Naujas izoliacijos taisyklės: jokia savivalė nebus toleruojama

Margiris Meilutis, BNS
2020-03-16
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį patvirtino naujas izoliacijos taisykles sergantiems koronavirusu, įtariantiems, kad serga ar turėjusiems sąlyti su sergančiais šia liga. 
Naujas izoliacijos taisyklės: jokia savivalė nebus toleruojama

„Šiuo sudėtingu metu ypač svarbu sutelktumas ir aiškumas, kas ką ir kaip privalo daryti. Neturi būti jokių asmeninių interpretacijų, išimčių ar svyravimų. Tai sutaupys brangaus laiko ir maksimaliai apsaugos visuomenę ir, tikėtina, išgelbės gyvybes. Jokia savivalė nebus toleruojama – tai aiškiai apibrėžta ir šiuo įstatymu“, – teigia sveikatos apsaugos ministras A.Veryga.
Kiekvienas žmogus, kuris privalo save izoliuoti, negalės palikti savo namų ar kitos vietos, kurioje yra, be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Taip pat, izoliacijos metu negalima priimti svečių ir privalu maistu, medikamentais ar kitais namų apyvokos daiktais pasirūpinti nuotoliniu būdu ar paprašyti neizoliuotų asmenų pagalbos. 
 

Privaloma kiekvieną dieną matuotis temperatūrą ir stebėti save dėl kosulio ar pasunkėjusio kvėpavimo, o pastebėjus pablogėjusią būklę būtina nedelsiant kreiptis į bendrąjį pagalbos centrą. 
Taip pat taisyklėse nurodoma, kad žmogus, kuriam įtariamas COVID-19, privalo būti izoliuotas atskiroje nuo kitų žmonių gerai vėdinamoje patalpoje su atskira vonia ir tualetu. 
Jei tenka naudotis bendromis erdvėmis, tuomet privaloma naudotis atskirais valgymo įrankiais, buitines atliekas mesti į atskiras šiukšliadėžes, dažnai dezinfekuoti visus paviršius ir bent kelis kartus per dieną vėdinti patalpas.  
 
Naujosios SAM taisyklės yra privalomos ne tik pavieniams žmonėms, kurie įtaria, kad serga ar turėjo sąlytį su sergančiuoju, bet ir visoms šalies ligoninėms, ambulatorinėms įstaigoms, šeimos klinikoms bei nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). 
Nuo pirmadienio, kiekvienas pas medikus apsilankęs asmuo, kuriam įtariamas COVID-19, bus išleidžiamas namo tik pasirašęs naujai patvirtintą sutikimą būti izoliuotas.  
Kiekvienam tokiam žmogui privalės būti paskirtas kontaktinis asmuo, kuris, nerečiau kaip kartą per 48 valandas, privalės su juo susisiekti ir sekti būklę bei koreguoti gydymo procesą ar užtikrinti, kad žmogus laiku būtų hospitalizuotas, jei toks poreikis atsirastų. 

 
Paskirtieji kontaktiniai asmenys taip pat turės sekti, ar žmogus laikosi izoliacijos taisyklių ir pranešti apie jų pažeidimus NVSC. 
Dėl šių taisyklių pažeidimų ar nesilaikant užkrečiamųjų ligų prevencijos įstatymo, NVSC darbuotojai gali surašyti administracinių nusižengimų protokolus arba kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo. 
SAM primena, kad šios taisyklės gali būti pažeidžiamos tiek veikimu, tiek neveikimu, o dėl visų pažeidimų gali būti taikomos būtinoji hospitalizacija ar būtinoji izoliacija. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pirmadienį teigė, kad šiuo metu saviizoliacijos taisyklių turi laikytis „tūkstančiai žmonių“.
„Supraskim, kad policijos pareigūnų mes prie kiekvieno žmogaus, kurių dabar tūkstančiai turi saviizoliacijoj būt, nepastatysim“, – sakė ministras.
A.Veryga ragino būti pilietiškais ir perspėti, jei gyventojai susiduria su žmonėmis, pažeidžiančiais taisykles.
„Būkim pilietiški, pasakykim, kad turite būti saviizoliacijoj, ir jei jos nesilaikysite, pranešim pareigūnams ir informuosim. Aš manau, kad to bus daugiau nei pakankamai, kad žmonės reaguotų ir grįžtų namo ir sėdėtų ten, kur jie turi sėdėt“, – kalbėjo ministras.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica