Ambicingas Šakių planas: neįsileisti koronaviruso į ligoninę!

Deimantė Gruodė
2020-06-15
„Neįsileisti koronaviruso į gydymo įstaigą!“ – taip skamba Šakių ligoninės šūkis pandemijos metu. Pasak įstaigos vyriausiojo gydytojo Algirdo Klimaičio, Priėmimo -skubiosios pagalbos skyriuje buvo įkurtas savotiškas forpostas pandeminei situacijai suvaldyti. „Darbuotojams sakau: įsivaizduokite, kad mūsų ligoninė yra pilis, kurios vartai – Priėmimo -skubiosios pagalbos skyrius - kaip svarbiausias mūsų forpostas, kur turi būti atskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, kur turi būti pirmiausiai siunčiami mūsų materialiniai resursai ir apsaugos priemonės“, - sakė Šakių ligoninės vyr. gydytojas A.Klimaitis.
Ambicingas Šakių planas: neįsileisti koronaviruso į ligoninę!
Ligoninė įsigijo ypatingą plovimo-dezinfekavimo įrenginį, kuris ypač gerai išvalo sunkiai prieinamas vietas.

Svarbiausias forpostas

„Mūsų šūkis – ligoninė be koronaviruso! Tad pirmas uždavinys, kurį išsikėlėme prasidėjus pandemijai, – jog taikant įvairius vadybinius sprendimus ir laikantis aukščiausių saugumo reikalavimų neįsileistume koronaviruso į ligoninę. Kaip sakau darbuotojams, įsivaizduokite, kad mūsų ligoninė yra pilis, kurios vartai yra Priėmimo - skubiosios pagalbos skyrius, ir kiekvienas pilies gyventojas atlieka jam paskirtas funkcijas. Priėmimo - skubiosios pagalbos skyriuje turi būti atskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, pirmiausia jam turi būti skiriami mūsų materialiniai resursai bei apsaugos priemonės“, - pasakojo Šalių ligoninės vadovas Algirdas Klimaitis.

 
„Pacientas be mūsų palydos į ligoninės vidų neįeina“, - sako Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vyr. slaugos administratorė Irena Petrauskienė. Jei pacientas atvyksta greitosios pagalbos automobiliu, jį atvežusi brigada per specialiai įrengtas kameras informuoja ligoninės personalą, ar šis karščiuoja. Jei žmogus atvyksta pats, su juo budinti slaugytoja kontaktuoja telefonu.
„Irena - mūsų pilies vartų raktininkas, sargas ir garantas. Nors ir taip žinojau, dar kartą įsitikinau, kuriais darbuotojais galima pasitikėti. Jie užimdami atsakingiausius postus atliko tai, ko eilinėje situacijoje gal net nepastebėtum. Tad didžiausia vertybė yra ne pastatai ir ne sienos, bet žmonės ir iš jų sukurta komanda“, - sakė ligoninės vadovas, pridurdamas, jog didžiausia tikimybė, kad koronavirusu užsikrėtęs pacientas bus identifikuotas būtent Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus izoliacinėse patalpose.
 
„Penktą ligoninės aukštą panaudojame kaip observacinį, kuriame dirba visiškai atskiras personalas. Jei atvyksta pacientas, kurio COVID-19 tyrimo atsakymo dar neturime, bet jį reikia skubiai stacionarizuoti, guldome minėtame izoliaciniame skyriuje. Kiekvieną į atskirą palatą. Iš viso jų esame įrengę septynias, tad vienu metu galime visiškai saugiai paguldyti septynis ligonius. Tik gavus neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą, pacientas yra perkeliamas į atitinkamo profilio –terapijos, chirurgijos ar kitus stacionaro skyrius, kuriuose gydymas tęsiamas toliau“, - apie pasikeitusią tvarką pasakojo A.Klimaitis.
Deja, Chirurgijos skyriuje buvo nustatytas vienas teigiamas COVID-19 atvejis, tiesa, ne Šakių rajono gyventojai. Moteris, deja, jau mirusi, į ligoninės skyrių buvo paguldyta po šlaunikaulio kaklelio lūžimo.

„Kai pacientei diagnozavome COVID-19 infekciją, reikėjo imtis visų reikiamų saugumo priemonių: karantinavome personalą, kuris su minėta paciente turėjo artimą kontaktą. Bet nė vienas mūsų darbuotojas, nė vienas pacientas neužsikrėtė. Darbas skyriuje atnaujintas po tam tikro laiko, atlikus patalpų dezinfekciją“, - pasakojo vyr. gydytojas, pridurdamas, kad pacientai dėl to nepatyrė nepatogumų, kadangi skubi chirurginė ir traumatologinė pagalba tuo metu buvo teikiama Priėmimo - skubiosios pagalbos skyriuje.
Nors situacija Šakiuose valdoma, o ligoninė nuo pat pradžių buvo sukaupusi apsaugos priemonių (vienkartinių chalatų, kaukių, apsauginių kepurių ir pirštinių bazę), medikai sako, jog atsipalaiduoti dar jokiu būdu negalima. Kita vertus, ligoninės vyr. gydytojas patikino, jeigu atsliūkintų antra ar trečia viruso banga, jaustųsi ramus, nes yra sustyguoti veiksmų planai ir schemos, kaip elgtis vienokioje ar kitokioje situacijoje.


 
Savivaldybė medikams skyrė premijas
Ligoninėje buvo įkurtas COVID-19 tyrimo mėginių paėmimo punktas. Nustatytu laiku atvykusieji į jį patenka pro atskirą įėjimą iš lauko pusės. Priešpiet šie mėginiai tirti vežami į Kauno klinikas, o jau vakare yra gaunami atsakymai.
„Organizavome rajono medicinos ir socialinių darbuotojų testavimo vykdymą. Tyrimų paėmimą derinome tiek su rajono gydymo, tiek su socialinių paslaugų įstaigomis. Buvo ištirta apie septyni šimtai darbuotojų ir ši veikla tęsiama toliau. Laimei, nebuvo nustatytas nė vienas COVID-19 atvejis. Patalpa, kur yra paimami mėginiai, visiškai izoliuota, idant nebūtų jokio galimo kontakto su kitais skyriais“, - pasakojo Konsultacijų skyriaus vyr. slaugos administratorė Laimutė Singaitienė, pridurdama, kad pacientas jam paskirtu laiku gali patogiai privažiuoti automobiliu prie pat minėto punkto durų.
Paklausta, ar nebuvo baisu dirbti šio darbo, kai nežinia, kada akis į akį gali susidurti su užsikrėtusiuoju koronavirusu, daug metų Chirurgijos skyriuje išdirbusi slaugytoja patikina, jog darbuotojai jaučiasi saugūs, kadangi yra aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis. Be to, pateiktos aiškios instrukcijos, kokiu eiliškumu jas reikia apsirengti ir nusirengti.
 
Šakių rajone buvo svarstyta įkurti ir karščiavimo kliniką, tačiau galop nuspręsta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Vilkaviškiu, Marijampole ir Jurbarku, kuriuose tokios klinikos jau veikė.
„Mano nuomonė buvo tokia, kažin ar karščiavimo klinika atliks savo misiją, nes pastarąją iš  dalies atliko Priėmimo - skubiosios pagalbos skyrius“, - paaiškino A.Klimaitis, kodėl jų rajone šios idėjos visgi buvo atsisakyta.
Ligoninės vadovas taip pat pasidžiaugė dideliu Šakių rajono savivaldybės indėliu suvaldant pandemijos situaciją rajone, kur iki šiol buvo nustatyti vos keli užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

„Pirmiausia norėjome identifikuoti esamą situaciją. Žinojome, kad yra tam tikras apsaugos priemonių kiekis, bet niekas nežinojo, kuriam laikui jų pakaks.
Mums pasisekė, kadangi buvome atidėję vieno projekto sprendimus. Jam jau buvome numatę lėšas, bet dar nepaskyrėme į biudžetą atidėdami į direktoriaus rezervą. Pastarajame buvo daugiau nei du šimtai tūkstančių eurų, ko niekada nebūdavo anksčiau. Kaimyninės savivaldybės irgi pirmąją savaitę organizavo tarybos posėdžius. Mūsų žiniomis, vienos savivaldybės rezerve buvo likę vos penki šimtai eurų, kitoje – trys tūkstančiai.
Dėl to mes galėjome jaustis šiek tiek laisviau. Tačiau rinkoje nebuvo reikalingų prekių, pirmiausia medicininių apsaugos kaukių, kurių reikėjo pandemijos metu“, - pasakojo Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis.


Meras iškilusias problemas sprendė itin kūrybiškai, į darbo procesą įjungdamas ir kitų sričių atstovus. „Rajone turime Lukšių tekstilės įmonę, kurie siuva stambius užsakymus užsienio partneriams. Prašėme, kad jie pradėtų siūti medikams apsauginius kombinezonus. Tada įsijungė baldų gamybos įmonė, kuri irgi pradėjo siūti tokius kombinezonus. Su merais netgi sukūrėme feisbuko grupelę, kur dalijomės kontaktais ir pasiūlymais, kas ką darome, kas ką turime, kuo galime pasidalinti. Komunikacija tarp merų buvo itin stipri“, - pasakojo meras.
Ligoninė taip pat sulaukė paramos ir iš geranoriškai nusiteikusių gyventojų. Pasak mero, jis kiekvieną savaitę teikdavo informaciją, kiek per dieną įplaukia pinigų į ligoninės sąskaitą kaip parama. Vėliau buvo atlikta apžvalga, kiek buvo fizinių, kiek juridinių asmenų, kiek surinkta lėšų. Iš viso buvo suaukota beveik 10 tūkst. eurų.

 
„Didžiausias nerimas buvo, kaip darbuotojai reaguos į pažadėtas premijas. Tiesiogiai jas gavo tik mūsų greitosios pagalbos stoties medikai. Kadangi mūsų savivaldybės Sveikatos taryba iš aplinkos apsaugos specialiosios sąskaitos dvidešimt procentų skiria visuomenės sveikatinimo projektams, nutarta šių lėšų nedalyti organizacijoms, o pervesti ligoninei, kurioje įrengtas COVID -19 tyrimų punktas. Ten darbas psichologiškai yra įtemptas ir varginantis. Tad tuos pinigus, nors jų nedaug, per aštuoni tūkstančiai eurų, pervedėme ligoninei, idant administracija tikslingai paskirstytų gydytojams kaip priedus prie atlyginimų, neišskiriant slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, pagalbinių darbuotojų, vairuotojų bei valytojų“, - sakė Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.
 
Ligoninės vadovas A.Klimaitis taip pat akcentavo ne tik gydytojų ir slaugytojų, bet ir slaugytojų padėjėjų ar valytojų darbo svarbą.
„Kai paskaitome mūsų ligoninės šimtametę istoriją, taigi ano meto pagrindinės Lietuvos sveikatos problemos buvo infekcinės ligos. Neveltui profesoriai, kurie mus mokė, sakydavo: gerbk ir mylėk sanitarę, bet ir negailėk. Praėjo koridoriuje, nudžiūvo išplautos grindys, tegul perplauna dar kartą. Iš esmės yra svarbu ne tik dezinfektantas, bet švara, nuvalyti paviršiai, kad ligoninės kampai nebūtų priaugę „grybų“. Vanduo, skuduras, muilas ir sąžinė – daugelio vidaus infekcijų panacėja“, - pabrėžė A.Klimatis.
Ligoninė taip pat įsigijo ir modernią plovimo-dezinfekavimo mašiną, kurią nusižiūrėjo dar prieš porą metų, bet nusipirko pirmąją karantino dieną.
 
„Tai yra plovimo-dezinfekavimo įrenginys, kuris išpučia putas (detergentą) ir šios patenka į sunkiai prieinamus plyšius, iš ten išplaudamos visus nešvarumus. Mūsų darbuotoja, kuri yra apmokyta dirbti šiuo aparatu, atlieka patalpų valymą. Ypač didelis dėmesys skiriamas sanitariniams mazgams. Plaudamas rankomis taip švariai patalpų neišvalysi“, - naujuoju pirkiniu pasidžiaugė įstaigos vadovas, pridurdamas, kad tokio įrenginio kaina, priklausomai nuo dydžio ir komplektacijos, svyruoja nuo 5 iki 8 tūkst.eurų. 
Įsivažiuoja planinės paslaugos
Šakių ligoninėje, kai tik buvo leista, nedelsiant atnaujintos planinės stacionarinės paslaugos ir planinės specialistų konsultacijos, kurios karantino metu buvo teikiamos nuotoliniu būdu.
„Paslaugų teikimą nutraukėme per vieną dieną. O kaip jas atnaujinti? Pavyzdžiui, vakar pasiekėme maždaug pusę iki pandemijos buvusio ambulatorinio darbo krūvio. Dabar ambulatoriškai į mus kreipiasi šimtas pacientų, o anksčiau - apie pora šimtų kas dieną. Stacionaro darbo apimtys, nors funkcionuoja visa infrastruktūra, siekia šešiasdešimt procentų buvusiojo krūvio.
Kai buvo leista, galima sakyti, tą pačią dieną pradėjome planines operacijas. Dabar jų atliekame turbūt kokiu 50 procentų intensyvu, palyginti su tuo, ką atlikdavome anksčiau. Nors metų laikas planinėms operacijoms nepalankus, nes birželį, liepą, rugpjūtį jų ypač rajonuose sumažėdavo. Mat prasideda ūkio darbai –gyventojai paprastai nori operuotis prieš Kalėdas ar po Naujųjų metų“, - pasakojo A.Klimaitis.
Ligoninės vadovas aprodė, kaip pasikeitė darbas Konsultacijų poliklinikoje. Atvykusįjį pirmiausiai pasitinka budinti slaugytoja, turinti pacientų sąrašus, kurie turi ateiti pas chirurgą, traumatologą ar kitą specialistą konsultacijos. Žinoma, prieš tai kiekvienam pamatuojama temperatūra.
 

„Pacientai jau sugrįžta! Pastebime, kad prisikaupė daug sveikatos problemų, - atsiduso gydytoja kardiologė Rita Stankevičiūtė ir priduria, kad dirbti nuotoliniu būdu buvo nemenkas iššūkis. - Sudėtinga nematant žmogaus konsultuoti, ypač kardiologinėmis ligomis sergančius pacientus.“

 
„Nemažai konsultuojame telefonu. Jeigu matome, kad yra indikacijos tyrimui, tuomet pacientą pakviečiame endoskopijos procedūrai. Jei galime apsieiti be tyrimo, tada gydymą irgi skiriame nuotoliniu būdu, išrašome elektroninį receptą ir pacientą paliekame šeimos gydytojo priežiūrai. Stebime, ar gydymas duoda efektą, jeigu ne – paskiriame pakartotinę konsultaciją“, - sakė gydytojas gastroenterologas Mindaugas Urba.
Anot jo, paslauga telefonu suteikiama kokybiškai: visi kontaktiniai numeriai nurodyti teisingi, pacientams lengvai prisiskambinama, šie bendrauja geranoriškai, su šeimos gydytojais bendravimas vyksta taip pat sklandžiai.
M.Urba patikina, kad į darbą eina drąsiai, nes yra aprūpintas visomis apsaugos priemonėmis, o ir kiekvienam pacientui yra atliekamas tyrimas dėl COVID-19.
 

„Prieš kiekvieną procedūrą turime atskirus apsauginius akinius, veido skydus, respiratorius, vienkartines kepuraites irantbačius. Prie kabineto durų eilių nebūna, pacientas ateina tiksliai nustatytu laiku ir mes jau būname pasiruošę. Atliekame tyrimą, pacientą paleidžiame, tuomet atliekame dezinfekciją patalpose, kaip numatyta tvarkoje. Tyrimų atlikimas irgi nevėluoja, viskas vyksta sklandžiai, kaip pagal laikrodį“, - pasakojo gastroenterologas Mindaugas Urba.

 
Pabaigoje pasiteiravau ligoninės vadovo, o kaip jie tvarkosi su tais medikų darbo ciklais, kurių rekomenduoja paisyti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Juolab kad į Šakius atvažiuojantys medikai sudaro 25-30 proc.
„Mes neskubėjome to įsakymo vykdyti, paskui ministras jį paliko tik kaip rekomendaciją. Nemanau, kad gydytojas yra pagrindinis koronaviruso platintojas Lietuvoje. Aišku, kai kas išsigando. Netgi turiu tokį vienam rezidentui, kuris pas mus dirba Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, atsiųstą laišką. Vadovas jam siūlo pasirinkti, kur jis dirbs - kitoje ar Šakių ligoninėje. Mieli kolegos, nedarykite taip, čia iš vis nėra jokio pasirinkimo, nes jaunajam kolegai reikia rezidentūrą pabaigti“, - stebėjosi A.Klimaitis.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Š.Nar­bu­tas: „Bū­tų ge­rai, kad is­to­ri­ja baig­tų­si tik nak­ti­mi areš­ti­nė­je“

2020.08.13
- Tad kam gi per­bė­gai ke­lią? O kam ne­per­bė­gau, kam bu­vau pa­to­gus? Į klau­si­mą klau­si­mu at­sa­ko Ša­rū­nas Nar­bu­tas, vie­nas gar­siau­siai gir­dė­tų pa­cien­tų gy­nė­jų bal­sų. Bu­vo, kam ne­pa­ti­ko jo kri­ti­ka, ki­ti gal įsi­žei­dė dėl jo vie&sh... Skaityti plačiau

CPO LT įgyvendinamas ES projektas – naujos galimybės medicinos įstaigoms centralizuotai vykdyti viešuosius pirkimus

2020.08.13
Viešoji įstaiga CPO LT medicinos prekių centralizuotiems viešiesiems pirkimams skiria prioritetinį dėmesį. Nuo 2017 m. įgyvendinant ES struktūrinių fondų dalinai finansuojamą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per VšĮ CPO LT elektroninį katalogą, valdymo sistemos plėtra“ buvo sukurti nauji asmens higienos gaminių ir vienkartinių medicinos priemonių prekių moduliai... Skaityti plačiau

Kitą savaitę Vyriausybė spręs dėl griežtesnių koronaviruso kontrolės priemonių

2020.08.10
Vyriausybės atstovai teigia, kad Ministrų kabinetas kitą savaitę planuoja svarstyti griežtesnes koronaviruso kontrolės priemones, kurios būtų įvedamos blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje. Skaityti plačiau

Vaistininkas – detektyvas?

2020.08.10
Po užlietos ir nuplautos e.sveikata strigimų epopėjos vis dar juntami padariniai - vaistinėse padaugėjo suklastotų popierinių psichotropinių vaistų receptų. Vaistininkai nežino, kaip jiems elgtis, kad netaptų nusikaltimo bendrininkais. Viena vertus, gaudyti nusikaltusius nėra jų darbas, bet ir pro pirštus žiūrėti į nusikaltimą negalima. L.S. domisi, kodėl popierinius receptus taip lengva klastoti. Skaityti plačiau

Šilalės rajono medikai: per šį laikotarpį daug ko išmokome

2020.08.10
„Nė vienas darbuotojas nepasakė, kad nedirbs“, - pasakojo Šilalės rajono ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jolanta Milišiūnienė, akcentuodama, jog pandemijos akivaizdoje susitvarkyti su iššūkiais labiausiai padėjo kolektyvo susitelkimas, priimti racionalūs sprendimai perorganizuojant įstaigos darbą bei griežtas saugos taisyklių laikymasis. „Išlaviravome ... Skaityti plačiau

A.Veryga atleido teisėsaugos įtarimų sulaukusią viceministrę L.Jaruševičienę iš pareigų

2020.08.07
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį atleido teisėsaugos įtarimų greitųjų koronaviruso testų pirkime sulaukusią viceministrę Liną Jaruševičienę iš pareigų. Skaityti plačiau

Nuo pirmadienio grįžtantieji iš užsienio lėktuvais ir keltais privalės registruotis NVSC

2020.08.07
Nuo pirmadienio visi grįžtantieji iš užsienio oro ar jūrų transportu privalės dar lėktuve ar kelte užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, rašoma penktadienį pasirašytame sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime. Skaityti plačiau

Ar valstybė yra pasiruošusi suvaldyti antrąją Covid-19 bangą?

2020.08.07
Artėjant rudeniui ir Seimo rinkimams, partijos akcentuoja sveikatos priežiūros sektoriaus svarbą kovoje su galima antrąja COVID-19 banga. L.S. teiraujasi kandidatų, ar valstybė turi pakankamai saugiklių šiai kovai. Skaityti plačiau

A.Veryga: įtarimai viceministrei „laužti iš piršto“

2020.08.07
Sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei pateikti įtarimai dėl jai suteiktų įgaliojimų viršijimo, parodo tam tikrą situacijos nesupratimą ir yra „laužti iš piršto“, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Skaityti plačiau

G.Nausėda ragina sveikatos apsaugos ministrą greičiau baigti poilsiauti ir grįžti į darbą

2020.08.06
Prezidentas Gitanas Nausėda ragina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą greičiau baigti poilsiauti, grįžti į darbą ir pateikti savo paaiškinimą dėl korupcija įtariamos viceministrės Linos Jaruševičienės. Skaityti plačiau

Kaip pagerinti lietuvių psichinę sveikatą?

2020.08.06
Artėjant rinkimams partijos akcentuoja, jog būtina daugiau dėmesio skirti psichikos sveikatos sričiai ir šių paslaugų prieinamumui. L.S. teiraujasi kandidatų, kokios priemonės reikalingos, norint pagerinti lietuvių psichikos sveikatą. Skaityti plačiau

Agnė Bilotaitė: „Iš akių nepasakysi, žmogus sąžiningas ar ne“

2020.08.06
„Kai esi atsakingas už ministeriją ir visą sveikatos politiką, turi prisiimti atsakomybę ir turi žinoti, ką daro tavo komandos nariai. Jeigu nežinai, vadinasi, esi blogas vadovas“, - sako parlamentarė Agnė Bilotaitė (38 m.), ragindama surengti neeilinį Antikorupcijos komisijos posėdį, paaiškėjus, kad pandemijos metu vykdant galimai neskaidrius viešuosius pirkimus galėjo dalyvauti aukš... Skaityti plačiau

Ką daryt - jau išdalijome talonus

2020.08.06
„Turime apskambinti tūkstančius pacientų ir, vietoj nuotolinės konsultacijos, pasiūlyti kontaktinį vizitą“, - pasakojo medikai po to, kai Vyriausybė priėmė sprendimą, jog gydymo įstaigose nuotolinėms konsultacijoms nebebus teikiama pirmenybė. Skaityti plačiau

Dėl koronaviruso gydymo įstaigų patirtas išlaidas ministerija žada kompensuoti rudenį

2020.08.06
Dėl koronaviruso gydymo įstaigų patirtas išlaidas Sveikatos apsaugos ministerija žada kompensuoti tik rudenį. Skaityti plačiau

FNTT tyrime dėl greitųjų testų įsigijimo – įtarimai SAM viceministrei L.Jaruševičienei

2020.08.03
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)  ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų įsigijimo pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Skaityti plačiau

Kai neįtinka mokslininkų tyrimai, apskundi

2020.08.03
Dr. Algirdas Bartkus, kartu su kolegomis ne vienerius metus vykdęs alkoholio vartojimo ir įpročių šalyje tyrimą, po kilusio pasipiktinimo sako, jog pats laikas įsisąmoninti vieną dalyką. Jei tyrimas yra užsakytas, nereiškia, kad tokie pat ir jo rezultatai.  Skaityti plačiau

G.Nausėda: savivaldybės pasigenda ministerijų pagalbos

2020.08.03
Kauno regiono savivaldybės pasigenda pagalbos sprendimų iš Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM), Sveikatos apsaugos ministerijų (SAM), sako prezidentas Gitanas Nausėda. Skaityti plačiau

Mažos dovanėlės gali likti tik gražia svajone

2020.08.03
Dovana medikams – 200 eurų subsidija atostogoms Lietuvoje. Mintis - nebloga, tik laikas pasirinktas toks įdomesnis – ruduo, kuomet prognozuojama antra viruso banga. Medikai sako vargu, ar tuomet bus atostogos galvoje, nes teks dirbti. Skaityti plačiau

Komanda, atskleidusi stipriąsias savo puses

2020.07.31
Nors atrodo, kad koronaviruso pandemija slūgsta, medikai sako, jog kol kas nieko negali žinoti. Tačiau patikina, kad yra pasiruošę pacientams užtikrinti saugias ir savalaikes paslaugas, nesvarbu, kokia ekstremali situacija kils. Kas tie medikai, stojantys į pirmas kovos su virusu gretas? Siūlome susipažinti su Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) komanda, kuri ekstremalioje situacijoje sako atskleidę stipri... Skaityti plačiau

Nori išsitirti pakartotinai? Papūsk į dūdą

2020.07.31
Taip jau nutiko, kad vilnietės Ingos sūnui prieš planinę operaciją buvo atliktas rutininis COVID-19 testas ir jo atsakymas buvo teigiamas. Bet tai, kas vyko po to, verta atskiros istorijos. Skaityti plačiau

Dėl reagentų pirkimo apklausti liudininkai apie Š.Narbuto atlygį nežinojo

2020.07.31
Valstybės institucijų ir įstaigų atstovai nežinojo, kad, pasirašant sutartis dėl reagentų pirkimo su įmone „PMS International“, Šarūnas Narbutas už tarpininkavimą gaus atlygį, BNS informavo Generalinė prokuratūra. Skaityti plačiau

Išsigando dėl Žalgirio klinikos likimo

2020.07.31
Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas sukėlė tikrą šaršalą: esą planuojama naikinti specializuotas odontologines paslaugas teikiančias Žalgirio klinikas, už kurių vairo ką tik stojo nauja vadovė prof. Vytautė Pečiulienė. Savo ruožtu įstaigos dalininkai – tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Vilniaus universitetas – tokias kalbas kategoriškai neigia. Abi pusės tvirtina nes... Skaityti plačiau

Rengiamas modernizuoti Klaipėdos universitetinės ligoninės kūdikių namų pastatus

2020.07.30
Klaipėdos savivaldybės taryba ketvirtadienį uždegė žalią šviesą Klaipėdos universitetinės ligoninės pastatų, taip pat sutrikusio vystymosi kūdikių namų modernizavimui. Skaityti plačiau

Elvinas Jankevičius: kad daugiau tokių klaidų nepasikartotų

2020.07.30
„Klaida viena kita, matyt, dar gali pasitaikyti. Bet informatikai dirba, darbo tempas nesumažėjęs“, - apie užlietos e.sveikatos atkūrimo darbus kalbėjo sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius (44 m.). Skaityti plačiau

A.Veryga apklaustas teisėsaugos tyrime dėl reagentų pirkimų

2020.07.30
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apklaustas kaip liudytojas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl reagentų pirkimų. Skaityti plačiau

E.sveikata atsigavo, bet paskutinių įrašų nerado

2020.07.30
„Dėl e.sveikatos trikdžių nukentėję asmenys, manau, paduos valstybę į teismą ir turės galimybę prisiteisti kompensacijas“, - piktinosi Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, po to, kai e.sveikata visą savaitę buvo „nulūžusi“, o gydymo įstaigų darbas dėlto sutrikdytas. Gydytojai receptus išrašinėjo ranka, vaistininkai negalėjo matyti e.receptų. Nors e.sveikata, kaip d... Skaityti plačiau

Registrų centras: e.sveikatos perkėlimas į atsargines laikmenas pradėtas iki liūties

2020.07.27
Registrų centro vadovas pripažįsta, kad anksčiau supratus, jog serverių gedimo atveju e.sveikatos sistema būtų pažeidžiama labiausiai, jos duomenys jau buvo pradėti perkelti į atsargines laikmenas. Saulius Urbanavičius sako, e.sveikata jau nėra pajėgi atlikti daugiau funkcijų.  Skaityti plačiau

Vyriausybė trečiadienį ketina grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose

2020.07.27
Vyriausybė trečiadienį ketina grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes prekybos vietose ir viešajame transporte, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.  Skaityti plačiau

Ar reikia pertvarkos rajonų ligoninėms?

2020.07.27
Apie reformas sveikatos apsaugos sistemoje kalbama prieš kiekvienus rinkimus. Viena aštriausių temų, lemiančių ne tik pacientų, bet ir gydymo įstaigų likimą, - rajoninių ligoninių pertvarka. L.S. teiraujasi partijų kandidatų ir savivaldos atstovų, ar ši reikalinga. Skaityti plačiau

Respublikinė Šiaulių ligoninė: herojų turime daug

2020.07.27
„Herojų turime daug: skubios pagalbos medikai, reanimatologai, infektologai, laboratorijos darbuotojai, slaugytojai ir visi kiti darbuotojai, kurie buvo pirmosiose gretose, kovojant su COVID-19 infekcija“, - komandą gyrė Respublikinės Šiaulių ligoninės administracija. Gydymo įstaigos kiemelyje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apdovanojo nusipelniusius Šiaulių ir Telšių re... Skaityti plačiau

POLA prezidentu laikinai paskirtas asociacijos viceprezidentas Paulius Rakštys

2020.07.27
Pagalbos onkologiniams pacientams asociacijos (POLA) valdyba 2020 m. liepos 24 d., apsvarsčiusi Šarūno Narbuto prašymą trauktis iš POLA prezidento pareigų, pritarė šiam prašymui iš dalies, patvirtindama Šarūno Narbuto kaip asociacijos prezidento pareigų suspendavimą iki 2020 metų pabaigos. POLA prezidento pareigas, kaip numato POLA įstatai, nuo 2020 m. liepos 25 d. ein... Skaityti plačiau

Spren­di­mai, kei­čian­tys po­žiū­rį į rū­ky­mą

2020.07.24
Prieš po­rą sa­vai­čių JAV mais­to ir vais­tų ad­mi­nist­ra­ci­ja (angl. - FDA) po dau­giau nei tre­jus me­tus tru­ku­sių ver­ti­ni­mų pri­pa­ži­no, jog kai­ti­na­mo­jo ta­ba­ko sis­te­ma yra mo­di­fi­kuo­tos ri­zi­kos ta­ba­ko pro­duk­tas. Klau­si­... Skaityti plačiau

R.Tamašunienė: „Ministras Veryga tikrai nusipelnė atostogų“

2020.07.24
„Ministras ir operacijų vadovas Aurelijus Veryga tikrai nusipelnė atostogų, nes dirbo įtemptu režimu. Nemanome, kad galėtų kilti kokių nors keblumų, ypač įvertinus šios dienos situaciją“, - sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė (46 m.), kurią kalbinome po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio. Skaityti plačiau

POLA tikisi, kad įtarimai jos vadovui Š.Narbutui bus paneigti

2020.07.21
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pranešė besitikinti, kad jos prezidentui Šarūnui Narbutui antradienį pareikšti įtarimai bus paneigti. Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos ministerijoje atlikti dokumentų poėmiai

2020.07.21
Sveikatos apsaugos ministerijoje, atliekant tyrimą dėl galbūt neteisėtų veiksmų, susijusių su 6 mln. eurų vertės reagentų pirkimais, antradienį atlikti dokumentų poėmiai. Skaityti plačiau

Mokamus tyrimus dėl COVID-19 galėtų atlikti ir valstybinės laboratorijos – viceministrė

2020.07.20
Mokamus tyrimus dėl koronaviruso galėtų atlikti ne tik privačios, bet ir valstybinės laboratorijos, pirmadienį spaudos konferencijoje teigė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė. Skaityti plačiau

Šią savaitę atostogas pradeda apie pusė Ministrų kabineto, ilgiausiai ilsėsis A.Veryga

2020.07.20
Šią savaitę atostogas pradeda šeši ministrai ir premjeras Saulius Skvernelis, BNS informavo institucijų atstovai. Skaityti plačiau

Nuo spalio Lietuvoje uždraudžiama prekyba „juoko dujomis“

2020.07.20
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nusprendė uždrausti diazoto monoksido, žinomo kaip „juoko dujos“, mažmeninę prekybą. Draudimas įsigalios  spalio 1 dieną, informavo departamentas. Skaityti plačiau

Kokie tikslai sveikatos sektoriui?

2020.07.20
Politinių partijų sveikatos gerinimo tikslų projektai parengti. Nors užmojai atrodo nemenki, partijų atstovai tiki, kad per ketverius metus jie tikrai įgyvendinami. Skaityti plačiau

Statistinis COVID-19 paplitimas šalyje vertinti dar nepradėtas

2020.07.20
Statistinis COVID-19 paplitimas Lietuvoje vertinti dar nepradėtas, BNS informavo Statistikos departamentas. Skaityti plačiau

Šalia Raseinių ligoninės „išdygo“ moduliniai nameliai

2020.07.20
Pandemijos metu Raseinių ligoninė ieškojo kūrybiškų sprendimų: vietoj palapinių įsirengė komfortiškus modulinius namelius, kuriuose guldomi COVID-19 įtariami pacientai. „Tai yra visų, tokių kaip mūsų dydžio ligoninių problema, kad šios nėra pritaikytos infekcinių pacientų srautams. Iš pradžių galvojome, gal šalia ligoninės pristatysime palapinių. Bet pastarosios yra lai... Skaityti plačiau

Nėra pagrindo nerimauti dėl reabilitacijos paslaugų Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje

2020.07.17
Viešojoje erdvėje pasigirdus nuogąstavimų esą atvykstantys į Abromiškių reabilitacinę ligoninę gali užsikrėsti koronavirusu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nepagrįstam nerimui pagrindo nėra. Minėtoje įstaigoje besigydantys sergantieji lengva koronaviruso forma gyvena atskirame pastate, nutolusiame nuo kitų, laikomasi griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų. Skaityti plačiau

Dėl kyšininkavimo nustatant nedarbingumą medikams skirtos baudos

2020.07.17
Šiaulių apygardos teismas dėl kyšininkavimo nustatant nedarbingumą medikams skyrė tūkstantines baudas. Kaip penktadienį pranešė ikiteisminį tyrimą byloje atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjas Gediminas Jokūbaitis bei šiauliečiai medikai Egidijus Jankauskas ir Viktoras Skromovas pripaž... Skaityti plačiau

Dvi Lietuvos: vienoje gyvena SAM, kitoje - medikai

2020.07.17
Trečiadienį Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pokalbio pasikvietė gydymo įstaigų vadovus, kad išsiaiškintų, kodėl gydymo įstaigos net ir atšaukus karantiną dirba tik puse kojos. Mat Vyriausybę pasiekė begalės pacientų laiškų, esą šie negali gauti gydymo paslaugų. Vadovai sako, kad mielai grįžtų prie įprasto darbo tempo, tik kad ministerijos reikalavimai riboja paslaugų apimt... Skaityti plačiau

R.Čiužas: „Situaciją matau iš skirtingų barikadų pusių“

2020.07.16
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui karantino metu pradėjęs vadovauti Renaldas Čiužas sako, jog įsilieti į darbus nuotoliniu būdu - nauja, bet vertinga patirtis. Paklaustas, ar karjera neapsivertė aukštyn kojomis turizmo politikos formuotojo pareigas iškeitus į vadovavimą kontroliuojančiai institucijai, R.Čiužas tikina, kad šios sritys turi nemažai bendro. Skaityti plačiau

Mirė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas V. Zimnickas

2020.07.15
Eidamas 65-uosius metus mirė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas. Skaityti plačiau

Vaikų, liekančių toje pačioje mokykloje, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

2020.07.13
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios. Skaityti plačiau

Pasaulio ekspertai: turime galimybę sumažinti rūkymo žalą

2020.07.13
Sveikatos specialistų prognozėse teigiama, jog nesiimant efektyvių rūkymo žalos mažinimo priemonių jo sukeliamų ligų ateityje neišvengs trečdaliu daugiau žmonių nei dabar. Tai, žinoma, turės ir didelės įtakos sveikatos apsaugos sektoriui. Tačiau pasaulio ekspertai tikina, jog nepaisant to, kad rūkymas ir jo sukeliamos ligos yra našta, šiandien yra sprendimų, kaip šias valstybės išla... Skaityti plačiau

Nežino, kas bus kaimynai

2020.07.13
„Sunkiai įsivaizduojamas scenarijus, kai savivalda per prievartą nori apgyvendinti proto ir psichikos negalios žmones bendruomenėje, nediskutuojant su kaimynais“, - stebėjosi parlamentaras Justas Džiugelis, lankęsis Marijampolėje Tarpučių gyvenvietėje, kur planuojama statyti grupinio ir savarankiško gyvenimo namus psichikos ir proto negalią turintiems asmenims. Skaityti plačiau

Dėl koronaviruso bus intensyviau tiriama Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonuose

2020.07.13
Gyventojai šią savaitę dėl koronaviruso intensyviau bus tiriami Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Skaityti plačiau

Įbridus į Baltiją koja nenukris, bet...

2020.07.10
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkas dr. Sergej Suzdalev sako, jog Baltijos jūra užteršta panašiai kaip ir Viduržemio. Be to, mokslininkas akcentuoja, kad prie šios taršos gana stipriai prisidedame patys. Mat nemaža dalis teršalų atkeliauja iš namų ūkių. Pastaruosius metus jūroje didėja farmacinių medžiagų tarša. Skaityti plačiau

Darbas ciklais trenkė per kišenes

2020.07.10
Kol Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojai džiaugiasi papilnėjusiomis piniginėmis (ministras Aurelijus Veryga sakė, kad priedus jo pavaldiniai užsitarnavo per pandemiją dirbdami iki išnaktų), medikai skundžiasi, jog dėl rekomendacijos dirbti ciklais jų pajamos sumažėjo net per pusę. „Nesuprantu, dėl ko jie tas pajamas galėjo prarasti“, - nusistebėjo sveikatos apsaugos ministras. Skaityti plačiau

Onkologai ieško sprendimų geresniam paslaugų prieinamumui

2020.07.09
Kilusi pandemija daugelyje sričių privertė ieškoti naujų sprendimų. Ne išimtis ir medikų bendruomenė. Praėjusią savaitę šeštoji „Onkologų klubo“ apskritojo stalo diskusija pirmą kartą surengta nuotoliniu būdu. Tai, pasak organizatorių, pasiteisinęs sprendimas, mat diskusijoje turėjo galimybę dalyvauti specialistai iš skirtingų šalies miestų. Medikai, ruošda... Skaityti plačiau

Vietoj mediko chalato – politiko švarkas

2020.07.09
L.S. pakalbino kandidatų į Seimą sąrašus paskelbusių partijų atstovus medikus, kodėl baltą chalatą jie keičia į politiko švarką. Skaityti plačiau

Už koronaviruso suvaldymą – medaliai iš ministro

2020.07.09
Trečiadienį Vilniaus universitetinėje ligoninėje (VUL) Santaros klinikose sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apdovanojo būrį medikų, kuriems priešakinėse linijose teko kovoti su koronavirusu. Skaityti plačiau

Pacientų eilės – kas mokės laukimo kainą

2020.07.06
Norint patekti pas gydytoją specialistą teks laukti gerokai ilgiau nei įprasta, nors ir iki karantino nebuvo lengva. Kas suvaldys nepaprastą situaciją? Pacientų organizacijų atstovai klausia, ar galima teisinėn atsakomybėn patraukti medikus ir gydymo įstaigas, jeigu pacientas belaukdamas eilės mirs? Medicinos ir farmacijos teisės eksperto Andrej Rudanov nuomone, toks scenarijus realus. Tiesa, apmaudžiausia, kad atpir... Skaityti plačiau

Ką per pavasario sesiją nuveikė Seimo nariai?

2020.07.06
Seimo pavasario sesija baigta. L.S. pasiteiravo Seimo Sveikatos reikalų komiteto narių, kurie šios sesijos darbai, jų nuomone, buvo svarbiausi. Atsakymai netikėti. Jei anksčiau buvo mėgstama pasigirti medikams pakeltais atlyginimais ar pagerintomis darbo sąlygomis, dabar gi seimūnai pasistengė, jog gydymo įstaigos be steigėjo leidimo galės pasistatyti... kavos aparatus. Na, o daugeliui svarbi gydymo įstaigų tinklo pe... Skaityti plačiau

Elektrėnų ligoninė stengiasi surasti aukso viduriuką

2020.07.03
„Mozaika susideda iš smulkių lego kaladėlių“, - vaizdingai atsakė Elektrėnų ligoninės direktorius Edmundas Niparavičius, paklaustas, kokių priemonių ėmėsi stengdamasis, idant virusas nepatektų į gydymo įstaigą. Pasak jo, buvo apgalvota kiekviena detalė, suderinta mažiausia smulkmena, o apsaugos priemonėms taikomi aukščiausio lygio standartai. Ir iš tikrųjų, vos įžengus į Elektrėnų lig... Skaityti plačiau

Irena Degutienė: jei suklydau, atsiprašau

2020.07.03
„Valstybei atidirbau tikrai daug, vien Seime – šešios kadencijos. Kaip sakau, yra laikas ateiti, yra ir išeiti“, - kalbėjo Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė (71 m.), dar prieš praėjusius rinkimus tvirtai apsisprendusi, kad daugiau į Seimą nebekandidatuos. Skaityti plačiau

E.sveikata reikalauja kuro

2020.07.02
Ne vienerius keiksnota, mat nuolat strigo, e.sveikata pandemijos metu, kaip sako gydymo įstaigų vadovai, tapo naudingu įrankiu, nors vis dar yra nepatogi, gremėzdiška, ne visada veikia. Specialistai gi tikina, jog jos funkcionavimui palaikyti ir tobulinti prireiks dar ne vieno milijono. Skaityti plačiau

Kauno klinikų gydytojų įspūdžiai iš darbo Armėnijoje: ši patirtis mus augina

2020.07.02
„Padėti Armėnijai kovoje su COVID-19 apsisprendžiau per minutę, kai tik sužinojau apie šią galimybę. Pagaliau iš mokinio tapome mokytojais, galinčiais ne tik žiniomis, bet ir tiesiogine pagalba padėti kolegoms kitoje šalyje“, – sako Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos gydytojas anesteziologas reanimatologas Ainius Žarskus su kolegomis antra savaitė besidarbuojantis Armėnijos... Skaityti plačiau

SAM: prievolė izoliuotis grįžus iš 50 valstybių įvesta dėl blogos koronaviruso situacijos

2020.06.29
Nuo pirmadienio įvedama dviejų savaičių saviizoliacijos prievolė Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš 50 labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių, įskaitant Švediją, Rusiją ir Baltarusiją. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tai daroma šiose šalyse augant sergamumo rodikliams.  Skaityti plačiau

Radiacinės saugos pertvarka slysta iš A.Verygos rankų

2020.06.29
„Koronaviruso pandemija – generalinė repeticija prieš galimą Astravo atominės elektrinės avariją. Jei virusui, kol šis atėjo iki Lietuvos, pasirengti turėjome bent keletą savaičių, avarijos atveju neturėsime nė penkių minučių“, - įspėja Radiacinės saugos centro (RSC) vadovė. Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šį centrą buvo numatęs integruoti į kitą jam pa... Skaityti plačiau

M.Marcinkevičiaus ligoninės medikai - apie kilusius iššūkius: susitvarkėme!

2020.06.29
„Mūsų taktika, siekiant apsaugoti nuo užsikrėtimo tiek mūsų darbuotojus, tiek pacientus, buvo tokia, kad bet kuris į ligoninę atvykęs pacientas yra vertinamas kaip galimai sergantis COVID-19“, - sakė VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės direktorius Rimvydas Turčinskas, paklaustas, kaip sekasi susitvarkyti su koronaviruso iššūkiais. Įstaiga jau sugrįžta prie įprastinio darbo ritmo: pav... Skaityti plačiau

A.Veryga ragina įstaigas laboratorijose patikrinti turimas apsaugos priemones

2020.06.29
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina gydymo įstaigas laboratorijose patikrinti per karantiną gautas asmens apsaugos priemones, pasigirdus kritikos, jog dalis jų gali būti nesertifikuotos ir nesaugios. Skaityti plačiau

Epidemiologo žvilgsnis: latviai stebuklo nesukūrė

2020.06.26
Nors Baltijos šalys dažnai linkę palyginti, kuri kur pirmesnė, LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas sako, jog COVID-19 akivaizdoje to daryti neverta nei kalbant apie koronaviruso atvejus, nei apie sveikatos sistemą apskritai. Skaityti plačiau

A.Veryga: e.sveikata nebuvo sukurta tokiems pajėgumams, kokie reikalingi dabar

2020.06.25
Elektroninės sveikatos sistema nebuvo sukurta veikti tokia apimtimi, kokia yra naudojama, dėl to kyla iššūkių dėl jos pajėgumų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Skaityti plačiau

Greitieji testai atsidūrė FNTT taikinyje

2020.06.25
„Tyrimas vyksta intensyviai. Galime pasakyti tik tiek, kad įtarimai yra pareikšti penkiems asmenims“, - sakė FNTT atstovė, po to, kai Sveikatos apsaugos ministerijoje dėl greitųjų COVID-19 testų įsigijimo buvo atliktos kratos. Skaityti plačiau

V.Grubliauskas: iš ministro pusės aštrios retorikos nebuvo

2020.06.25
„Kažkas iš dalyvaujančiųjų ministro tiesiai šviesiai paklausė, o kokią jūs matote Klaipėdos universitetinės ligoninės ateitį. Kaip man pasakojo, ministras nusijuokė ir atsakė: gerą!“, - įspūdžiais iš susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga dalijosi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas (63 m.). Skaityti plačiau

Diplomo – su tautiniu kostiumu

2020.06.25
Prieš pat Jonines Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams įteikti diplomai. „Manau, kad puiki karta auga ir keičia mus. Jie tikrai profesionalūs. Norisi, kad liktų Lietuvoje, čia kurtų ateitį, būtų atkaklūs keisti supantį pasaulį, nepasiduotų ir gintų vertybes“, - sako Medicinos fakulteto podiplominių studijų prodekanas, prof. Vytautas Kasiulevičius. Skaityti plačiau

Žalgirio klinikos laukia geriausia pamaina

2020.06.25
„Šiuo metu turiu daug svečių, bet švenčiame ne mano laimėjimą, o Jonines“, - atsiliepusi telefonu trečiadienį sakė konkursą į Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vadovės postą laimėjusi prof. dr. Vytautė Pečiulienė. Šiose pareigose ji pakeis prof. dr. Aliną Pūrienę, ligoninei vadovavusią daugiau nei dvidešimt metų. Skaityti plačiau

Ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų COVID-19 testų FNTT atliko kratą viceministrės kabinete

2020.06.23
Ikiteisminiame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų COVID-19 testų pirkimo atlikta krata sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės kabinete, pranešė LRT televizijos žinių tarnyba. Tai, pasak LRT, patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Skaityti plačiau

Šilutės ligoninė: reikia laiko, kad vėl įšoktum į bėgius

2020.06.22
„Karantino sąlygos ligoninėje dar kurį laiką išlieka: toliau reguliuosime karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautus, gulinčiųjų stacionare lankymas dar irgi nėra laisvas. Rizika, į kurios veiksnius reikia atsižvelgti, vis dar išlieka“, - atsipalaiduoti nežada Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis, paklaustas, ar Vyriausybei at&scaron... Skaityti plačiau

Šią savaitę dėl koronaviruso intensyviau bus testuojami septynių savivaldybių gyventojai

2020.06.22
Širvintose, Vilniaus rajone, Jonavoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Radviliškyje ir Klaipėdos rajone sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, tad šią savaitę jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau. Skaityti plačiau

Audronė Galvonaitė: „Orai – kaip gydytojas diagnostikas“

2020.06.19
„Kada pagaliau pailsėsiu“, - retoriškai klausė ilgametė klimatologė Audronė Galvonaitė (70 metų), kai ją pakvietėme pokalbio. Nors profesinę karjerą ponia Audronė baigė prieš kelerius metus, juokiasi, kad nieks neleidžia jai pagulėti ant sofutės. Dėl užimtumo neturi laisvos nė minutėlės. Sveikata dirbti leidžia. Apie ją paneša... orai. Skaityti plačiau

Sveikatos paslaugų it šildymo neįjungsi

2020.06.19
Per karantiną sustabdžiusios planinių paslaugų teikimą gydymo įstaigos ir vėl bando dirbti visu pajėgumu. Tiesa, kol kas paslaugas pavyksta atnaujinti iki 70 procentų ankstesniojo krūvio, o konsultacijų suteikiama dar mažiau. Daugumos įstaigų darbą paralyžiuoja ministro įbruktas rekomendacinio pobūdžio įsakymas gydytojams dirbti ciklais. Teigiama, jog kai kurios gydymo įstaigos jau ruošia ieškinius teis... Skaityti plačiau

Ar pasiruošę keisti požiūrį į rūkymo žalos mažinimą?

2020.06.19
Visuomenės sveikatos specialistai, gydytojai, žalos mažinimo programų ekspertai teigia, jog, kalbant apie rūkymą, pats laikas keisti požiūrį, į tai kas yra šios priklausomybės žalos mažinimas. Pasak jų, šiandien jau yra alternatyvų cigaretėms, kasmet nusinešančią milijonus gyvybių. Praėjusią savaitė septintus metus iš eilės vykstančiame Tarptautiniame nikotino forume pasaulinio lygio ekspe... Skaityti plačiau

Į Armėniją išlydėta medikų pagalbos misija, padėsianti kovoti su COVID-19

2020.06.19
Penktadienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Zokniuose į dviejų savaičių misiją Armėnijoje išvyko 11 Lietuvos ekspertų ir medikų komanda, padėsianti kovoti su šioje šalyje toliau tebeplintančia koronaviruso infekcija. Skaityti plačiau

Vilnius medikams padovanojo per 22 tūkstančius kelionių viešuoju transportu

2020.06.18
Viso karantino metu medikai ir sveikatos specialistai Vilniuje keliavo nemokamais viešojo transporto autobusais. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ suplanavo tris maršrutus 91, 92, 93 „COVID herojams“, kuriais nuo balandžio 2 d. į darbą ir po jo kasdien važiuoja Santaros klinikų, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės ir kitų gydymo įstaigų medikai. Autobusai „COVID ... Skaityti plačiau

Nuo taršos mokesčio siūloma atleisti neįgaliųjų transporto priemones

2020.06.18
Seimas dar iki liepos apsispręs, ar automobilių taršos mokesčiu neapmokestinti negalią turinčių žmonių transporto priemonių. Skaityti plačiau

Seimas linkęs drausti viešai eksponuoti tabako prekes

2020.06.18
Seime liko paskutinis balsavimas dėl draudimo parduotuvėse viešai eksponuoti cigaretes ir kitus tabako gaminius bei prekes. Taip pat parlamentarai ketina nustatyti specialius reikalavimus specializuotoms tabako parduotuvėms bei rūkalų skyriams.    Skaityti plačiau

Rimvydas Petrauskas: „Krizės ateina ir praeina“

2020.06.18
„Kurį laiką buvau vienas dideliame universiteto pastate kartu su apsauga. Neslėpsiu, šiek tiek nejauku dirbti visiškai tuščiame universitete, išlaikant distanciją“, - apie darbą karantino sąlygomis pasakojo Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Rimvydas Petrauskas (47 m.). Skaityti plačiau

Karantinas baigėsi: ką svarbu žinoti apie ligos išmokas

2020.06.18
Per tris karantino mėnesius „Sodra“ jau išmokėjo daugiau nei 105 mln. eurų ligos išmokų tėvams, prižiūrintiems vaikus namuose, slaugantiems senjorus, taip pat sergantiems koronaviruso infekcija bei gyventojams, kurie turėjo saviizoliuotis. Paskelbus apie karantino pabaigą, ligos išmokų mokėjimas daugeliui baigiamas. Skaityti plačiau

Kauno klinikose gimė pirmasis kūdikis po pagalbinio apvaisinimo Reprodukcinės medicinos centre

2020.06.18
Istorinis įvykis – Kauno klinikose gimė pirmasis kūdikis po pagalbinio apvaisinimo Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centre. Pasak centro vadovės doc. Eglės Drejerienės, pastojimo tikimybė buvo nedidelė, tačiau moteris pastojo ir sėkmingai išnešiojo vaikelį. Skaityti plačiau

Ar galima pamiršti kaukes?

2020.06.18
Atšaukus karantiną kaukių dėvėjimas lieka tik rekomendacija, kurios galima laikytis arba ne. Pasak medikų, sprendimą turi priimti pats žmogus, įvertindamas pavojų savo sveikatai ir prisiimdamas galimą riziką. Skaityti plačiau

Meras siūlo ir toliau dirbti iš namų

2020.06.15
Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo siūlymu net ir pasibaigus karantinui leisti darbuotojams vieną arba dvi dienas per savaitę dirbti iš namų. Pasirodo, yra kas tokią praktiką taiko jau ne pirmus metus. Skaityti plačiau

Palangos meras: per metus mus aplanko milijonas turistų

2020.06.15
„Skaičiai rodo, kad Palangą per metus aplanko apie milijonas turistų. Šiemet atvykusiųjų skaičius, be abejo, bus dar didesnis. Dar nebuvo taip, kad nesutalpintume poilsiautojų. Tikrai visi sutilpsime“, - sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, paklaustas, ar jau pasiruošta poilsiautojų antplūdžiui. Skaityti plačiau

Vienuolikoje savivaldybių šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau

2020.06.15
Širvintose, Vilniaus rajone, Ignalinoje, Jonavoje, Klaipėdos rajone, Vilniuje, Skuode, Ukmergėje, Švenčionyse, Elektrėnuose ir Šakiuose sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, tad visą savaitę, t. y. nuo birželio 15 d. iki birželio 21 d., jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau. Skaityti plačiau

Ministras neapsiribojo baudomis: nespėji – ilgink darbo valandas!

2020.06.12
Gydymo įstaigoms, kurios vis dar neatnaujina planinių paslaugų, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pagrasino ne tik baudomis: nespėji – dirbk viršvalandžius! Tiesa, darbuotojams už viršvalandžius siūlo mokėti iš įstaigos karantino metu sutaupytų lėšų. „Kokių?! Iš ko mes galėjome sutaupyti“, - piktinosi tokiu patarimu įstaigų vadovai. Skaityti plačiau

Reabilitacijos įstaigoms bus apmokama už dėl karantino nesuteiktas paslaugas

2020.06.11
Sveikatos apsaugos ministerija žada apmokėti už medicininės reabilitacijos, sanatorinio gydymo bei psichosocialinės reabilitacijos paslaugas ir tais atvejais, kai įstaigos šių paslaugų nesuteikė dėl karantino. Skaityti plačiau

Onkologai: vyrai, tikrinkitės drąsiau!

2020.06.11
„Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa kasmet pasinaudoja apie keturiasdešimt procentų tikslinės grupės pacientų. Vyrai galėtų dalyvauti aktyviau“, - ragino medikai, kuomet Tėvo dienos proga Nacionalinis vėžio institutas (NVI), Urologų draugija bei Medicininės informacijos centras surengė akciją „Mano tėtis stiprus“. Jos metu skambant muzikiniams akordams renginio organizat... Skaityti plačiau

Būk geras, duok kraujo!

2020.06.11
Taip Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovas Daumantas Gutauskas ragina visus: ir jau dovanojusius kraujo, ir niekaip nedrįstančius, ir medikus šį savaitgalį paminėti Pasaulinę kraujo donorų dieną.  Skaityti plačiau

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo atšaukti karantiną nuo birželio 16 dienos

2020.06.08
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo ministrų kabinetui pritarti dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino atšaukimui nuo birželio 16 dienos, tačiau liktų galioti vasario pabaigoje paskelbta ekstremali situacija. Tai po ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams pranešė komisijai vadovaujanti vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Skaityti plačiau

Nuotolinės konsultacijos – specialistai dalijasi patirtimi

2020.06.08
Įvedus karantiną privačios medicinos klinikos buvo priverstos ieškoti sprendimų, kaip pasirūpinti pacientais ir neprarasti klientų, iki tol pratusių gauti paslaugas gana greitai, kad ir mokamai. Ar prigis nuotolinės konsultacijos ir karantinui pasibaigus? Paklausėme gydytojų, kokios jų patirtys konsultuojant pacientus nuotoliniu būdu. Skaityti plačiau

Aštuoniose savivaldybėse šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau

2020.06.08
Vilniuje, Vilniaus rajone, Lazdijuose, Ignalinoje, Šalčininkuose, Skuode, Elektrėnuose, Šakiuose sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, tad visą savaitę, t. y. nuo birželio 8 d. iki birželio 14 d., jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau. Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika karantiną išnaudojo atsinaujinimui

2020.06.08
COVID-19, kaip sako medikai, pasaulį užklupo nepasiruošusį. Atrodė, jog per dieną gyvenimas tiesiog sustojo. Vis dėlto, pasak Kauno miesto poliklinikos vadovo Pauliaus Kibišos, kiekvienoje krizėje galima įžvelgti ir galimybę. Todėl šalyje paskelbus karantiną ir apribojus planinių paslaugų tiekimą minėtos įstaigos kolektyvas nesėdėjo rankų sudėję, bet susiklosčiusias aplinkybes išnaudojo ka... Skaityti plačiau

A.Veryga tikisi, kad planines paslaugas vėl ims teikti visos gydymo įstaigos

2020.06.08
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad pagrasinus sumažinti finansavimą nuo pirmadienio planinių paslaugų neatnaujinusioms gydymo įstaigoms, tokių šalyje nebeliks.  Skaityti plačiau

Kur pasiklydo prie medikų algų išdalinti procentai?

2020.06.05
Medikams tiek kartų buvo žadėta didinti atlyginimus, kad, panašu, jau ir pažadų dalintojams nebeaišku, kiek čia kas turėtų augti. Liutauras Labanauskas, vienos profesinės sąjungos vadovas, dėl visų negerovių priekaištauja įstaigų vadovams. Neva jie gydymo įstaigų banko sąskaitose kaupia medikų atlyginimams skirtus pinigus, už kuriuos vėliau perka plyteles ar kelia algą administracijai. Vadovai at... Skaityti plačiau

Ministro L.Kukuraičio kontraktas su vaikais

2020.06.05
„Vaikystėje sakiau, kad trijų dalykų nedarysiu gyvenime: nesituoksiu, neisiu į bažnyčią ir niekam nevadovausiu“, - šypsosi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis (42 m.), kuris dabar turi žmoną, keturis sūnus bei jaunėlę dukrą. Domėjomės, kaip ministro namuose yra švenčiama Tėvo diena. Skaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Kelmėje ūkininkaujanti šešiasdešimt penkerių Julijana tikina niekada nemaniusi, kad apie ligą kalbės su tokiu...
Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas, gydytojas ortopedas – traumatologas Markas Fiodorovas ...

Budinti vaistinė


Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Astravo elektrinė galimai pradės veikti jau šį penktadienį, vaistinėse pastebi...
Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ nuo rugpjūčio visuomenei pristato naują pozicionavimą. Kart...

razinka


Sveika šeima


Miško pulkaunyko sezonas

Miške pats baravykų pikas – kas neša krepšiais skanauti jų tuoj pat, kas ruošia stiklainius atsargų žiemai. Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas pataria, kaip šiuos paruošti, kad išlaikytume jų aromatą, skonį ir tinkamą tekstūrą.

Sveikatos horoskopas


Birželio 8-14 d.

Avi­nas
Ant­ra­die­nį at­si­sa­ky­ki­te rie­baus mais­to. Val­gy­ki­te dau­giau dar­žo­vių pa­tie­ka­lų, įvai­rių ko­šių. Penk­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na meditacijai. Šeš­ta­die­nį - di­des­nė aler­gi­jų ti­ki­my­bė. Sek­ma­die­nį skir­ki­te po­il­siui.

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Po 99 dienų virusas grįžo į Vietnamą

Vietnamiečiai tikėjo įveikę koronavirusą – net 99 dienas nebuvo užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų šalies viduje. Taip pat per visą šį laiką COVID-19 netapo mirties priežastimi. Tačiau įvykęs naujas viruso protrūkis nutildė pasaulio sveikinimus šaliai dėl stebinamai sėkmingos kovos su pandemija.

Redakcijos skiltis


Komentarai


Neapibrėžties akivaizdoje
Henrikas Vaitiekūnas Neapibrėžties akivaizdoje
Dovanėlė iš Bezdonių
Henrikas Vaitiekūnas Dovanėlė iš Bezdonių
Šūvis, kaip iš lanko...
Henrikas Vaitiekūnas Šūvis, kaip iš lanko...

Naujas numeris
Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica