Šalies sanatorijos ruošiasi priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2020-04-02
Penkios šalies medicininės reabilitacijos įstaigos ruošiasi priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus, neturinčius galimybės izoliuoti save namuose.
Šalies sanatorijos ruošiasi priimti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus
V.Glamba

Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje, „Eglės“ sanatorijoje, reabilitacijos centruose „Palangos Linas“ ir „Palangos Žvorūnė“, vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei sanatorijoje „Draugystė“ izoliavimui numatyta 1120 lovų.
Daugiausia lovų – šalia Elektrėnų esančioje Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje, čia vienu metu galės būti izoliuojama 300 pacientų.
„Ruošiamės, jau išleidome pacientus, kuriuos anksčiau gydėme. Patalpos yra rengiamos ir dalis jų jau parengtos“, – BNS sakė ligoninės direktorius Vitalijus Glamba.
„Su ministerija diskutavome ir anksčiau, situaciją žinojome ir tam ruošėmės – tiek priemonėmis, tiek maitinimu, kad pacientams ir darbuotojams, visų pirma, būtų saugu“, – pridūrė jis.
 

Pasak vadovo, šiuo metu ligoninėje yra aštuoni pacientai, kurie jau anksčiau buvo nusiųsti savivaldybės izoliuotis numatytose patalpose.
„Mes ir šiuo metu turime pacientų, kuriuos savivaldybė nukreipė izoliacijai. Šiuo metų jų yra aštuoni“, – teigė įstaigos vadovas.
Jis teigė kol kas neturintis sąrašo, kiek žmonių, sergančių lengva koronaviruso forma, turėtų atvykti izoliuotis, tačiau jo vadovaujama įstaiga pasiruošusi pasirūpinti visais 300 pacientų.
„Pagal tą aprašą, kokios pagalbos reikės, tai tikrai būsime pasirengę, kol kas kalbame apie normalias sąlygas, o normaliomis sąlygomis mes galime priimti iki 300 pacientų“, – kalbėjo V. Glamba. 
 
Užsipildžius 300 lovų Abromiškėse, pagal nustatytą prioritetinę tvarką, pacientai bus gabenami į kitą įstaigą.
„Numatyta, kad kai mes užsipildysime, pranešime ministerijai, kitai įstaigai po mūsų ir tada pacientai bus nukreipiami jau į kitą įstaigą“, – pasakojo Abromiškių reabilitacinės ligoninės vadovas.
 
„Apie finansavimą kol kas tik šnekos“
Antra sąraše yra 270 lovų turinti „Eglės“ sanatorija, trečias – reabilitacijos centras „Palangos Linas“, kuriame paruošta 200 lovų.
„Sudarėm komandą iš bendrosios praktikos slaugytojų ir gydytojų, užsisakėm kursus nuotoliniu būdu ir laukiam, kada bus tie kursai, susistatysim personalą, kiek jo reikės, ir lauksim komandų, kada jau pradės vežti pacientus“, – BNS sakė „Palangos Lino“ vadovas Algirdas Jonaitis.

Skirtingai nei viešoji įstaiga Abromiškių reabilitacinė ligoninė, kurios steigėja yra Elektrėnų savivaldybė, reabilitacijos centras „Palangos Linas“ yra privati bendrovė.
Palangoje įsikūrusio reabilitacijos centro vadovas sako, kad kol kas tikslios kalbos apie finansavimą nebuvo.
 
„Apie finansavimą kol kas tik šnekos, aišku, finansuos Sveikatos apsaugos ministerija per Ligonių kasą“, – sakė reabilitacijos centro vadovas.
Pasak jo, Ligonių kasa buvo atsiuntusi pasiūlymą už kiekvieną pacientą mokėti 33 eurus, tačiau įstaigos vadovas teigė prašęs, kad vieno paciento izoliavimas būtų įvertintas 93 eurais.

„Tai nebuvo nurodymas, čia tik pasiūlymas. Konkrečios kalbos apie apmokėjimą dar nebuvo. Manau, kad viskas ruošiama su tikromis kainomis ir su viskuo“, – teigė A. Jonaitis.
„Mes prašėm per asociaciją 93 eurų, man atrodo, už žmogų. Bet nemanau, kad duos tokius pinigus“, – tvirtino jis.
„Palangos Lino“ vadovas įsitikinęs, kad jeigu žmogaus išlaikymas sieks 33 eurus, jo vadovaujama bendrovė patirs nuostolių.
„Suprantat, jeigu laikysim vieną, du, penkis žmones, tai bus baisiai nuostolinga, bet jeigu užsipildysim, tai bus gal mažiau nuostolinga. Kad 33 eurai bus nuostolis, tai faktas, čia kalbos nėra“, – kalbėjo A.Jonaitis.
 
„Po tų visų buvimų daug dezinfekcijos, neaišku, kaip su baldais, kiliminėmis dangomis. Neaišku, kiek ten reikės dezinfekuot, kiek reikės keisti po visko“, – sakė „Palangos Lino“ vadovas.
Pagal sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymą, medicininės reabilitacijos centrai turės pasirūpinti pacientų maitinimu, paskirti slaugytojus, kurie stebėtų pacientus ir jų būklę, užtikrinti dezinfekciją, higienos normą atitinkantį drabužių skalbimą.
Pareigos taip pat numatytos ir savivaldybėms – atvežti pacientus iš ligoninių bei namų ir pasirūpinti medicininės reabilitacijos centrų apsauga bei viešosios tvarkos užtikrinimu.
Pacientai iš medicininės reabilitacijos centro bus išleidžiami namo tada, kai atlikus du koronaviruso infekcijos testus per parą abu gauti rezultatai bus neigiami.
Pasveikusiu taip pat bus laikomas ir toks pacientas, kuriam nebuvo atlikti pakartotiniai tyrimai, tačiau po ligos diagnozavimo jau praėjo 37 dienos ir nebėra jokių simptomų.
Pacientai, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nėra guldomi į ligonines – laikydamiesi izoliavimosi taisyklių, jie gydosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės numatytose patalpose. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica