Britė užuodžia Parkinsono ligą

www.lsveikata.lt
2015-11-06
Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Joy Milne užuodė vyro ir kitų žmonių ligą.
Britė užuodžia Parkinsono ligą
Didžiosios Britanijos gyventoja Joy Milne pastebėjo, kad po to, kai jos sutuoktiniui buvo diagnozuota Parkinsono liga, jo kvapas pasikeitė ir tapo „labiau muskusinis“.

Gali būti, kad netolimoje ateityje Parkinsono ligai diagnozuoti bus naudojami specialūs testai, susirgimą nustatantys pagal uoslę.
 

Mokslininkai jau ne vieną kartą yra skelbę apie onkologines ligas užuodžiančius šunis. Dabar gi jie sužinojo apie moterį, teigiančią, jog Parkinsono liga sergančių žmonių kvapas skiriasi nuo sveikųjų.
Didžiosios Britanijos gyventoja Joy Milne pastebėjo, kad po to, kai jos sutuoktiniui buvo diagnozuota Parkinsono liga, jo kvapas pasikeitė ir tapo „labiau muskusinis“. Vėliau moteris pastebėjo, kad toks pat kvapas yra ir kitų šia liga sergančių žmonių.
 
Sužinoję apie neeilinius moters gebėjimus Edinburgo universiteto mokslininkai pakvietė britę dalyvauti eksperimente, kur ji turėjo pagal kvapą atskirti, kurie tiriamieji sirgo minėta liga, o kurie ne.
 
Eksperimente dalyvavo 6 Parkinsono liga sergantys ir 6 sveiki savanoriai. Visi jie turėjo vieną dieną nešioti marškinėlius, kurie vėliau buvo atiduoti J.Milne. Uoslės pagalba moteris teisingai atspėjo 11 iš 12 atvejų. Maža to, vieną ligos atvejį ji nustatė likus 8 mėnesiams, iki pasireiškė pirmieji Parkinsono simptomai.
 
Mokslininkai tikis išsiaiškinti, kokius junginius užuodžia britė, kad vėliau remdamiesi jos patirtimi sukurtų testus ligai diagnozuoti.
Parkinsono liga dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės. Preliminariais duomenimis, Lietuvoje ja serga daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Ir tai atitinka pasaulio statistiką, pagal kurią, Parkinsono liga serga 0,3 proc. populiacijos. Senstant visuomenei, daugėja ir sergančiųjų šia liga.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica