Klaipėdos meras: „Dividendų nesiekiu“

www.lsveikata.lt
2020-03-19
Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas atsakė į šiuo metu aktualiausius klausimus. Mat dabar ypač svarbu informaciją gauti nedelsiant. „Nenustokite komunikuoti nuotoliniu būdu. Informacija – ne brangus vynas ar konjakas, kurią reikėtų brandinti“, - kalbėjo uostamiesčio meras.
Klaipėdos meras: „Dividendų nesiekiu“
V.Grubliauskas

V.Grubliauskas atkreipė dėmesį, nors tarybos susirinkimai kovo mėnesį nėra planuojami, pasirašytas savivaldos įstatymo pakeitimas, numatantis nuotolinį tarybos ir komiteto posėdžių darbo organizavimą.
„Nuotoliniu būdu vykstančiuose savivaldybės tarybos posėdžiuose priimami tik neatidėliotinai būtini sprendimai, susiję su nepaprastąja padėtimi, ekstremalia situacija ar karantinu“, - pagrindinę pasirašytą nuostatą įvardijo meras.
 
Kodėl savivaldybė perka respiratorių už 200 tūkstančių eurų, kai gydytojams trūksta apsauginių kombinezonų? Tuo tarpu greitosios pagalbos medikai ir policija jais aprūpinta.

- Pirmiausiai turi būti aprūpintas tas medicinos personalas, kuris dirba tiesiogiai priėmime, susiduria su galimai infekuotais pacientais. Natūralu, kad visam ligoninės personalui centralizuotai parūpinti medicinos apsaugos priemonių neįmanoma, nors stengiamasi kaip galima labiau tai įgyvendinti. Visi turi suvokti, kiek biudžete bebūtų pinigų, visi atiduodami prioritetiniams tikslams.
 
- Kiek yra gaunama skundų ir kaip vertinama ta įmonių veikla, kuri nenutraukė darbo, nepaisant primygtinių reikalavimų?
- Įmonės, kurios pasiryžta dirbti toliau, pretenduoja gauti ypač griežtų auklėjimo ir bausmių priemonių. Šiuo metu atsakingos institucijos keičiasi informacija su policija. Nors tiesioginiai reidai masiškai kol kas nevykdomi, dėmesio ir reagavimo netrūks. Įmonių veikla bus tikrinama tiek prevenciškai, tiek gavus signalų.
 
- Ar Klaipėdos miesto savivaldybė gauna skundų dėl saviizoliacijos pažeidimų, pavyzdžiui, pasišalinimų iš gydymo įstaigų? Ar pritartumėte griežtesniam ribojimui lankytis viešuose vietose?
- Nors būti parke savaime nėra blogai, tačiau masiškai būriuotis nėra saugu net ir esat gamtoje. Turime netrukus sulaukti griežtesnių reikalavimų.
Klaipėdos ligoninėse buvo agresyvių piliečių. Pacientams priėmimo skyriuose teko susitikti ir su policijos pareigūnais. Nesilaikant karantino taisyklių užsitraukiama administracinė atsakomybė, tikiu bus ir baudžiamoji. Stokojant sąmoningumo teks pasitelkti didesnes pareigūnų pajėgas.
 
- Premjeras Saulius Skvernelis teigė, esą merai skelbdami nepatikrintą informaciją apie užsikrėtusiuosius koronavirusu siekia pigių politinių taškų. Kaip vertinate tokį pasisakymą?

- Kažin taip kalbantys ar užsidirba brangių politinių taškų? Kiek ir kokios informacijos buvo, kuri nepasitvirtino, buvo klaidinanti, ar ją reikėjo paneigti? Kalbama be jokio pagrindo. Nenoriu ieškoti tiesos. Galiu tik užtikrintai pasakyti - nerenku politinių taškų. Dividendų nesiekiu. Žinau tik tai, kad kiekviena minutė dabar yra labai brangi. Informacija, kurią pateikiame, – ne brangus vynas, ar konjakas, kurį reikia brandinti. Tai informacija, kuri reikalinga užtikrinti mūsų visų saugumą. Turėtume baigti šias kalbas apie pigų dėmesio siekimą.
 
- Kokia situacija su keltais? Kokie iššūkiai šioje sferoje? Ar iš čia sulaukiama karščiuojančių?
- Nors šiuo metu situacija yra valdoma, didelės grėsmės nėra, reali situacija paaiškėja tik keltų keleiviams pasiekus Klaipėdos centrinį terminalą ir visuomenės sveikos centro specialistams atlikus išorinę patikrą, tyrimus. Kontrolė, mano manymu, reikli ir griežta. Tie, kas kelia įtarimų, vežami tiesiai į ligoninę. Šiomis dienomis keleivių srautai yra pikiniai, tačiau jau netrukus matysime sumažėjusį keleivių kiekį. Bet kuriuo atveju keleiviui ar vairuotojui dėmesys skiriamas labai didelis.

 
- Siūloma netrukus dar labiau griežtinti gyventojų judėjimą viešose erdvėse. Ar Klaipėdos miestas turėtų šiai kontrolei užtikrinti reikiamą žmogiškųjų išteklių kiekį?
- Tai priklausys, kiek griežtas bus reglamentavimas ir kiek įpareigojanti kontrolė. Šiuo metu daugelis dirba nuotoliniu būdu.
Visų pirma dėmesys būtų sutelktas į policijos pareigūnus, vėliau būtų pasitelkti kiti statutiniai pareigūnai. Tektų kalbėti apie viešojo saugumo tarnybos pagalbą, taip pat pasitelkti kariuomenės pagalbą. Pasitelkti visus, kurie turi tokius įgaliojimus.
 
Vyriausybė žada pratęsti tranzitinio koridoriaus terminą. Kaip vertinama, kokią įtaką tai gali daryti uostamiesčiui? Ar bus prašoma riboti keliones keltais?
- Vyriausybė turi galias, gali stabdyti. Kuo ilgiau tęsis šis koridorius, tuo susidursime su galimomis grėsmėmis. Jei keleivių srautai nemažėja, tai dėmesys turi ne silpti, o didėti. Iš privačių gydymo įstaigų vadovų sulaukiau pastebėjimų esą matė žmones, kurie aiškiai išėjo iš kelto su lagaminais ieškodami, kur nukeliauti. Jei keliauja su lagaminu, vadinasi, į Klaipėdą. Žinoma, po patikros. Todėl tikiuosi patikra atlikta tinkamai. Specialistai turi suprasti, kokia atsakomybė gula ant jų pečių. Jei po patikrinimo virusas kažkam praslysta nepastebėtas, grėsmė tampa didesnė negu didelė. Laikas pabusti ir suvokti, kur priešakinė fronto linija, o kur užnugaris.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris