Tikrai žinojau, kad studijuosiu

Deimantė Zailskaitė
2014-12-08
Iš Joniškio kilęs Justas Pažarauskas, po nelaimingo įvykio praradęs regėjimą, rankų nenuleido, svajonių neišsižadėjo: „Kiek esu pastebėjęs, kartais tam tikra linkme susiklosčiusios aplinkybės žmones priverčia tapti savarankiškesnius. O po reikia – tai drąsos. Po to viskas savaime išsirutulioja“.
Tikrai žinojau, kad studijuosiu
Justas Pažarauskas, turėdamas regėjimo negalią, nusprendė siekti aukštojo mokslo diplomo – Vilniaus kolegijoje pasirinko įmonių administravimo studijas.

O drąsos reikėjo, kai Justas, turėdamas regėjimo negalią, nusprendė siekti aukštojo mokslo diplomo – Vilniaus kolegijoje pasirinko įmonių administravimo studijas.
 
„Tikrai žinojau, kad studijuosiu, priešingu atveju, perspektyvos toliau tobulėti – nebėra. Visą laiką namie sėdėdamas nelabai kur ir patobulėsi. Iš tikrųjų, kai pradėjau studijuoti, baiminausi, kaip čia viskas bus – mokykloje visgi mane supo neįgalieji, neregiai... O čia buvau vienintelis tarp kokių septynių šimtų studentų. Bet, kiek pastebėjau, jauniems žmonėms, bendraujant su manimi, neturėjo problemų. Daugiau nesusipratimų kildavo su dėstytojais.

 
Jie nebuvo susidūrę su neregiu, nežinojo, kaip dėstyti medžiagą, kad aš suprasčiau. Aišku, kai vykdavo egzaminas arba atsiskaitymas, klausimus arba bilietus dėstytojas turėdavo pateikti skaitmenine forma.
Būdavo, kad ir pamiršdavo. Bet tai - vienetiniai atvejai.
Po to dėstytojai jau vienas iš kito sužinodavo, kaip su manimi dirbti, ir tokių problemų nebekildavo“, - pasakoja 22-ejų vaikinas.
 
Studijuojančiam Justui didžiulė paspirtis buvusi finansinė valstybės parama.
„Pinigai dar niekam nepamaišė. (Šypsosi.) Iš tikrųjų, kai pradėjau studijuoti, parama šiek tiek padidėjo, nes pradėta remti ir Europos Sąjungos lėšomis.

 
Mano negalia yra tokio pobūdžio, kad man nereikia judėjimui skirtos įrangos – pavyzdžiui, vežimėlio, bet reikalingas kompiuteris su specialia programine įranga.
Iš viso buvo skiriamos trys stipendijos. Kaip žinia, jeigu studijuoja neįgalusis, valstybė studentui skiria išmoką - 180 litų. Be to, Valstybinis studijų fondas, studijuojantiems pirmoje studijų pakopoje, skirdavo 390 litų, taip pat buvo vykdomas projektas neįgaliųjų studijoms gerinti – kompiuterio, programinės įrangos įsigijimui. Iš tikrųjų, gavus pagalbą, studijuoti buvo lengviau, nes mano finansinė padėtis buvo stabilesnė, galėjau saugiau jaustis“.
 
Gerai nuaugęs vaikinas regėjimo neteko dar mokyklos laikais – dirbdamas su staklėmis patyrė sunkią traumą ir prarado visiškai regėjimą. Tiesa, negalia nėra kliūtis pagrindiniam laisvalaikio užsiėmimui - golbolui, kuriam vaikinas atiduoda visas jėgas. Bene kiekvieną dieną vyksta treniruotės, trunkančios po kelias valandas. „Neleidžiu sau užsisklęsti. Stengiuosi visur dalyvauti. Be to, gyvenau bendrabutyje, kur aplink vien studentai.
Taigi daugiau bendravau su gerai matančiais nei neįgaliaisiais“, - pasakoja aktyvus vaikinas.
 
Dabar Justo pagrindinis tikslas – kuo greičiau pagal specialybę susirasti darbą. „Kadangi neturiu darbo patirties, pirmiausiai stengiuosi peržiūrėti socialinių įmonių, ieškančių neįgalių darbuotojų, skelbimus. Aš manau, kad į jas patekti yra daugiausiai šansų. Kai studijų metais įmonėse teko ieškotis praktikos vietos, kelis kartus susidūriau su tokia situacija, kad mane išvysdavo ir jau per pirmąją minutę suprasdavau, kad čia nepakliūsiu. Susidarė vaizdas, kad ir darbo ieškant bus taip pat. Netgi sudėtingiau. Bet, kai įgausiu patirties, turėsiu daugiau galimybių įsidarbinti kitur“, - neabejoja J.Pažarauskas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Pasibaigus pandemijai daugelis šalių susidūrė su vaistų trūkumu. Ir nors pamažu galima atsikvėpti, nes gamybai susireguliuo...
    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...

    razinka


    Sveika šeima


    Soliariumai – žalinga atgyvena?

    „Ruda oda nėra sveika. Tai oda, kuri gamino daug melanino, nes bandė apsisaugoti nuo daromos žalos“, – soliariumų mėgėjus perspėja gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė. Kaip saugiai patamsinti po žiemos išblyškusią odą ir ko svarbu pasiteirauti, apsilankius soliariume, pataria specialistai.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    E.Muskas – dar viena ketaminui neabejinga įžymybė

    Apie tai, kad pasaulis atsidūrė psichinės sveikatos krizėje, kalbama vis garsiau. Tai iliustruoja itin prasta depresijos ir nerimo sutrikimų statistika, sparčiai auganti psichologų ir psichoterapeutų paklausa. Ieškant naujų problemų įveikos būdų, imamasi įvairių priemonių. Viena tokių – vakarėlių narkotiku vadinamas keta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kas galėtų paneigti?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas galėtų paneigti?
    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia

    Naujas numeris