Verslas pasiruošęs gaminti dezinfekcinį skystį, SAM pagreitins leidimų išdavimą

Erika Alonderytė, BNS
2020-03-02
Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės trūkstant dezinfekcinio skysčio rankoms, verslininkai sako pasiruošę jį gaminti, o Sveikatos apsaugos ministerija žada pagreitinti leidimų išdavimą jų gamybai. Antradienį ketinama pristatyti ir skysčio komponentų formulę.  
Verslas pasiruošęs gaminti dezinfekcinį skystį, SAM pagreitins leidimų išdavimą

„Reikia išsiaiškinti formules tų skysčių ir jas susiderinti su verslu, kiek yra galimybė gauti medžiagų tas formules išpildyti, nes etilo alkoholis yra tik viena sudedamoji dezinfekcinių skysčių dalis. Šitą padarysime maksimaliai greitai ir maksimaliai pagreitinsime procesus dėl leidimo išdavimo, informuosime, kas kam ir kokius prašymus turi pateikti, kad galėtų pradėti gaminti žinodami, kiek galės pagaminti skysčio pagal formules, kurios bus pateiktos iš mūsų“, – žurnalistams pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, susitikęs su trijų įmonių atstovais.
Anot jo, antradienį turėtų paaiškėti ir skysčio formulė, ir tai, kiek jo galėtų pagaminti įmonės. 

„Pačios pagrindinės veikliosios medžiagos – etilo alkoholio – Lietuvoje, kaip paaiškėjo, galima pagaminti ir gauti ar įsivežti labai daug, mes tuos poreikius patenkintume, dabar yra klausimas dėl sudedamųjų medžiagų“, – sakė A.Veryga. 
„(...) Klausimas ne paties etilo alkoholio, o ingredientų, kurie naudojami dezinfekcinio skysčio gamybai“, – pridūrė ministras. 
 
Pasak jo, vien medicinos ir ugdymo įstaigoms per mėnesį reikėtų apie 200 tonų skysčio, o visai visuomenei reikėtų kelis kartus daugiau.  
Anot sveikatos apsaugos ministro, medicinos įstaigose skysčio netrūksta, tačiau visur kitur jo nusipirkti nėra galimybių.
Vienos didžiausių Lietuvoje kosmetikos bendrovių „Biok laboratorijos“ direktorė Romualda Stragienė sakė, kad dezinfekcinių skysčių poreikis rinkoje yra didžiulis, įmonę užplūdo užsakymai, tačiau reikia greitesnio leidimų išdavimo. 

„Panašu, kad yra galimybių pagaminti Lietuvoje tuos produktus, kokių reikia, labai greitai. Mums reikia greitesnių leidimų ir žaliavos tiekimo. Mes, kaip kosmetikos gamintojas, esme pasiruošę, formules turime, jeigu jų reikės kitokių, esame labai greiti tą sutvarkyti ir sukuri tai, ko reikia Lietuvos gyventojams“, – žurnalistams sakė R.Stragienė.
 
Koncerno „MG Baltic“ valdomos didžiausios Lietuvoje stipraus alkoholio gamintojos „MV Group Production“ vadovas Algirdas Čiburys sakė, kad įmonė dezinfekcinio skysčio negamina, tačiau esant poreikiui, galėtų tam pritaikyti kelias gamybos linijas. 
„Etilo alkoholio, žaliavų turime pakankamai, kad ministro įvardintus kiekius galėtume užtikrinti artimiausią laikotarpį“, – žurnalistams teigė A.Čiburys. 
„Vilniaus degtinės“ vadovas Rokas Mituzas taip pat užtikrino, kad įmonė gali pagaminti tiek skysčio, kiek reikės. 
„Labiausiai džiaugiuosi išgirdęs, kad vietoje registracijos keturių mėnesių galima padaryti ir per savaitę, tai labai smarkiai keičia situaciją ir mus visus gelbėja. (...) Galime užtikrinti, kad tikrai galime jo pagaminti ir tikrai jo netrūks, norėtume žinoti kiekius, poreikį, kaip planuotis, kada galima gauti licencijas, startuoti. Šiandien į daug klausimų gavom atsakymus, liko klausimų neatsakytų, bet esam sutarę, kad gausime juos“, – teigė R.Mituzas. 
Šiuo metu Lietuvoje nustatytas vienas koronaviruso atvejis – jis praėjusį penktadienį diagnozuotas iš Italijos grįžusiai šiaulietei.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

      „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

      Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
      Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
      Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
      Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

      Naujas numeris