Šimtadienis: naujai valdžiai priekaištų kol kas nedaug

Giedrius Gaidamavičius
2021-02-25
Naujai išrinktam Seimui skaičiuojant 100 dienų, artėjant Vyriausybės šimtadieniui, „L.S.“ paprašė Valstybės atkūrimo dienos proga prezidento Gitano Nausėdos apdovanotų gydytojų pasidalinti naujos valdžios įvertinimais bei lūkesčiais. Daugelis apklaustųjų nusiteikę optimistiškai ir didelių priekaištų kol kas neturi. Tačiau kai kurie tikisi daugiau valdžios atstovų dėmesio konkrečioms sveikatos apsaugos sritims.
Šimtadienis: naujai valdžiai priekaištų kol kas nedaug

Gydytojas urologas, nefrologas, chirurgas prof. Balys Dainys:

- Visų pirma reikia susitvarkyti su koronavirusu ir gyventi, kaip gyvenome. Didelė dalis žmonių - ir mokytojai, ir inteligentai - tampa antivakseriais. Kai kurie pas mane atėję sako: „aš nesiskiepysiu, čia viskas iš beždžionių kraujo padaryta“. Iš valdžios reikėtų daugiau informacijos, nes žmonės tiki mitais. Valdžia turėtų stengtis, kad gautumėme vakcinos. Reikia spausti Europos Sąjungą visais būdais ir išpešti. Kodėl nepamėginus rusiškos vakcinos? Aš skiepytas visokiomis rusiškomis vakcinomis ir iki šiol esu atsparus bei nenumiriau. Žinoma, čia yra politiniai dalykai. Gera prezidento iniciatyva paskiepyti visus iki mindauginių. Vyriausybės priemonės, karantinas veikia. Jeigu laikysimės taisyklių, viskas bus gerai. Aš žiūriu optimistiškai! Nauja valdžia parodė, kad ji gali susitvarkyti su pandemija, tik reikia pasiskiepyti, kad būtų įgytas visuotinis imunitetas. Aš vieną skiepą jau gavau, laukiu antro. Jaučiuosi puikiausiai!

 
Santaros klinikų Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas doc. Mindaugas Šerpytis:


- Šios valdžios darbo pradžia yra gera. Pandemija suvaldyta ir tą pajutome ligoninėse, kuomet gerokai sumažėjo COVID-19 sunkiai sergančių pacientų. Jeigu taip ir toliau, manau, kad bus gerai. Kol kas matau tik sveikintinus dalykus. Žinoma, griežta politika spaudžia verslą, žmonės pavargę, nori, kad būtų sušvelnintas karantinas, bet tvirta laikysena, manau, yra svarbi. Medicinoje prireikia nepopuliarių, tačiau gyvybes gelbstinčių sprendimų.

 
Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Tomas Tamošuitis:

- Sunku kalbėti apie valdžios darbus sveikatos apsaugos sektoriuje per šimtą dienų. Nuo praėjusių metų valdžios veiksmai nukreipti viena linkme – į pandemijos suvaldymą. Todėl būtų nesąžininga šiuo metu vertinti jos darbus. Tačiau lūkesčiai yra dideli. Pandemija parodė gerai veikiančios sveikatos apsaugos sistemos reikšmę bei atskleidė jos netolygumus, lyginant atskirus regionus, ligonines. Suvokta buvo ir srities, kur aš dirbu – intensyviosios terapijos – reikšmė. Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai per ketverius artimiausius metus linkėčiau atkreipti dėmesį į neoptimaliai veikiančią intensyviosios terapijos sistemą, sukaupti jėgas ir perorganizuoti šios pagalbos teikimą, kad Lietuvos piliečiai gautų vienodą pagalbą nepriklausomai nuo ligoninės, bet priklausomai nuo ligos. Kita mano interesų sritis – organų transplantacija ir donorystė. Praėjusios kadencijos Seimo, ministerijos ir Prezidentūros dėka organizuotos didžiulės pertvarkos. Suprantama, kad tai neįvyksta per vieną kadenciją. Linkiu naujajai valdžiai priimti sprendimus, kurie leistų užbaigti organų ir donorystės transplantacijos srityje pradėtus darbus, kad rezultatais neatsiliktume nuo geriausių Europos ir pasaulio šalių.

 
Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas prof. Ričardas Kubilius:

- Kadangi esu odontologijos atstovas, daugiau galiu kalbėti apie šią sritį. Kiek žinau, nauja Vyriausybė ir Seimo dauguma planuoja grąžinti Odontologų rūmams savivaldą. Todėl linkėčiau stiprybės šiuos pažadus įvykdyti. Visa kita, manau, sutvarkoma. Kovidinės problemos laikinos. Manau, kad bendruomenės bei gydytojų susitelkimo dėka ši infekcija bus nugalėta.Kauno klinikų Galvos smegenų chirurgijos skyriaus vadovas prof. Vytenis Pranas Deltuva:

- Sveikatos apsaugos sistemos problema – nelabai veikiantys ekonomikos dėsniai. Jeigu jie veiktų, nebūtų įvairių apmokėjimo už paslaugas neatitikimų. Savo srityje esame lyderiai. Ministerija visada mus palaikė. Prieš daugiau nei metus naujas gama peilis gautas tiek mūsų klinikų vadovų pastangų dėka, tiek pritariant ministerijai. Tikimės, kad nauja valdžia ir toliau palaikys. Neurochirurgija – sparčiai besivystanti sritis, todėl norint žengti kartu su kitomis Europos Sąjungos ir užsienio šalimis, reikia vis naujos aparatūros.  

 

Apdovanoti medikai
Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai bei jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo labiausiai mūsų šaliai nusipelniusius medikus bei gydymo įstaigų darbuotojus.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi apdovanotas prof. Balys Dainys.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanoti prof. Vytenis Pranas Deltuva, prof. Ričardas Kubilius, akademikas prof. Vaidutis Kučinskas, doc. Mindaugas Šerpytis, Tomas Tamošuitis.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Nerijus Mikelionis.
Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti: Jolanta Karanauskienė, Gražvydė Masiliūnienė, Jūratė Milaknienė, Mindaugas Ramanauskas, Danguolė Skrupskienė.
Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi po mirties pagerbiami medikai ir gydymo įstaigų darbuotojai: Aleksandras Bartusevičius, Gintaras Berenis, Valentina Bilan, Silvija Bliūdžiuvienė, Vilija Briedelytė, Romas Činčiukas, Antanas Damulis, Regina Gaižutienė, Vilija Girdauskienė, Irūna Ignatavičienė, Veslava Kaleda, Irena Kontrimienė, Valdas Kuolas, Jadvyga Meleikienė, Jevgenija Mickienė, Vilma Nikitinienė, Egidija Petkevičienė, Birutė Pučkova, Virginija Rutkauskienė, Steponas Česlovas Strodomskis, Laima Šabūnienė, Danutė Šalkauskienė, Anastazija Vaičekauskienė, Aistė Valentukevičienė, Danguolė Vanagienė, Valentinas Virbickas, Marytė Vitkauskienė ir Juozas Vyšniauskas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica