A. Dulkys: pirmasis žingsnis – įvertinti COVID-19 krizės valdymo sistemą, turimus duomenis

Jūratė Damulytė, BNS
2020-11-24
Pirmasis naujojo sveikatos apsaugos ministro žingsnis turėtų būti jau esamos koronaviruso pandemijos valdymo sistemos, taip pat turimų duomenų įsivertinimas, sako į šią poziciją siūlomas buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.
A. Dulkys: pirmasis žingsnis – įvertinti COVID-19 krizės valdymo sistemą, turimus duomenis
A.Dulkys

„Kas nevaldo duomenų, tas nevaldo krizės. Pirmas dalykas, kurį riekia pasitikrinti, ar yra komandoje žmonių, kurie moka analizuoti duomenis. Negalima analizuoti bet kokių duomenų. Reikia pasitikrinti, ar turimi duomenys yra tikrai kokybiški. Ir blogiausia situacija, kurios aš bijočiau, jei paaiškėtų, kad kai kurių duomenų, kurie reikalingi priimti sprendimams, mes apskritai neturime“,– LRT radijui antradienį sakė A. Dulkys. 
Jis taip pat teigė pritariantis kandidatės į premjeres Ingridos Šimonytės vizijai, kad operacijų vadovo vaidmens valdant dabartinę krizę turėtų imtis ne ministras, o Vyriausybės vadovas.
 

„Priklausomai nuo problemos dydžio, kokia situacija valstybėje, tokio lygio vadovas turi reaguoti. Šiuo atveju mes susiduriame su dalykais, kurie nėra tik sveikatos apsaugos klausimas. Tai yra visos Lietuvos ekonomikos klausimas. Tai manau, kad tai visiškai teisingas sprendimas, nes jums bet koks žmogus, kuris domisi vadyba pasakys, kad lyderis negali deleguoti krizių valdymo, prevencijos ir taip toliau“, – kalbėjo A. Dulkys.
Buvusio valstybės kontrolieriaus kandidatūrą į sveikatos apsaugos ministro pareigas kartu su kitomis I. Šimonytė pasiūlė prezidentui Gitanui Nausėdai praėjusią savaitę.
Jis teigė pirmadienį susitikęs su prezidento patarėjais ir išsamiai aptaręs situaciją, svarbiausius darbus. 
 
A. Dulkys, kurio šalies vadovas šiemet nepateikė vadovauti antrą kadenciją Valstybės kontrolei, vylėsi, kad prezidentas ir kandidatė į ministrės pirmininkės pareigas ras bendrą sutarimą.
„Teisingiausia žinutė, kad krizės valdymas prasidės ne kada nors, o jis jau šiandien vyksta. Ir būtent komandos formavimo metodas, komandos formavimas krizės valdymui perimti yra sudedamoji krizės valdymo dalis. Todėl neabejotinai būtinas ir prezidento, ir premjerės palaikymas, ir jų vieningas palaikymas“, – teigė A. Dulkys.
Jis pabrėžė, kad tapus ministru būtų svarbu perimti ne tik buvusio ministro Aurelijaus Verygos patirtis ir pamokas, bet ir dar ankstesnių ministrų. 

„Sėkmės juda tarp kartų. Bandysiu įsigilinti ne tik į dabartinio ministro, bandysiu suprasti ir buvusių ankstesnių ministrų pamokas“, – pabrėžė pretendentas.
 
Jis kartojo, kad sprendžiant sveikatos sistemos problemas būtina suprasti ir spręsti ne tik jų pasekmes, bet pirmiausia – jų priežastis. O tam pravers jo sukaupta patirtis Valstybės kontrolėje.
Svarbiausiu visos sveikatos sistemos tikslu A. Dulkys nurodė siekį „padaryti žmones laimingus, kad jie ne tik gyventų ilgiau, bet kad gyventų ilgiau sveikai“. 
„Pagal statistiką, vidutiniškai lietuviai gyvename beveik šešeriais metais trumpiau nei vidutinis europietis, vidutinio gyvenimo amžiaus tarp vyrų ir moterų skirtumas didžiausias ES. Geras dalykas – atsirado tendencija Lietuvoje, kad vidutinė gyvenimo trukmė pradėjo ilgėti, tačiau trumpėja mūsų sveiko gyvenimo trukmė. Tai reiškia, kad mes atkovodami papildomus metus žmonėms, juos toliau tik sergame“, – kalbėjo pretendentas į sveikatos apsaugos ministrus.
 
Antradienį Seimas planuoja balsuoti, ar pritarti I. Šimonytės skyrimui ministre pirmininke.
I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.
Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu. 
Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica