Ar galime negalią paversti emocine galia?

www.lsveikata.lt
2022-06-20
Žiūrėti į žmogų per jo galių ir gebėjimų prizmę – taip elgtis kviečia medicinos psichologė, Kauno klinikų vaikų reabilitacijos ligoninėje vaikų lopšelyje–darželyje dirbanti Aistė Urbonavičė. Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ rubrikos „Patarimai“ laidoje psichologė dalijosi savo patirtimi ir patarimais tam, jog savo emocine sveikata tinkamai pasirūpintų negalią turintieji bei jų artimieji.
Ar galime negalią paversti emocine galia?
G.Depšytės nuotr.

Pasak psichologės Aistės Urbonavičės, žodis „neįgalumas“ nėra nei blogas, nei geras, jis tik parodo, kad žmogus kažko psichologškai ar fiziškai negali. Visgi, ji norėtų keisti tai, kokiame kontekste šis žodis vartojamas. Psichologės teigimu, daugiau norėtųsi kalbėti apie neįgaliųjų pasiekimus, jų dalyvavimą kultūriniame, socialiniame gyvenime, o ne tik aptarinėti neįgaliųjų sunkumus ar negalios ypatybes.
 

Viešnią kalbinęs „Skirtingų Spalvų“ įkūrėjas Dalius Stankevičius specialistės teiravosi ir apie neįgaliojo vaiko tėvus, pagalbą jiems ir santykio su vaiku svarbą. Kalbėdama apie tėvų lūkesčius savo neįgaliam vaikui, specialistė pataria koncentruotis į vaiko galias – tai, ką gyvendamas su negalia jis geba padaryti. „Tėvams bus derybų su pačiu gyvenimu“, – sako A. Urbonavičė, tačiau tikina, jog net sunkiausiose situacijose esantys tėvai sugeba atrasti, kuo pasidžiaugti, o toks atradimas ir komplimentai teigiamai veikia vaiko raidą.
 
Pokalbio metu A. Urbonavičė taip pat aptarė santykį su socialiniuose tinkluose matoma informacija apie šeimos paveikslą, pasidalino, nuo ko priklauso žmogaus požiūris į neįgalųjį. Be to, psichologė suteikė patarimų ne tik neįgaliesiems bei neįgalių vaikų tėvams, bet ir plačiajai visuomenės daliai. Specialistės teigimu, pokalbio metu aptartas savęs priėmimo klausimas aktualus ir negalios neturintiems žmonėms.
 
Rubrikoje A.Urbonavičė kvietė nesibaiminti vizito pas psichologą. Tam ji mini ir daugybę nemokamos psichologinės pagalbos būdų: vaikų raidos centrai, kur suteikiama kompleksinė medicininė pagalba, visuomenės sveikatos biurai bei psichikos sveikatos centrai. Neturint sąlygų pasiekti minėtas vietas, ji kviečia pasinaudoti vaikų, jaunimo ar vilties telefoninėmis linijomis, apsilankyti interneto svetainėje www.pagalbasau.lt.
 


Socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie artėjančius socialinius renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti skirtingosspalvos.lt. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurie simbolizuoja palaikymą sergančiųjų bendruomenėms bei atspindi iniciatyvos herojų istorijas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Rokiškėnas Stasys Samulionis dar prieš kelias dienas laukė kompiuterinės tomografijos tyrimo atsakymo – prie&s...
  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  Net trisdešimt devynerių metų slaugytojos darbo stažą sukaupusi, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo apdovanojimą pelniusi Kl...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Širdžiai irgi reikia atostogų

  Vis dažniau kalbama, jog tam, kad širdis būtų sveika, reikia rasti būdų jai pailsėti nuo alinančios įtampos ir streso. Puiki išeitis – poilsinė kelionė. Kelionių nereikėtų vengti sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tik prieš išvykstant rekomenduojama pasitikrinti sveikatą. Ir visiems ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Suvalkų koridorius – NATO Achilo kulnas

  Suvalkų koridorius – siauras 70 km ilgio žemės ruožas, jungiantis Kaliningradą ir Baltarusiją. Daugelį metų jis buvo vadinamas NATO Achilo kulnu, o rusijos invazija į Ukrainą pavertė jį tikru galvosopiu.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip susapnuoti dramblį?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip susapnuoti dramblį?
  Jei peršalo jūsų siela...
  Henrikas Vaitiekūnas Jei peršalo jūsų siela...
  Dar viena lietuviška dvejonė
  Henrikas Vaitiekūnas Dar viena lietuviška dvejonė

  Naujas numeris