Kai neturi žmonių, turi problemų

Aneta Vaitkienė
2021-09-30
Dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos ir COVID-19 pandemijos Jungtinėje Karalystėje pradėjo trūkti sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojų. Todėl trinka visos tiekimo grandinės ir jau atsirado atsargų stygius.
Kai neturi žmonių, turi problemų
Darbuotojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje yra problema, įgaunanti vis didesnį mastą. Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio buvo užregistruotas rekordinis laisvų darbo vietų skaičius – 1 mln.

Darbuotojų vis mažiau
Šalies Vyriausybė pranešė, kad, siekiant išvengti tiekimo grandinių spragų ir sutrikimų prieš Kalėdas, daugiau nei 10 tūkst. vairuotojų ir paukštienos apdorotojų bus pasiūlyta laikina JK viza. Vyriausybė anksčiau buvo atsisakiusi šios priemonės, bet rugsėjo 25 d. pranešimuose minima, kad ministrai nuomonę pakeitė.
 
Remiantis vyriausybės pareiškimu, „šiemet išimties tvarka, siekiant palengvinti maisto ir krovinių vežimo pramonės tiekimo grandinei tenkantį spaudimą“, iki Kalėdų į esamą vizų sistemą bus įtraukta 5 tūkst. sunkiasvorių krovininių automobilių (HGV) vairuotojų ir 5,5 tūkst. naminių paukščių skerdienų apdorojimo darbuotojų.
 

Iki 4 tūkst. žmonių taip pat planuojama papildomai apmokyti vairuoti sunkvežimius, „padėti įveikti įgūdžių trūkumą ir leisti daugiau žmonių pradėti karjerą logistikos sektoriuje“, – teigiama Jungtinės Karalystės Vyriausybės pranešime. Taip pat šalies vairuotojams, turintiems sunkiasvorių transporto priemonių vairavimo licenciją, bus išsiųsta beveik 1 mln. laiškų su kvietimu grįžti į darbą.
 
Darbuotojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje yra problema, įgaunanti vis didesnį mastą. Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio buvo užregistruotas rekordinis laisvų darbo vietų skaičius – 1 mln.
 
Bus priversti riboti degalus
Sunkvežimių vairuotojų trūkumui daug neigiamos įtakos padarė pandemija ir JK pasitraukimas iš Europos Sąjungos – dėl šių priežasčių dešimtys tūkstančių ES piliečių išvyko iš Jungtinės Karalystės. Vairuotojų trūkumas paveikė daugelį sektorių, tarp jų ir maisto bei degalų tiekimo grandinę.
 
JK vairuotojai raginami nepanikuoti ir nepulti pirkti benzino atsargų, mat vežėjų trūkumas privertė kai kurias degalines užsidaryti, o likusiose, nepaisant visų raminimų, nusidriekė kilometrinės transporto priemonių eilės. Korporacija „EG Group“, valdanti šimtus degalinių visoje Didžiojoje Britanijoje, penktadienį (rugsėjo 24 d.) pareiškė, kad dėl „precedento neturinčios paklausos“ kiekvienam pirkėjui bus priversta nustatyti 30 svarų (~45 Eur) degalų čekio limitą.
 
Jungtinės Karalystės krovinių vežimo kelių transportu asociacija (RHA) teigia, kad Britanijos paklausai patenkinti reikia daugiau nei 100 tūkst. vairuotojų. Dabartinį vairuotojų trūkumą, asociacijos nuomone, nulėmė ne tik išėjimas iš Europos Sąjungos ir pandemijos pasekmės, bet dar ir tai, kad naujus vairuotojus išmokyti ir parengti trunka apie metus. 
 

„Ši vyriausybė ir toliau daro viską, kad padėtų krovinių vežimo ir maisto pramonei susidoroti su sunkvežimių vairuotojų trūkumu“, – pareiškė transporto sekretorius Grant Shapps.
 
Jis taip pat paragino pramonę parūpinti tinkamas darbo sąlygas ir pelnytą atlygį už darbą, kad įmonės gebėtų pritraukti ir išlaikyti naujai įdarbintus vairuotojus.
„Po labai sunkių 18 mėnesių aš žinau, kokios svarbios mums visiems yra šios Kalėdos, todėl mes kuo greičiau imamės šių žingsnių, siekdami užtikrinti, jog pasiruošimas joms ir toliau vyks be trikdžių“, – pridūrė jis.
 

Abejoja, ar užteks
Maisto ir gėrimų federacijos generalinis direktorius Ian Wright sakė, kad jo organizacija palankiai vertina Vyriausybės „pragmatišką sprendimą“ laikinai įtraukti sunkvežimių vairuotojus ir naminių paukščių skerdienų apdorojimo darbuotojus į vizų sistemą.
 
„JK maisto ir gėrimų gamintojai jau kelis pastaruosius mėnesius prašė rasti būdų sušvelninti tą spaudimą, kurį darbo jėgos trūkumas sukėlė maisto tiekimo grandinei, – sakoma I.Wright pareiškime CNN. – Tai yra pradžia, tačiau mums reikia, kadVvyriausybė ir toliau bendradarbiautų su pramone bei ieškotų papildomų ilgalaikių sprendimų.“
 
Jam pritaria ir Didžiosios Britanijos paukštininkystės tarybos vadovas Richardas Griffithsas: „Kai neturi žmonių, turi problemų – ir tai matome visoje tiekimo grandinėje. Darbo krizė yra „Brexit“ pasekmė, apie ją buvo plačiai kalbėta maisto ir gėrimų sektoriuje.“ Remiantis Didžiosios Britanijos paukštininkystės tarybos duomenimis, nacionalinė vištienos gamyba šiuo metu jau yra sumažėjusi bent 10 proc., o Kalėdų kalakutienos produkcijai kyla grėsmė sumažėti net penktadaliu.
 
Tačiau ne visi patenkinti šio Jungtinės Karalystės Vyriausybės sprendimo apimtimis. Antai, Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos konsorciumo direktorius Andrew Opie teigė, kad apribojimas iki 5 tūkst. sunkiasvorių krovininių transporto priemonių vairuotojų „menkai tepadės sumažinti dabartinį trūkumą“. Jo nuomone, šis skaičius turėtų būti kur kas didesnis.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica