Kretingos ligoninei – valdžios bei kolegų pagarba ir sveikinimai

Jūratė Mazajeva
2014-05-22
Kretingos ligoninė ypatingoje aplinkoje – Kretingos dvare įsikūrusiame žiemos sode - iškilmingai minėjo įstaigos 95-metį. Su prasmingu jubiliejumi šios gydymo įstaigos vyr. gydytoją ir darbuotojus atvyko pasveikinti ne tik kolegos iš respublikinių, regioninių ir rajoninių ligoninių, bet ir šalies valdžia – premjeras Algirdas Butkevičius ir jo patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, kiti garbūs asmenys.
Kretingos ligoninei – valdžios bei kolegų pagarba ir sveikinimai

„Esu sujaudinta Jūsų dėmesio, tiek garbių svečių dar nesame sulaukę. Premjeras Algirdas Butkevičius – pirmasis Lietuvos ministras pirmininkas, kuris vizitu pagerbė Kretingos ligoninės kolektyvą. Nuoširdus ačiū visiems, atvykusiems į mūsų jubiliejinį renginį“, - į šventės dalyvius kreipėsi Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.
Prieš prasidedant sveikinimams ir apdovanojimams vyr. gydytoja apžvelgė ligoninės istoriją. „Kretingos ligoninė nuėjo nelengvą, bet labai prasmingą 95-erių metų veiklos kelią. Simboliška, kad minėjimas vyksta Kretingos dvare, kurio savininkas miesto įkūrėjas Jonas Karolis Chodkevičius dar XVI a. prie bažnyčios įsteigė pirmąją karitatyvinio pobūdžio ligoninę Kretingoje, vadinamąjį hospitalį. Ligoninės 95-metis skaičiuojamas nuo 1919-ųjų, kuomet gydytojas, varpininkas, visuomenės veikėjas Feliksas Janušis ir felčeris Pranas Jurgutis kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės tarybą prašydami įsteigti Kretingos apskrities savivaldybės ligoninę. Tai ir buvo padaryta buvusiose karo ligoninės patalpose.  
Šiandien ligoninė veikia 1958 m. statytame pastate, kuris yra renovuotas, taip pat atliktas visų patalpų kapitalinis remontas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir prasidėjus sveikatos apsaugos reformai, buvo verčiamas naujas ligoninės puslapis. Teko įveikti daug sunkumų. Be steigėjo – Kretingos rajono savivaldybės - nuolatinės paramos ir palaikymo šiandien ligoninė vargu ar būtų šiuolaikiška, modernia medicinos įranga aprūpinta gydymo įstaiga, kuri yra patraukli ir čia atvykstantiems dirbti – tiek patyrusiems, tiek jauniems specialistams.
Taip pat didžiulio palaikymo sulaukiame ir iš kraštiečio premjero patarėjo sveikatai Antano Vinkaus, kuris yra Kretingos garbės pilietis.
Didžiausias įstaigos turtas – aukštos kvalifikacijos specialistai, susitelkęs, nuoširdus kolektyvas. Esame kaip vienas kumštis – čia mūsų stiprybė“, - kalbėjo ligoninės vadovė.
2010 m. vykdant sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizaciją net 10-yje rajoninių ligoninių buvo uždaryti reanimacijos ir chirurgijos skyriai. Kretingos ligoninė – viena iš nedaugelių įstaigų, kuriai pavyko to išvengti. Įstaiga ne tik sugebėjo išsaugoti visus profilius, bet ir sustiprino juos. O iš pagrindų atsinaujinęs Akušerijos-ginekologijos skyrius, kur atvyksta gimdyvės iš visos Vakarų Lietuvos, tapo pavyzdiniu.
 
Dėkojo už renginį

„Dėkoju už nuostabų renginį, - pirmiausia Kretingos ligoninės administracijai padėkojo premjeras Algirdas Butkevičius. „Šįryt Klaipėdoje turėjau sunkų susitikimą. Atvykęs čia pailsėjau. Nuostabus renginys, puikiai organizuotas – atpalaiduojanti, graži aplinka“, - pasidžiaugė ministras pirmininkas.
Premjeras akcentavo, kad vykdomos reformos Kretingos ligoninę sustiprino, paskatino diegti naujas idėjas, sutelkti kolektyvą. „Šiandien yra ta diena, kai tariame nuoširdžiausius sveikinimo žodžius jums – tegu angelas globoja ilgus metus Kretingos ligoninę, kuri netruks švęsti ir 100-ąjį jubiliejų“, - ligoninės kolektyvui linkėjo ministras pirmininkas.
Renginio metu A.Butkevičiaus padėkas gavo 10 Kretingos ligoninės darbuotojų. O vyr. gydytojai I.Volskienei su padėkos raštu buvo įteiktas ir šveicariškas vardinis premjero laikrodis.
„Norėčiau tarti keletą žodžių Kretingos krašto ainių vardu. Brangūs mūsų širdžiai žmonės, garsėjantys nepaprastu darbštumu. Kretingiškiai taip pat jautrūs grožiui, visada jį puoselėja. Pasigrožėkite Kretingos dvaro rūmais, žiemos sodu, kuriame tiek gražios augmenijos – ir čia mes dabar esame.
Man ir profesoriui Algirdui Bumeliui teko neeilinė garbė, kad įgavome pasitikėjimą ir esame Kretingos rajono garbės piliečiais. Ir toliau dirbsiu Kretingos kraštui, kad klestėtų Kretingos ligoninė“, - kaip visada emocionaliai kalbėjo premjero patarėjas sveikatai Antanas Vinkus.
 
Ministro apdovanojimai
Prieš tardamas sveikinimo žodžius sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis visų dėmesį atkreipė į žiemos sode įrengtą baseinėlį, kuriame plaukioja ryškiaspalvės žuvys. „Ar pastebėjote, kai kalbėjo Kretingos ligoninės vyr. gydytoja, žuvys suplaukė, ėmė jos klausytis? Įsivaizduokite, koks yra Ilonos dvasios lygis, kad net žuvys sukluso. Yra užfiksuota, kad žuvys klausydavosi šv. Pranciškaus kalbų, - sakė ministras. - Gydymo meno ir sėkmingo vadovavimo paslaptis – išlaikyti kolektyvą kaip kumštį. Toks yra Kretingos ligoninės vyr. gydytojos I.Volskienės kredo.“
Renginio metu sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis ilgametei Kretingos ligoninės gydytojai Janinai Rapalienei suteikė nusipelniusios Lietuvos gydytojos vardą ir įteikė tai patvirtinantį garbės ženklą.
„Rugpjūčio 1 d. bus 54-eri, kai dirbu Kretingos ligoninėje. Esu vaikų gydytoja, kardiologė ir echoskopuotoja. Tikiuosi, kad mano karjera tęsis dar ne vienerius metus. Pastaruoju metu auga vaikų sergamumas, ypač kardiologinėmis ligomis – norisi jiems padėti“, - sakė J.Rapalienė.
Ministras 11-ai ligoninės darbuotojų, tarp jų ir vyr. gydytojai, įteikė padėkos raštus už ilgametį ir nepriekaištingą darbą.
V.P.Andriukaičio gautu padėkos raštu atsidžiaugti negalėjo gydytoja oftalmologė Jovita Stankaitienė, Kretingos ligoninėje išdirbusi 47-erius metus.       
„Nuo šiandien išėjau į užtarnautą pensiją. Esu po infarkto, pats Dievulis liepė pabaigti karjerą“, - L.S. atviravo gydytoja J.Stankaitienė.
 
Vietinė valdžia apie ligoninę
Su pasididžiavimu apie ligoninę kalbėjo Kretingos meras Juozas Mažeika. „Pirmiausia Kretingos ligoninė yra ypatinga tuo, kad gyvuoja 95-erius metus. Egzistencinis pavojus buvo iškilęs prasidėjus reformai, gydymo įstaigų restruktūrizacijai. Ligoninės administracija atlaikė mestus iššūkius. Už tai reikia pagirti vyr. gydytoją I.Volskienę. Prie ligoninės išlikimo stipriai esame prisidėję ir mes. Padėjo steigėjo – Kretingos rajono savivaldybės - požiūris ir parama, kadangi įvertinome šios įstaigos svarbą rajono gyventojams. Savivaldybė, kad ir turėdama nedidelius finansinius išteklius, skyrė lėšų investicijoms. Prisidėjome prie valstybės finansavimo. Labai padėjo ir ES gautos struktūrinių fondų lėšos. Kad Kretingos ligoninė atitiktų visus reikalaujamus kriterijus, skubėjome atnaujinti patalpas, modernizuoti įrangą. Kad ir ateityje būtų kam su šia įranga dirbti, iš miesto biudžeto paskyrėme stipendijas būsimiems rezidentams. Jau yra sudarytų ir sutarčių su medicinos studentais, kurie baigę studijas penkerius metus dirbs Kretingos ligoninėje. Tarp norinčiųjų pas mus dirbti yra ir klaipėdiečių“, - L.S. pasidžiaugė Kretingos meras.
„Viskas priklauso nuo vadovo. Kretingos vyr. gydytoja I.Volskienė nepriekaištingai atlieka savo darbą – čia dirbantys specialistai aukštos kvalifikacijos, kolektyvas darnus. Sykiu norėčiau pasidžiaugti mūsų sveikatos sistema Kretingos rajone, kuri yra sutvarkyta ir atitinka tuos poreikius, kurių reikia gyventojams.
Kalbant apie gerą materialinę bazę ir žmogiškuosius išteklius, Kretingos ligoninę laikome pavyzdžiu kitoms rajone esančioms gydymo įstaigoms. Kartu norėčiau akcentuoti ypatingus vyr. gydytojos I.Volskienės sugebėjimus bendraujant su valdžios atstovais, ligoninės darbuotojais ir pacientais. Bet kurią problemą ji sugeba išspręsti taikiai, nepažemindama žmogaus“, - L.S. pasakojo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

„Daryti gerus darbus – šlovingiausia žmogaus užduotis. Jau 95-erius metus karta iš kartos Kretingos ligoninės kolektyvas daro gerus darbus Kretingos rajono gyventojams. Per tą ilgą laikotarpį daug išgyventa, tačiau jūsų įstaiga gebėjo įveikti visas kliūtis“, - po šių žodžių Kretingos meras J.Mažeika už atsidavimą darbui padėkos raštus įteikė vyr. gydytojai ir 12-ai ilgamečių ligoninės darbuotojų.
 
„Jums gėlės nuo Europos Parlamento“
Tokiais žodžiais Kretingos ligoninės kolektyvą su jubiliejumi pasveikino Europos Parlamento narė, kretingiškė Justina Vitkauskaitė-Bernard.
„Šiandien nusišypsojo laimė, kad pirmąkart galiu viešai tarti sveikinimo žodį ir sykiu padėkoti kretingiškiams medikams. Prieš 36-erius metus Kretingos ligoninėje išvydau pasaulį. Tik atsidavusių gydytojų dėka gimiau sveika, tvirta ir apsaugota. Gimtojo miesto ligoninė yra daugiau nei gydymo įstaiga. Ji yra savotiškas rajono metraštininkas.
Linkiu ir toliau išlikti tokia ligonine, kurioje nėra skirtumo tarp turtingo ir nepasiturinčio, tarp jauno ir seno paciento. Nepaisant kasdienybės permainų, valstybės politinių skersvėjų, Kretingos ligoninė visada išlieka saugia užuovėja žmogui“, - teigė Europos Parlamento narė.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto vardu Kretingos ligoninės darbuotojus su jubiliejumi pasveikino Seimo narė Jolita Vaickienė: „Jūsų ligoninė pagrįstai gali didžiuotis nuveiktais darbais. Pasikeitė ne viena medikų karta, bet kiekviena jų prisidėjo prie ligoninės modernizacijos, prie sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo – čia patekę pacientai gauna visokeriopą pagalbą. Dėkojame už profesionalų darbą. Viltis, tikėjimas ir meilė telydi jūsų kilnius darbus.“
Šiltus sveikinimo žodžius tarė ir buvę Kretingos ligoninės vyr. gydytojai: Vincas Gustainis, Arvydas Stasiūnaitis ir Vilius Matulionis. „Beveik prieš 8-erius metus palikdamas vyr. gydytojo postą, pasakiau, kad karjerą užbaigsiu tik Kretingos ligoninėje. Kaip gydytojas dirbsiu čia tiek, kiek sveikata leis ir kiek būsiu reikalingas pacientams. Gražia proga noriu palinkėti kolegoms, kad ir toliau būtume verti garbingo mediko vardo“, - linkėjo V.Matulionis.

Ligoninę su jubiliejumi taip pat sveikino Kretingos rajone esančių pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovai.
 
Kolegų sveikinimai  
„Jubiliejus yra požymis to, kad ne metai įveikia žmogų ar organizaciją, o jūs įveikėte tuos metus. Ko geriausios sėkmės ir tolesnio gražaus bendradarbiavimo su mūsų ligonine“, - kalbėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.
„Kretingos ligoninės kolektyvui linkiu, kad kiekvieną jūsų globotų angelas sargas, suteikiantis sielos ramybę ir sykiu duodantis jėgų būti nugalėtojais“, - palinkėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas.
„Noriu padėkoti už glaudų bendradarbiavimą, kad visada laiku siunčiate pacientus į tretinio lygio paslaugas teikiančią Klaipėdos jūrininkų ligoninę“, - akcentavo direktorius Jonas Sąlyga.
„Asociacijos, jungiančios per 130 narių, vardu sveikinu prasmingo jubiliejaus proga ir linkiu sėkmės tolesniame darbe“, - Kretingos ligoninę pagerbė Lietuvos gydytojų vadovų asociacijos prezidentas Stasys Gentvilis.
„Nuoširdžiausi linkėjimai iš kaimynų – Gargždų ligoninės. Stiprybės ir sėkmės tolesniuose darbuose“, - visų gargždiškių medikų vardu su jubiliejumi kretingiškius pasveikino Gargždų ligoninės vyr. gydytoja Alma Grikšienė.
Šventiniame renginyje dalyvavo ir kolegos iš Panevėžio, Radviliškio, Anykščių bei kitų ligoninių. Lietuvos ligoninių asociacijos atstovai palinkėjo kasdieniame darbe išminties ir sėkmės naujiems iššūkiams.
 
Pranciškonų vienuolių dovana
Kretingos pranciškonų vienuolyno vardu ligoninės bendruomenę pasveikino brolis Bernardas. „Mielaširdingi gydytojai, slaugės, įvairių profesijų ligoninės broliai ir sesės, lenkiuosi jūsų pašaukimui, jautriai tarnystei ligoniams. Į medikų rankas nuo visų brolių pranciškonų perduodu švenčiausios Mergelės Marijos, su kūdikėliu Jėzumi ant rankų, ikoną. Tegu ji neužsibūna viename ligoninės skyriuje, o pabuvoja visuose – te padeda tauriame medikų darbe daryti stebuklus“.
„Labai buvo sunku atrinkti darbuotojus apdovanojimams. Norėtųsi kiekvieną apkabinti už ilgus darbo metus“, - sakė vyr. gydytoja I.Volskienė, prieš įteikdama padėkas 17-ai darbuotojų už ilgametį ir profesionalų darbą.
Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica