Patarėjas: su A. Veryga aptarti pokyčiai sistemoje, ne ministro likimo poste klausimas

Milena Andrukaitytė, BNS
2019-08-01
Prezidentas Gitanas Nausėda su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga aptarė reikiamus pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje, o ne likimo šiame poste klausimą, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.
Patarėjas: su A. Veryga aptarti pokyčiai sistemoje, ne ministro likimo poste klausimas
Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su laikinuoju sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. LR Prezidentūros kanceliarijos nuotr./R.Dačkus

„Pagrindinė pokalbio tema buvo pokyčiai sistemoje, siekiant, kad sistema būtų kokybiškesnė ir paslaugos kokybiškesnės, bet ministro (likimo poste – BNS) klausimas nebuvo šio pokalbio tema“, – po susitikimo žurnalistams sakė S.Krėpšta.
„Susitikimo tikslas buvo pakalbėti apie sistemos pagrindinius iššūkius, kurie rūpi prezidentui, ir kokie pokyčiai numatyti iš sveikatos apsaugos ministro pozicijos keičiant situaciją. (...) Nebuvo spręsta klausimo dėl pritarimo ar nepritarimo eiti pareigas toliau“, – teigė patarėjas.
 

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga po susitikimo su prezidentu sakė besidžiaugiantis, kad pokalbis užtruko valandą, teigė galėjęs paaiškinti savo sprendimus, įgyvendintų pokyčių rezultatus.
„Kalbėjome tiek apie gydymo įstaigų tinklą, iššūkius, apie nepavykusius dalykus, dėl ko jie nepavyko, ar yra šansų juos dar šioje kadencijoje Seime priimti, tiek apie vaistų politiką, kompensavimą. Ir skaičius tam tikrus turėjau galimybę prezidentui pristatyti, paaiškinti, kodėl vieni ar kiti pokyčiai buvo įgyvendinti, kokius turime rezultatus“, – žurnalistams sakė A.Veryga.
Jis sakė neprognozuosiantis, kaip G.Nausėda vertina jo galimybes tęsti darbą Ministrų kabinete.
 
„Aš tikrai negaliu už prezidentą atsakyti, ar jis sutiks, ar nesutiks, ir negaliu imtis nei spėlioti, nei prognozuoti. Turėjau galimybę paaiškinti darbus, kuriuos darėme, o kaip tai prezidentas įvertins ir kokius sprendimus priims, tai jo diskrecija“, – sakė A.Veryga.
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad A.Veryga turi tęsti darbą atnaujintoje Vyriausybėje. 
Pasak jo, sveikatos apsaugos ministras ėmėsi spręsti daug klausimų, kurie iki šiol buvo tabu, pavyzdžiui, vaistų kainų.
 

Ministrų kabinetas atnaujinamas liepos pradžioje dėl valdančiosios koalicijos sutarus keturioms partijoms ir prisiekus prezidentui G.Nausėdai.
Daugumą sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga yra sutarusios pakeisti bent Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijų vadovus, bet prezidentui abejonių kelia ir kai kurių numatomų palikti ministrų veikla.
 
Tarp tokių ministrų yra ir A.Veryga, prezidentas su juo susitiko trečiadienį popiet.
Lietuvos pacientų organizacijų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė trečiadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo prašo nebeskirti A. Verygos sveikatos apsaugos ministru.
„Ministras proteguoja ir palaiko tik jam pataikaujančių organizacijų atstovus. Jei nuomonė skiriasi nuo jo, į ją net neatsakoma, vengiama susitikti ir išklausyti. Nebematome galimybių, kad A.Veryga galėtų toliau tinkamai ginti pacientų teises, todėl prašome gerbiamo prezidento nebeskirti jo toliau į šias pareigas“, – teigia V. Augustinienė.
 
Komentuodamas šį pareiškimą A.Veryga sakė nesantis tikras, ar tai visų pacientų organizacijų, ar V.Augustinienės asmeninė nuomonė.
„Tikrai jis ne pirmas šitos organizacijos ir šitos atstovės (pareiškimas – BNS), tikrai jis manęs nestebina, aš tos kritikos anksčiau esu sulaukęs, ir yra paaiškėję tokių keistų dalykų, kad prisistatant skėtine organizacija reiškiama vieno žmogaus valia. Aš nežinau, kaip yra šiuo atveju, ar tikrai visos organizacijos, kurias vienija ši taryba, mano taip pat“, – sakė ministras.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris






















  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica