Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

Valdas Pryšmantas, BNS
2022-05-09
Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ kol kas išlieka pavaldus Vidaus reikalų ministerijai (VRM), nors ji šios įstaigos teigė atsisakiusi. „Pušyno“ integravimas į pertvarkomą Klaipėdos ligoninių tinklą kol kas irgi nepradėtas.
Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

„VRM priimtas sprendimas reabilitacijos centrą „Pušynas“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai nesikeičia. Sprendimo įgyvendinimo veiksmai prasidės po kelių mėnesių, siekiant šios įstaigos perdavimą sinchronizuoti su planais įgyvendinti gydymo įstaigų pertvarką“, – teigiama ministerijos atsakyme BNS. 
 
Pasak VRM, šiuo metu centre ir toliau teikiamos paslaugos pareigūnams.  

„Šiuo metu „Pušynas“ ir toliau dirba įprasta tvarka, teikia reabilitacijos paslaugas statutiniams pareigūnams“, – teigia VRM. 
Ketvirtadienį Ukrainoje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Ukrainos kolega Denysu Monastyrskiu aptarė ir per karą nukentėjusių teisėsaugos pareigūnų reabilitaciją Lietuvoje. Pasak ministrės, 200 Ukrainos pareigūnų galės būti priimti reabilitacijai, dalis jų – „Pušyne“.
 
„Pušyno“ direktorius Julius Tomas Žulkus sako kol kas jokių konkrečių planų dėl centro ateities nežinantis, tačiau sieja juos su Vyriausybės nutarimu, pagal kurį pertvarkomas Klaipėdos ligoninių tinklas, į kurį gali būti integruotas ir Palangos centras. 
„Pagal planą mūsų steigėjo teisės turėtų būti perduotos SAM. Konkretaus plano nematėme, orientuojamės pagal Vyriausybės nutarimą steigti Klaipėdos universiteto ligoninę. Kol kas dirbame taip, kaip dirbome ir pasikeitimų nematome“, – BNS sakė J.T.Žulkus.
 
SAM taip pat negalėjo atsakyti, kokiu pagrindu, prie kokis įstaigos ir kada bus prijungtas reabilitacijos centras. 

„Vyksta parengiamieji darbai, todėl sunku ką nors įvardinti“, – BNS sakė ministerijos Spaudos tarnybos specialistas Julijanas Gališanskis.
VRM pernai gruodžį pranešė atsisakanti penkių pavaldžių įstaigų, tarp jų – ir „Pušyno“, kurį planuota perduoti Turto bankui, tačiau tam Palangos savivaldybėje pasipriešinta baiminantis, jog centras, kuriame dirba apie 100 žmonių, gali būti likviduotas. 
 
Šių metų sausį  A. Bilotaitė informavo, jog su SAM sutarta dėl reabilitacijos centro integravimo į sveikatos apsaugos sistemą.
Žiniasklaidoje taip pat pasirodė pranešimų, kad tokiu atveju būtų galima privatizuoti valstybines žemes, į kurias pretenduoja A. Bilotaitės bendrapartietės Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės uošviai. 
Dėl to Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą, o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė netirti galimo ministrės viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.
 
Ministerija jai pavaldžias įstaigas ir jų funkcijas įvertino vykdydama Vyriausybės programą, kurioje buvo numatyta atlikti viešojo sektoriaus funkcijų peržiūrą. Vienas motyvų buvo tai, kad pareigūnai sudaro tik nedidelę dalį iš viso šių įstaigų klientų srauto.
Be „Pušyno“, VRM nusprendė atsisakyti penkių įstaigų savininko teisių: valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų, Bendrystės ir socialinių inovacijų centro ir reprezentacinio pučiamųjų orkestro.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nugalėjo cholesterolio baubą

   Nugalėjo cholesterolio baubą

   Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
   Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

   Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

   Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

   Budinti vaistinė


   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

   Sveika šeima


   Socialinių tinklų magija

   Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

   Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
   Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
   Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
   Biocheminė meilė
   Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

   Naujas numeris