Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialui atnaujinti – milijonas eurų

BNS
2019-09-09
Respublikinei Klaipėdos ligoninei iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų skirta beveik milijonas eurų atnaujinti Tuberkuliozės filialui.
Už šias lėšas numatyta atnaujinti infrastruktūrą, įsigyti naujos medicinos įrangos, taip pat planuojama modernizuoti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (DOTS) kabinetą bei šviesti visuomenę.
Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialui atnaujinti – milijonas eurų

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, tuberkuliozės paplitimas nuo 2015 iki 2018 metų Lietuvoje sumažėjo nuo 51,9 iki 40,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Nepaisant to, pagal šios pavojingos užkrečiamosios ligos paplitimą šalis ES išlieka viena pirmaujančių.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, siekiant pažaboti tuberkuliozės paplitimą reikia atnaujinti diagnostikos ir gydymo bazės, plėsti ištyrimo galimybes.


„Kiekvienas žingsnis, kuriuo kuriamos galimybės efektyvesnei diagnostikai ir kokybiškesniam gydymui, yra labai svarbus. Tad džiaugiuosi pagreitį įgaunančiu tuberkuliozės gydymo centrų modernizavimu ES fondų lėšomis“, – pranešime cituojamas ministras.
Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus teigia, kad įgyvendinus šį projektą ligoninėje bus atnaujinta ir sukurta saugi, moderni ir šiuolaikinius gydymo nuo tuberkuliozės poreikius ir standartus atitinkanti infrastruktūra.
 
„Bus modernizuojama dezinfekcinė kamera, nupirktos slaugos priemonės, lovos, rentgeno, ultragarsinės diagnostikos aparatai, defibriliatorius ir kita medicininė įranga. Paprastai tariant, visa įranga, kuri reikalinga, kad tuberkulioze sergantiems pacientams būtų teikiamos aukščiausio lygio paslaugos, reikalingos ne tik pagrindinei ligai gydyti, bet ir lėtinėms patologijoms valdyti“, – sako ligoninės vadovas D. Staponkus. 
Už ES lėšas bus atnaujinamos Tuberkuliozės filialo patalpos, perkama medicinos įranga. Be to, numatyta modernizuoti DOTS kabinetą, jis skirtas tuberkuliozės gydymo kursui, kai pacientas vaistus nuo tuberkuliozės išgeria stebint specialistui. Taip pat suplanuota įsigyti automobilį, kuris bus naudojamas mobiliosioms konsultacijoms teikti.

Šis projektas – vienas iš 12, skirtų kovai su tuberkulioze. Visiems jiems įgyvendinti skirta 19,23 mln. eurų ES investicijų ir valstybės biudžeto lėšų.
Tuberkuliozė – infekcinė liga, pažeidžianti įvairius organus. Pagrindinis infekcijos šaltinis – žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma, ligos sukėlėjai plinta per orą – kalbant, kosint ar čiaudint.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris