Ukmergėje veiks mobilus patikros punktas, ruošiamasi atnaujinti ligoninės darbą

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2020-03-30
Koronaviruso paveiktoje Ukmergėje pirmadienį pradės veikti mobilus patikros punktas, ruošiamasi atnaujinti ligoninės darbą.
Ukmergėje veiks mobilus patikros punktas, ruošiamasi atnaujinti ligoninės darbą
D.Varnas

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė, kad mobilus patikros punktas šiuo metu įrenginėjamas ir pradės veikti 14 valandą, čia pirmiausia bus tikrinami tarnybų darbuotojai, kontaktiniai asmenys.
„Dabar pagal algoritmą sudarytą sąrašą tikrinsim pacientus, kurie turėjo kontaktą su ligonine, policijos pareigūnus, socialinius darbuotojus“, – pirmadienį sakė administracijos vadovas.
 

Pasak jo, sudarytame sąraše gali būti keli šimtai žmonių, o per parą bus patikrinta apie 40.
„Per parą tikrinsim apie 40 žmonių, nes laboratorija kitaip nesuspėtų ištirti“, – teigė D.Varnas.
Jis taip pat pridūrė, kad baigus tikrinti šiuos asmenis į mobilų patikros punktą galės atvykti ir koronaviruso simptomų sulaukę gyventojai, paskambinę 1808.
„Kai juos patikrinsim, tada ta stotelė veiks įprastu būdu per 1808 galės registruotis gyventojai ir pagal visas tvarkas jie galės pasitikrinti“, – tvirtino administracijos direktorius.
 
Ruošiamasi atnaujinti ligoninės darbą

Ukmergės ligoninė – viena labiausiai koronaviruso paveiktų vietų Lietuvoje, čia dėl išplitusios infekcijos beliko veikti vienintelis Slaugos skyrius.
Administracijos direktoriaus D.Varno teigimu, dėl koronaviruso per pastarąsias keletą dienų buvo patikrinti 232 medikai, iš kurių 10 nustatytas koronavirusas.
Pasak D.Varno, aštuoniems medikams koronavirusas patvirtintas jau anksčiau.
„Iš 232 yra 10 teigiamų rezultatų. Iš viso dabar 18 ligoninės medicinos darbuotojų nustatytas koronavirusas“, – sakė D.Varnas.
Anot jo, pirmadienį ketinama patikrinti dar apie 80 medikų, tarp jų – ir 30 greitosios medicinos pagalbos medikų.
 
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas taip pat pridūrė, kad ištirti ir Slaugos skyriuje gulintys pacientai, o šiuo metu ligoninėje užsikrėtusiųjų nėra.
„Slaugos skyrius patikrintas – iš 92 pacientų, septyniems nustatytas koronavirusas, o 85 testas buvo neigiamas. Tuos septynis vakar išgabenome į Santaros klinikas“, – teigė administracijos vadovas.
„Laukiam, kol gausime visų medikų atsakymus, vykdysim visas likusias dezinfekcijas. Aš galvoju, kad ligoninė galės startuoti, grįžti į savo normalų darbą“, – pridūrė jis.
Lietuvoje iš viso kol kas registruoti 484 koronaviruso COVID-19 atvejai, taip pat – septynios mirtys, keturios iš jų – Ukmergėje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica