Klaipėdos ir Panevėžio ligoninės sako vienkartinių priemonių pakartotinai nenaudojančios

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-28
Paaiškėjus, kad Kauno klinikinėje ligoninėje vienkartinės apsaugos priemonės galėjo būti naudojamos po kelis kartus, kitų su koronavirusu kovojančių ligoninių atstovai sako panašios praktikos netaikantys.
Klaipėdos ir Panevėžio ligoninės sako vienkartinių priemonių pakartotinai nenaudojančios
V.Janušonis

 
„Mes antrą kartą nenaudojame, tokios praktikos nebuvo ir nėra“, – BNS šeštadienį sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Žinoma, jeigu yra bėda, įvairių dalykų yra, bet pas mus dar tokių nebuvo, nereikėjo ir nenaudojome antrą kartą“, – sakė jis.
Vis dėlto ligoninės vadovas sako nematantis problemos, jeigu pakartotinai naudojamos priemonės buvo sterilizuojamos.
 
„Jeigu ir naudoti – aš nežinau Kauno situacijos, negaliu absoliučiai komentuoti, bet jeigu jie naudojo sterilizuotas, aš nematau nieko blogo, nes jau ir mokslininkai pasisako, kad iki penkių kartų galima naudoti sterilizuotus. Bet mes nenaudojome kol kas“, – sakė V. Janušonis.
Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis taip pat sakė, kad ligoninė turi pakankamai apsaugos priemonių ir šitokiais būdais jų taupyti nereikia.
„Ligoninė iš tiesų šiam momentui visada turėjo ir turi pakankamą kiekį apsaugos priemonių ir šitokiu būdu nėra taupomos jos. Jos naudojamos taip, kaip privalu jas naudoti ir ne kitaip“, – teigė jis.

Pasak V.Riaubiškio, šeštadienio naktį ligoninė gavo apsaugos priemonių iš valstybės rezervo, o iki sekmadienio tikimasi sulaukti ir iš Kinijos turinčių atvykti apsaugos priemonių.
„Mes iki šiol jos ir neturėjome, vertėmės ir turėjome atsargas, o dabar iš tiesų turėsime tiek, kiek reikia ir ilgam laikui“, – sakė jis.
 
Penktadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis paragino sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą atleisti Kauno klinikinės ligoninės vadovą, paaiškėjus, kad dalis vienkartinių apsaugos priemonių ligoninėje galėjo būti naudojamos pakartotinai.
Premjeras „skandalinga ir pasibaisėtina“ bei „nusikalstama“ vadino socialiniame tinkle pasirodžiusią informaciją su nuotraukomis, kuriose matyti į maišelius supakuoti vienkartiniai Kauno klinikinės ligoninės medikų kostiumai, kurie naudojami pakartotinai.
A.Veryga, reaguodamas į premjero S. Skvernelio raginimą, dar penktadienio naktį pranešė, kad ligoninės vadovas yra nušalinamas nuo pareigų. Jis taip pat pavedė atlikti vidinį tyrimą.
Nuo pareigų nušalintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas sako, kad premjeras jį atleisti ragina, neįsigilinęs į situaciją ligoninėje, o apsaugos priemones šiuo metu, pasak jo, taupo visas pasaulis ir vienkartiniai rūbai, jeigu jie nėra panaudoti bendraujant su infekciniais ligoniais, yra švarūs.
Ligoninėje, anot A.Naudžiūno, apsaugos priemonių medikams pakanka.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica