Kirkšnies išvarža – ne kliūtis gimdyti

Aigustė Tavoraitė
2016-01-22
Ar galima pastoti turint kirkšninę išvaržą, nieko blogo nenutiks?
Raminta
Kirkšnies išvarža – ne kliūtis gimdyti
Turint kirkšnies išvaržą moterims dažniausiai įmanoma pastoti, išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Tačiau tam tikra rizika išlieka.

Atsako specialistas:
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Chirurgijos klinikos abdominalinės chirurgijos gydytojas profesorius Mindaugas Kiudelis:
 

- Išvarža – tai organų išsiveržimas pro tam tikros organizmo sienelės defektą. Dažniausios yra kirkšnies, bambos, šlaunies, pooperacinės išvaržos. Kirkšnies išvarža moterims būna dešimt kartų rečiau nei vyrams, tačiau tokių atvejų pasitaiko. Jie daugiau fiksuojami tarp vyresnio amžiaus (daugiau nei 55 metų), jau gimdžiusių moterų. Tačiau su šia problema susiduria ir jaunesnės dailiosios lyties atstovės.
 
Turint kirkšnies išvaržą dažniausiai joms įmanoma pastoti, išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Tačiau tam tikra rizika išlieka. Išvarža, paprastai sakant, yra skylė. Nėštumui progresuojant bei didėjant gimdai, stiprėja ir intraabdominalinis spaudimas. Atsiranda rizika, kad toje skylėje gali užstrigti pilvo srities vidaus organas – plonoji ar storoji žarna. Tačiau ši rizika tikrai nedidelė – vos 1,5 proc., o nesilaukiančioms moterims ji sudaro mažiau nei procentą.
 
Žymiai daugiau problemų gali atsirasti dėl bambos išvaržos, kada organams įstrigti rizika tikrai didesnė. Tokių komplikacijų nėra daug – per metus pasitaiko keturios penkios tokios moterys. Įstrigus riebalams ar žarnai, tenka operuoti skubos tvarka. Dažniausiai tai nutinka jau trečiame nėštumo trimestre, kada gimda gerokai padidėja. Taigi jei jauna moteris turi tokią išvaržą, rekomenduojama ją išoperuoti dar prieš pastojant. Operacija nėra sudėtinga, o vėlesnių galimų komplikacijų nėštumo ar gimdymo metu tikrai pavyks išvengti.
 

Šiaip tikrai nebūtina visiems turintiems išvaržą ją operuoti. Dėl to didesnių bėdų atsiranda tik retais atvejais (vienam dviem iš šimto). Kita vertus, išvaržos gali žmogui sukelti skausmus, teikti estetinį diskomfortą. Tiesa, užsienyje dažnai išvarža, jei ji nekelia didelių nepatogumų, yra tik stebima, neoperuojama. 

 
Tarp kitko
Kirkšnies išvarža pasitaiko apie 27 proc. vyrų ir maždaug 3 proc. moterų.
Operuojant išvaržą gali būti nenaudojami jokie implantai. Tačiau 10–20 proc. atvejų išvaržos gali vėl atsirasti.
 
Praėjusio amžiaus pabaigoje buvo įdiegtas naujas išvaržų operavimo metodas, kai pilvo sienai sustiprinti naudojamas sintetinis tinklelis. Tai leido išvaržų pasikartojimo atvejus sumažinti net 50 proc. 



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

    Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

    Savaitgalį socialinę erdvę sudrebino žinia, kad buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui diagnozuotas prostatos vėžys, kuris iš...
    Apkabinimų banga kviečia tikrintis profilaktiškai

    Apkabinimų banga kviečia tikrintis profilaktiškai

    „Nors prevencinės programos veikia jau daugiau nei 20 metų, didžioji dalis vėžio atvejų vis dar diagnozuojami vėlyvų stadijų...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Naujausias priešnuodis – žmogaus kraujyje

    „Pagalvojau: jei kas nors pasaulyje sukūrė gyvačių nuodus neutralizuojančius antikūnus, tai bus jis. Taigi, susisiekiau su Timu. Paskambinęs pasakiau: galbūt bus nepatogu, bet norėčiau gauti šiek tiek jūsų kraujo“, – pasakojo biotechnologijų bendrovės „Centivax“ vadovas daktaras Džeikobas Glanvili...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Turite tai žinoti
    Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris