Tarp pagrindinių darbų – ir Pacientų teisių bei žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos

Evelina Machova
2016-09-08
Šeštadienį, rugsėjo 10-ąją, prasideda Seimo rudens sesija. Antradienį šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino Seimo narius tik prasidėjus sesijai priimti jos pasiūlytą kompromisinį Darbo kodekso variantą. L.S. pasiteiravo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės, kokie darbai numatomi sveikatos srityje.
Tarp pagrindinių darbų – ir Pacientų teisių bei žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė viliasi, kad visus numatytus darbus pavyks įgyvendinti, nepaisant to, kad plenarinių posėdžių bus šiek tiek mažiau. Tiesa, Sveikatos reikalų komitetas dirbs įprastai ir pirmasis posėdis vyks rugsėjo 14 dieną.

Kaip teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D.Mikutienė, vienas pirmųjų rudens sesijos darbų bus pagalbinio apvaisinimo įstatymas, kurį besibaigiant pavasario sesijai vetavo prezidentė D.Grybauskaitė, teigusi, jog embrionų skaičiaus ribojimas ir draudimas juos šaldyti neatitinka šiuolaikinių gydymo metodų. Tuomet Seimas po kelerius metus trukusių diskusijų įstatymu įteisino pagalbinį apvaisinimą, pasirinkęs konservatyvųjį kelią, kuris draudžia embrionų šaldymą. Priimtas variantas, kad embrionų turi būti sukuriama tiek, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą. Sukurtų embrionų skaičius negalės viršyti trijų.

Antrasis prioritetas, kaip teigia D.Mikutienė, Farmacinė rūpyba ir farmacijos įstatymo pakeitimai. Apie tai, kad vaistinės galėtų teigti daugiau paslaugų kalbama seniai ir, pasak komiteto pirmininkės, esame viena paskutiniųjų Europos Sąjungos šalių, kur farmacinės rūpybos paslaugos vis dar trypčioja vietoje.

Kaip vieną pagrindinių klausimų D.MIkutienė išskiria Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą. „Tai itin svarbus klausimas, apie kurį diskutuojame ne vienerius metus, bet taip ir nepajudame iš vietos. Todėl šiam klausimui bus skirta ypač daug dėmesio“, – teigia D.Mikutienė.
 
Viešojoje erdvėje netrūksta diskusijų dėl Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisų, kuriomis norima pakeisti šiuo metu galiojančią tvarką dėl žalos pacientų sveikatai atlyginimo. Pataisomis siekiama įteisinti naują, kitose Europos šalyse jau dešimtmečius veikiantį Žalos atlyginimo be kaltės (ŽABK) modelį, kuris sudarytų sąlygas žalą pacientui atlyginti be ilgai trunkančio brangaus teisminio proceso.
Be šių trijų prioritetinių sričių, Seimo Sveikatos reikalų komitetas imsis ir alkoholio kontrolės įstatymų pakeitimų. „Yra registruota nemažai visuomenininkų, Seimo narių ir piliečių iniciatyvų, kurias reikės svarstyti ir priimti geriausius sprendimus“, – sako D.Mikutienė.
 
Seimo narė viliasi, kad visus numatytus darbus pavyks įgyvendinti, nepaisant to, kad plenarinių posėdžių bus šiek tiek mažiau. Tiesa, Sveikatos reikalų komitetas dirbs įprastai ir pirmasis posėdis vyks rugsėjo 14 dieną.


 
Tarp kitko
Antradienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė (nuotr.) ir Seimo vadybos nariai Seime susitiko su Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite aptarti rudens sesijos darbų ir jų organizavimo. Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje Seimo pirmininkė pažymėjo, kad ši rudens sesija bus trumpesnė nei įprasta, tačiau laukia rimti ir atsakingi darbai.

Spaudos konferencijos metu paliestas naujojo darbo kodekso priėmimo klausimas. Seimo Pirmininkė priminė, kad Seimas dėl Prezidentės teiktų pastabų turės apsispręsti jau šį šeštadienį. „Visi Seimo nariai turi prisiminti, kad jie prisiekė visą kadenciją dirbti valstybei. Todėl tikiuosi labai konstruktyvaus darbo ir atsakomybės prieš valstybę“, – sakė L.Graužinienė, primindama, kad Darbo kodekso priėmimo stadijoje Seimas už jį balsavo vieningai – ne tik valdantieji, bet ir opozicinės frakcijos.

Abi valstybės vadovės akcentavo, kad būtų tikslinga, jog galutinis sprendimas dėl Darbo kodekso būtų  priimtas dar šią kadenciją. „Jeigu šis Seimas nepriims, tai kitas Seimas pradės viso paketo svarstymą nuo pradžių, nuo pateikimo. Vadinasi, visas procesas užtruks ne mažiau kaip metus laiko, kol įvyks visi suderinimai ir pakeitimai“, – teigė Seimo Pirmininkė L.Graužinienė.



 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    Nors medicinos biologų kasdienio kruopštaus darbo pacientai dažnai nemato, šie medikai ligoninės bendruomenėje yra n...
    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    „Esu maksimalistė. Jei jau karjeros – noriu maksimumo, jei šeimos – daugiavaikės. Man visur reikia spausti daugiausiai“, – sakė „P...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Pasibaigus pandemijai daugelis šalių susidūrė su vaistų trūkumu. Ir nors pamažu galima atsikvėpti, nes gamybai susireguliuo...
    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...

    razinka


    Sveika šeima


    Soliariumai – žalinga atgyvena?

    „Ruda oda nėra sveika. Tai oda, kuri gamino daug melanino, nes bandė apsisaugoti nuo daromos žalos“, – soliariumų mėgėjus perspėja gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė. Kaip saugiai patamsinti po žiemos išblyškusią odą ir ko svarbu pasiteirauti, apsilankius soliariume, pataria specialistai.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    E.Muskas – dar viena ketaminui neabejinga įžymybė

    Apie tai, kad pasaulis atsidūrė psichinės sveikatos krizėje, kalbama vis garsiau. Tai iliustruoja itin prasta depresijos ir nerimo sutrikimų statistika, sparčiai auganti psichologų ir psichoterapeutų paklausa. Ieškant naujų problemų įveikos būdų, imamasi įvairių priemonių. Viena tokių – vakarėlių narkotiku vadinamas keta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kas galėtų paneigti?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas galėtų paneigti?
    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia

    Naujas numeris