiepijimo be eilės mastą, vertėtų atsisakyti skirti antrąją vakcinos dozę, nors pirmoji tuomet ir būtų panaudota veltui.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija posėdyje buvo nusiteikusi griežtiems sprendimams. „Paaiškėję piktnaudžiavimo atvejai, kai gydymo įstaigose buvo paskiepyti žmonės, kuriems skiepas nepriklauso, kelia pagrįstą visuomenės pasipiktinimą. Mūsų bendruomenė tokių atvejų netoleruos, kiekvieną tokį atvejį vertins principingai ir griežtai, nesvarbu, kokiai politiniai jėgai priklausytų besiskiepijantys ar už šį procesą atsakingi gydymo įstaigų vadovai“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
 
Kiek švelnesnės pozicijos laikosi Seimo sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė. „TS-LKD frakcijos posėdyje buvo išsakyta pozicija, kad tie, kurie be eilės gavo pirmąją vakcinos dozę, neturėtų gauti antrosios. Bet aš negaliu situacijos vertinti vienareikšmiškai. Medicininiu požiūriu antrąją vakcinos dozę vis dėlto reikėtų skirti. Nors yra patvirtinti duomenys, kad ir po pirmosios vakcinos dozės susidaro pakankamas imunitetas, gamintojas nurodo, kad reikia dviejų dozių imunitetui užtikrinti. Manau, to ignoruoti negalima ir dvi dozės būtinos. Galbūt galėtų būti tik keliamas klausimas intervalo tarp tų dviejų dozių ar kokios kitos nuobaudos dėl negarbingo pasinaudojimo esama situacija, tą spręs atitinkamos institucijos“, - sako J.Sejonienė.
 
Ji taip pat priduria, jog negalima bendrai kalbėti apie visus registruotus prioritetinio skiepijimo pažeidimus, nes jie nėra vienodi ar lygiaverčiai. Viena, kai galbūt sumaišomi prioritetai ir skiepijami medikai, kitkas, kai skiepijami šeimų nariai. Kiekvieną atvejį derėtų svarstyti, vertinti individualiai ir tikrinti, ar tikrai tos klaidos buvo padarytos. 
 
Darbiečiai ir socdemai nori tausoti vakcinas 

Didžiausios opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teigė, kad „valstiečiai“ tvirtos pozicijos šiuo klausimu neturi, tačiau ragina kuo greičiau priimti bet kokį sprendimą sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.
„Darbiečių“ seniūno pavaduotoja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė BNS teigė, kad frakcija neigiamai vertina situaciją, tačiau diskutuoja apie galimybę įpareigoti užlindusius be eilės sumokėti už abi vakcinos dozes, kad „pirmasis skiepas nebūtų išmestas“. Ji teigė ir pati palaikanti tokią poziciją bei ragina ministeriją greičiau reaguoti.
 
Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas taip pat laikosi nuomonės, kad antrąja doze turi būti skiepijami ir užlindę be eilės, kadangi, tikėtina, ateityje jie vis tiek pasinaudos vakcina. O už savo veiksmus šie asmenys, anot jo, turėtų atsakyti reputacija ir administracinėmis baudomis.

 
Komentaras
Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Kęstutis Štaras:

- Penktadienį (sausio 15 d. – red. past.) sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys organizuos susitikimą su Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga. Jo metu bus aptariami visi mums rūpimi klausimai: dėl finansavimo, dėl darbo ir personalo organizavimo, taip pat ir dėl vakcinacijos tvarkų darbuotojams ir pacientams. Šio susitikimo metu, manau, išsiaiškinsime viską, kas svarbiausia. Kol kas jau tapo aišku, kad dėl skiepijimo sąrašų atsakomybę neša savivaldybių administracijų direktoriai bei įstaigos, kuri pateikia skiepijamų asmenų sąrašą, vadovai. Jeigu vadovas sąraše įtraukia giminaitį, jis ir būtų patrauktas atitinkamon atsakomybėn už nusižengimą taisyklėms. Anksčiau šio papildymo nebuvo, bet manau, jis tinkamas ir reikalingas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica