A.Dulkys: turime įtikinti visuomenę, kad komanda, kuris dirbs Vyriausybėje, dirbs kartu su prezidentu

www.lrt.lt
2020-11-30
 Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su į sveikatos apsaugos ministrus teikiamu Arūnu Dulkiu. Po susitikimo kandidatas į ministrus sakė turintis 130 priemonių pandemijos įveikimo šalyje planą.
A.Dulkys: turime įtikinti visuomenę, kad komanda, kuris dirbs Vyriausybėje, dirbs kartu su prezidentu
LR Prezidento kanceliarijos nuotr./R.Dačkus

48-erių A. Dulkys yra buvęs valstybės kontrolierius, paties G. Nausėdos nepaskirtas antrai kadencijai. Socialinių mokslų daktaro laipsnį turintys A. Dulkys yra vienas iš trijų kandidatų į ministrus, kuris nėra Seimo narys.
Jei būtų paskirtas, A. Dulkys prie ministerijos vairo stotų šaliai itin sudėtingu laikotarpiu – kovojant su COVID-19 pandemija. Prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis po susitikimo komentavo, kad prezidento vertinimu esame labai sudėtingoje situacijoje.
 

„Su pirmąja COVID-19 banga mums pavyko susitvarkyti labai gerai, buvome lentelių viršuje. Šiuo metu situacija, galima sakyti, yra atvirkščia, vėl esame viršuje, tačiau iš blogosios pusės. Matome, kad paskutiniu metu užsikrečiančių žmonių skaičiai nemažėja.
Todėl natūralu, kad ši ministerija, kuri lyderiauja sprendžiant šią krizę, reikalauja vadovo, kuris turėtų stiprius krizės valdymo ir pokyčių įgyvendinimo įgūdžius, tokią patirtį. Sprendimus reikia priimti greitai, ryžtingai ir efektyviai“, – teigė A. Bubnelis.
Pasak jo, prezidentas su kandidatu į ministrus aptarė, kokių veiksmų reikia imtis suvaldant pandemiją, bet taip pat aptarti ilgalaikiai Sveikatos apsaugos ministerijos kuruojamų sričių iššūkiai.
 
Pats A. Dulkys po susitikimo kalbėjo, kad G. Nausėdai pristatė pandemijos suvaldymo planą, aptarė sveikatos apsaugos sistemą „iš paukščio skrydžio“, ilgalaikius tikslus. A. Dulkys šalies vadovui taip pat pristatė galimą savo komandą.
„Turime įtikinti visuomenę, kad ta komanda, kuris dirbs Vyriausybėje, dirbs kartu su prezidentu, bus susitelkusi ir mes galėsime visuomenę įtikinti, kad visi yra susitelkę“, – sakė A. Dulkys, pridurdamas, kad jį džiugino aktyvi Lietuvos medikų bendruomenės reakcija į jo kandidatūrą.

Paklaustas apie tai, kokios yra jo minėtos COVID-19 suvaldymo priemonės, kandidatas į ministrus kalbėjo, kad šiame plane numatyta daugiau nei 130 skirtingų priemonių. Kokios jos, kol kas nėra viešinama, A. Dulkys teigė, kad jam trūksta kai kurių sudedamųjų dalių.
 
„Norint jį padaryti pilną, reikia turėti visą informaciją. Pirmas žingsnis būtų harmonizuoti visas veikiančias valdymo struktūras, turiu omenyje, tiek tai, kas veikia prie prezidento, tiek Vyriausybės, tai yra suvienyti savo veiklas ir komunikavimą į vieningą sistemą“, – komentavo kandidatas į ministrus.
Antra, pasak jo, reikėtų įsivertinti tikrąją situaciją dėl duomenų, pavyzdžiui, ar trūksta analitikų, ar trūksta gerų duomenų ir pan.
 
Susitiks su I. Šimonyte
Kaip informavo A. Bubnelis, antradienį prezidentas susitiks su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte, kuriai ketina išsakyti poziciją tiek dėl tų kandidatų, su kuriais jau susitiko, tiek dėl tų, su kuriais dar susitikti nepavyko.
„Savo vertinimą tiek apie šį kandidatą, tiek apie kitus kandidatus, prezidentas ketina išsakyti premjerei susitikdamas su ja rytoj ryte“, – sakė prezidento atstovas.
Po pirmadienio susitikimų G. Nausėda jau bus susitikęs su puse teikiamų ministrų, kitus susitikimus ketinama tęsti šią savaitę. Visgi susitikdamas su I. Šimonyte antradienį jis dar nebus bendravęs su visais 14 kandidatų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica