Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies

Greta Vanagienė
2020-10-23
Šaltuoju sezonu dažnai kemšasi nosis, renkasi sekretas, nors kitų peršalimo simptomų ir nėra. Girdėjau, kad taip yra nuo sauso aplinkos oro. Ar galima kasdien profilaktiškai naudoti medikamentinę priemonę, kuri apsaugotų nuo šio diskomforto?
Ada, 32 m.
Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies
Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudoti oro drėkintuvą ar namuose įdiegti naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas.

Vos prasideda šildymo sezonas kalbama apie drėgmę praradusią odą, išdžiūvusią nosies gleivinę ir kitus sauso oro sukeliamus negalavimus. Į eterį braunasi reklamos siūlančios profilaktiškai drėkinti nosį specialiais purškikliais.
Šeimos gydytoja Toma Kundrotė sako, jog šaltuoju sezonu nuolatos drėkinti nosies nėra reikalo. „Organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos“, - teigia ji.

 
Drėkinkite aplinkos orą
Anot T.Kundrotės, specialiais preparatais drėkinti nosies gleivinės nerekomenduojama. Kai ši iš tiesų yra išsausėjusi ir tą nustato šeimos gydytojas ar LOR specialistas, yra skiriami specialūs aliejai, tačiau kitu atveju jie nėra reikalingi. Mat organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusių oro, įskaitant ir sausą, sąlygų.
 

„Kai namuose temperatūra yra sausesnė nei gryname ore, o nosies gleivinė ima džiūti, protingas mūsų organizmas natūraliai ima gaminti daugiau gleivių, kad gleivinė nebūtų pernelyg išdžiūvusi. Dėl to nėra prasmės nuolatos vartoti kokio nors purškalo į nosį siekiant ją dirbtinai padrėkinti, galvojant, kad tai - profilaktikos priemonė nuo galimos slogos. Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudokite oro drėkintuvą ar namuose įdiekite naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas“, - siūlo šeimos gydytoja Toma Kundrotė.

 
Specialūs preparatai tik ekstra atveju
Gydytoja aiškina, jog tie patys slogą veikiantys vaistai sumažina ir varvantį sekretą, ir nosies užgulimą, tačiau juos galima vartoti ne ilgiau kaip tris dienas, kai būna pats sudėtingiausias slogos periodas, išimtinais atvejais – iki penkių dienų. 
„Jie sutraukia kraujagysles, gleivinė nustoja būti paburkusi, kartu nustoja tekėti ir visas audinių skystis, tačiau nuolatos šių medikamentų vartoti negalima. Rekomenduojama tik nakčiai, kad būtų galima išsimiegoti ir kitą dieną jaustis darbingai. Kai kurie žmonės patiria ypač didelį diskomfortą kvėpuodami pro burną, negali užmigti“,- pastebi T.Kundrotė.
 
Dienos metu gydytoja pataria nosį plauti pasūdytu vandeniu - per vieną nosies landą vandenį įtraukti, per kitą išpūsti. Toks slogos įveikimo būdas nėra kenksmingas net ir patiems mažiausiems.
„Taip pašalinamos ne tik gleivės, bet ir susikaupę nešvarumai. Nosies gleivinė padrėkinama, gerinama kvėpavimo pro nosį funkcija“, - teigia medikė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica