Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies

Greta Vanagienė
2020-10-23
Šaltuoju sezonu dažnai kemšasi nosis, renkasi sekretas, nors kitų peršalimo simptomų ir nėra. Girdėjau, kad taip yra nuo sauso aplinkos oro. Ar galima kasdien profilaktiškai naudoti medikamentinę priemonę, kuri apsaugotų nuo šio diskomforto?
Ada, 32 m.
Neperlenkit lazdos dėl užgultos nosies
Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudoti oro drėkintuvą ar namuose įdiegti naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas.

Vos prasideda šildymo sezonas kalbama apie drėgmę praradusią odą, išdžiūvusią nosies gleivinę ir kitus sauso oro sukeliamus negalavimus. Į eterį braunasi reklamos siūlančios profilaktiškai drėkinti nosį specialiais purškikliais.
Šeimos gydytoja Toma Kundrotė sako, jog šaltuoju sezonu nuolatos drėkinti nosies nėra reikalo. „Organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusios aplinkos“, - teigia ji.

 
Drėkinkite aplinkos orą
Anot T.Kundrotės, specialiais preparatais drėkinti nosies gleivinės nerekomenduojama. Kai ši iš tiesų yra išsausėjusi ir tą nustato šeimos gydytojas ar LOR specialistas, yra skiriami specialūs aliejai, tačiau kitu atveju jie nėra reikalingi. Mat organizmas pats prisitaiko prie pasikeitusių oro, įskaitant ir sausą, sąlygų.
 

„Kai namuose temperatūra yra sausesnė nei gryname ore, o nosies gleivinė ima džiūti, protingas mūsų organizmas natūraliai ima gaminti daugiau gleivių, kad gleivinė nebūtų pernelyg išdžiūvusi. Dėl to nėra prasmės nuolatos vartoti kokio nors purškalo į nosį siekiant ją dirbtinai padrėkinti, galvojant, kad tai - profilaktikos priemonė nuo galimos slogos. Ne nosį reikia nuolatos gydyti, o sukurti tinkamą aplinką organizmui. Verčiau naudokite oro drėkintuvą ar namuose įdiekite naujoviškas patalpų drėkinimo – rekuperacines sistemas“, - siūlo šeimos gydytoja Toma Kundrotė.

 
Specialūs preparatai tik ekstra atveju
Gydytoja aiškina, jog tie patys slogą veikiantys vaistai sumažina ir varvantį sekretą, ir nosies užgulimą, tačiau juos galima vartoti ne ilgiau kaip tris dienas, kai būna pats sudėtingiausias slogos periodas, išimtinais atvejais – iki penkių dienų. 
„Jie sutraukia kraujagysles, gleivinė nustoja būti paburkusi, kartu nustoja tekėti ir visas audinių skystis, tačiau nuolatos šių medikamentų vartoti negalima. Rekomenduojama tik nakčiai, kad būtų galima išsimiegoti ir kitą dieną jaustis darbingai. Kai kurie žmonės patiria ypač didelį diskomfortą kvėpuodami pro burną, negali užmigti“,- pastebi T.Kundrotė.
 
Dienos metu gydytoja pataria nosį plauti pasūdytu vandeniu - per vieną nosies landą vandenį įtraukti, per kitą išpūsti. Toks slogos įveikimo būdas nėra kenksmingas net ir patiems mažiausiems.
„Taip pašalinamos ne tik gleivės, bet ir susikaupę nešvarumai. Nosies gleivinė padrėkinama, gerinama kvėpavimo pro nosį funkcija“, - teigia medikė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
      Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
      Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

      Naujas numeris