Pavasario sesijoje griebs jautį už ragų

Miglė Petkutė
2025-03-14
Seimo Sveikatos reikalų komitetas pavasario sesijoje demonstruoja ryžtą – atėjo laikas įvykdyti praėjusios kadencijos apleistus projektus ir imtis kardinalių veiksmų jiems įgyvendinant.
Pavasario sesijoje griebs jautį už ragų
Pirmadienį, kovo 10-ąją, Seime startavo naujas politinis sezonas – prasidėjo antroji eilinė pavasario parlamento sesija.

Dėmesys – socialinėms temoms
 
„Mano, kaip Seimo nario, aktualiausias prioritetas visgi yra gynybos finansavimo padidinimas. Tai iki šiol yra vienas pagrindinių siekių. Tuomet man, ir kaip Seimo nariui, ir kaip žmogui, yra svarbus antros pakopos pensijų fondo reformos klausimas“, – akcentus vardijo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Busila.
 
Sveikatos sektorius, jo pastebėjimu, kol kas atrodo šiek tiek liūdnai – šioje pavasario sesijoje nėra įregistruota kokių nors esminių pakeitimų.

 
„Bendraujame su naujai suformuota Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe, šiuo metu vyksta ankstesnės vyriausybės ir ministro priimtų teisės aktų ir reformų peržiūra. Galbūt metų eigoje pasirodys daugiau sveikatos srities projektų“, – sakė A.Busila.
 
Labiau nei sveikatos klausimus, A.Busila akcentavo socialines problemas. Kalbėdamas apie gynybą, pašnekovas minėjo, kad su didesnėmis lėšomis visada galima pasiekti ženklių rezultatų, tačiau finansavimas turėtų būti naudojamas ir siekiant pagerinti antros pakopos pensijų fondo situaciją.
 
„Aš manau, kad žmonėms turi būti vienareikšmiškai sudaryta galimybė apsispręsti dar sykį. Pats pensijų kaupimas prasidėjo lyg ir 2004 metais, prabėgo jau daugiau nei 20 metų, per tą laiką sistema buvo šiek tiek koreguota ir po kiekvieno pataisymo tai vis tiek neatliepdavo didžiosios dalies visuomenės lūkesčių“, – nepakitusią situaciją išryškino pirmininko pavaduotojas.
 
Kur projektai?
 
„Po darbotvarkės pristatymo visa mūsų frakcija nustebo, kad nematyti Vyriausybės projektų. Ji dirba jau beveik šimtą dienų, bet kol kas projektuose neatsispindi tai, ko tikėjomės. Per pirmąjį pavasario sesijos posėdį svarstėme tik pavienių Seimo narių projektus“, – projektų trūkumu pirmoje pavasario sesijoje stebėjosi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė.
 

Pašnekovė pasidalino asmeniniu požiūriu, kad labiausiai tikisi susidomėjimo jos dar iš praėjusios kadencijos likusiais asmeniniais projektais, kurių tempimui norėtųsi uždėti tašką: „Pirmiausia siekiu, kad nebūtų galima pardavinėti tabako gaminių jaunesniems nei 21 metų amžiaus žmonėms. Taip pat tempiasi civilinės sąjungos projektas ir tikrai nematau prasmės jį dar keletą metų stalčiuje laikyti.“
 
Visgi komiteto narė minėjo, kad galvojant apie politinę situaciją ir įvykius pasaulyje didžiausias dėmesys artimiausiu metu turėtų būti skiriamas krašto apsaugai.
 
„Svarbu nedelsti, nes kai komitete buvo pristatinėjamas Vyriausybės priemonių planas sveikatos srityje, pasiruošimas civilinėms grėsmėms buvo priskirtas kaip atskiras prioritetas, bet visos suplanuotos priemonės buvo 2028 metų trečiam ketvirčiui. Ar mes turime prabangos laukti ketverius metus? Sveikatos apsaugos ministrė sakė, kad po derybų su Krašto apsaugos ministerija laikotarpis bus pakoreguotas“, – kalbėjo J.Sejonienė.
 

Pašnekovė sakė, kad mato dalykų, kurie turi būti koreguojami: „Posėdyje pasigedau projektų, nebuvo kalbama ir apie Lietuvos koncepciją, nepaisant to, kad diskutuota apie poreikį didinti finansavimą gynybai iki 5-6 proc. Kol kas nėra aišku, kaip tas finansavimas bus didinamas.“
 
Reformos nesėkmingos
 
„Kadangi ne visi Vyriausybės projektai yra registruoti, norėtume pamatyti planuojamus Sveikatos ministerijos žingsnius, nes egzistavo šešios reformos, kurios, švelniai tariant, ne visos buvo sėkmingos. Paskutinė buvo Greitosios pagalbos reforma, bet ir ji patyrė daug problemų tiek dėl skirtingų darbo užmokesčių, tiek ir dėl aprūpinimo būtiniausiomis priemonėmis. Mes dedame didelius lūkesčius ir dėl eilių suvaldymo pas specialistus, siekiant pritraukti gydytojus ir slaugytojus į regionus“, – aiškino komiteto narė Orinta Leiputė.
 
Visgi, jos manymu, pateiktų projektų netrūksta – artimiausiu metu jų turėtų padaugėti.
 
„Pirmiausia reikia pažiūrėti, kokia yra reali situacija, nes ne visa informacija buvo žinoma ir prieinama. Ministerija dirba visose srityse pagal išsikeltus prioritetus ir pagal tai yra ruošiami teisės aktai. Normalu, kad jie nėra registruoti, kadangi buvo pasirinktas kitas veiksmų kelias. Pirma vyksta diskusijos su visomis suinteresuotomis pusėmis, frakcijomis ir opozicijomis, o vėliau pamatysime ir pačius projektus. Juos registruoti nėra sudėtingas veiksmas, ministerija viską yra parengusi“, – sakė O.Leiputė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris