Klaipėdos meras: „Dividendų nesiekiu“

www.lsveikata.lt
2020-03-19
Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas atsakė į šiuo metu aktualiausius klausimus. Mat dabar ypač svarbu informaciją gauti nedelsiant. „Nenustokite komunikuoti nuotoliniu būdu. Informacija – ne brangus vynas ar konjakas, kurią reikėtų brandinti“, - kalbėjo uostamiesčio meras.
Klaipėdos meras: „Dividendų nesiekiu“
V.Grubliauskas

V.Grubliauskas atkreipė dėmesį, nors tarybos susirinkimai kovo mėnesį nėra planuojami, pasirašytas savivaldos įstatymo pakeitimas, numatantis nuotolinį tarybos ir komiteto posėdžių darbo organizavimą.
„Nuotoliniu būdu vykstančiuose savivaldybės tarybos posėdžiuose priimami tik neatidėliotinai būtini sprendimai, susiję su nepaprastąja padėtimi, ekstremalia situacija ar karantinu“, - pagrindinę pasirašytą nuostatą įvardijo meras.
 
Kodėl savivaldybė perka respiratorių už 200 tūkstančių eurų, kai gydytojams trūksta apsauginių kombinezonų? Tuo tarpu greitosios pagalbos medikai ir policija jais aprūpinta.

- Pirmiausiai turi būti aprūpintas tas medicinos personalas, kuris dirba tiesiogiai priėmime, susiduria su galimai infekuotais pacientais. Natūralu, kad visam ligoninės personalui centralizuotai parūpinti medicinos apsaugos priemonių neįmanoma, nors stengiamasi kaip galima labiau tai įgyvendinti. Visi turi suvokti, kiek biudžete bebūtų pinigų, visi atiduodami prioritetiniams tikslams.
 
- Kiek yra gaunama skundų ir kaip vertinama ta įmonių veikla, kuri nenutraukė darbo, nepaisant primygtinių reikalavimų?
- Įmonės, kurios pasiryžta dirbti toliau, pretenduoja gauti ypač griežtų auklėjimo ir bausmių priemonių. Šiuo metu atsakingos institucijos keičiasi informacija su policija. Nors tiesioginiai reidai masiškai kol kas nevykdomi, dėmesio ir reagavimo netrūks. Įmonių veikla bus tikrinama tiek prevenciškai, tiek gavus signalų.
 
- Ar Klaipėdos miesto savivaldybė gauna skundų dėl saviizoliacijos pažeidimų, pavyzdžiui, pasišalinimų iš gydymo įstaigų? Ar pritartumėte griežtesniam ribojimui lankytis viešuose vietose?
- Nors būti parke savaime nėra blogai, tačiau masiškai būriuotis nėra saugu net ir esat gamtoje. Turime netrukus sulaukti griežtesnių reikalavimų.
Klaipėdos ligoninėse buvo agresyvių piliečių. Pacientams priėmimo skyriuose teko susitikti ir su policijos pareigūnais. Nesilaikant karantino taisyklių užsitraukiama administracinė atsakomybė, tikiu bus ir baudžiamoji. Stokojant sąmoningumo teks pasitelkti didesnes pareigūnų pajėgas.
 
- Premjeras Saulius Skvernelis teigė, esą merai skelbdami nepatikrintą informaciją apie užsikrėtusiuosius koronavirusu siekia pigių politinių taškų. Kaip vertinate tokį pasisakymą?

- Kažin taip kalbantys ar užsidirba brangių politinių taškų? Kiek ir kokios informacijos buvo, kuri nepasitvirtino, buvo klaidinanti, ar ją reikėjo paneigti? Kalbama be jokio pagrindo. Nenoriu ieškoti tiesos. Galiu tik užtikrintai pasakyti - nerenku politinių taškų. Dividendų nesiekiu. Žinau tik tai, kad kiekviena minutė dabar yra labai brangi. Informacija, kurią pateikiame, – ne brangus vynas, ar konjakas, kurį reikia brandinti. Tai informacija, kuri reikalinga užtikrinti mūsų visų saugumą. Turėtume baigti šias kalbas apie pigų dėmesio siekimą.
 
- Kokia situacija su keltais? Kokie iššūkiai šioje sferoje? Ar iš čia sulaukiama karščiuojančių?
- Nors šiuo metu situacija yra valdoma, didelės grėsmės nėra, reali situacija paaiškėja tik keltų keleiviams pasiekus Klaipėdos centrinį terminalą ir visuomenės sveikos centro specialistams atlikus išorinę patikrą, tyrimus. Kontrolė, mano manymu, reikli ir griežta. Tie, kas kelia įtarimų, vežami tiesiai į ligoninę. Šiomis dienomis keleivių srautai yra pikiniai, tačiau jau netrukus matysime sumažėjusį keleivių kiekį. Bet kuriuo atveju keleiviui ar vairuotojui dėmesys skiriamas labai didelis.

 
- Siūloma netrukus dar labiau griežtinti gyventojų judėjimą viešose erdvėse. Ar Klaipėdos miestas turėtų šiai kontrolei užtikrinti reikiamą žmogiškųjų išteklių kiekį?
- Tai priklausys, kiek griežtas bus reglamentavimas ir kiek įpareigojanti kontrolė. Šiuo metu daugelis dirba nuotoliniu būdu.
Visų pirma dėmesys būtų sutelktas į policijos pareigūnus, vėliau būtų pasitelkti kiti statutiniai pareigūnai. Tektų kalbėti apie viešojo saugumo tarnybos pagalbą, taip pat pasitelkti kariuomenės pagalbą. Pasitelkti visus, kurie turi tokius įgaliojimus.
 
Vyriausybė žada pratęsti tranzitinio koridoriaus terminą. Kaip vertinama, kokią įtaką tai gali daryti uostamiesčiui? Ar bus prašoma riboti keliones keltais?
- Vyriausybė turi galias, gali stabdyti. Kuo ilgiau tęsis šis koridorius, tuo susidursime su galimomis grėsmėmis. Jei keleivių srautai nemažėja, tai dėmesys turi ne silpti, o didėti. Iš privačių gydymo įstaigų vadovų sulaukiau pastebėjimų esą matė žmones, kurie aiškiai išėjo iš kelto su lagaminais ieškodami, kur nukeliauti. Jei keliauja su lagaminu, vadinasi, į Klaipėdą. Žinoma, po patikros. Todėl tikiuosi patikra atlikta tinkamai. Specialistai turi suprasti, kokia atsakomybė gula ant jų pečių. Jei po patikrinimo virusas kažkam praslysta nepastebėtas, grėsmė tampa didesnė negu didelė. Laikas pabusti ir suvokti, kur priešakinė fronto linija, o kur užnugaris.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica